Autor Wątek: siur lok suprim...???  (Przeczytany 6663 razy)

ReAkToR

  • Gość
siur lok suprim...???
« dnia: Sierpień 10, 2007, 11:53:42 pm »
czy ktoś ma coś takiego : SUPREME 550?

a jeśli tak to proszę o jakiekolwiek opinie na temat tego celownika, np. na co mam uważać i czy nada się on w teren? (teren = liście, gałązki, zarośla itp.) mam jeszcze problem z dobraniem optyki do niego (muszę zobaczyć w miarę dokładnie puszkę piwa z 50m czy jest to możliwe?)


adamc1

  • Gość
Odp: siur lok suprim...???
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2007, 09:46:28 am »
Mam podobny celownik bardziej popularną i cięższą wersję Challenger 550, (identyczny celownik ma również moja Córka ) jest znacznie tańszy od Supremy, w mojej opinii rewelacja, pomijam drobne różnice w regulacji szczegółowej ponieważ nie są one istotne ( przynajmniej przy moich umiejętnościach strzeleckich ) . Co do optyki hmm prawda jest taka że potrzebne jest dowolne lipko, ale szkło już nie jest takie dowolne, najlepiej po pierwsze dobrać indywidualnie sobie szkiełko do potrzeb metodą prób,  potem znaleźć szkło odpowiednie do posiadanego lipka, lub kupić lipko z odpowiednim szkłem i nie mam na myśli wartości szkła w dioptriach lecz jakość soczewki. Tzn taka w której efekt abberacji sferycznej i chromatycznej jest możliwie najmniejszy takie szkła robi np. Swarovski Optik ale nie tylko lipka z takimi szkłami oferuje wspomniany siur lok :) a najniższe ceny w Polsce na takie lipka ma chyba Złota Strzała ( nie wiedzieć dlaczego )http://www.goldenarrow.com.pl/produkt2.php?numer=445
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2007, 10:40:47 am wysłana przez adamc1 »

ReAkToR

  • Gość
Odp: siur lok suprim...???
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2007, 12:14:12 pm »
Bratu spodobał się ten celownik i już go zamówił. celownik przyjdzie akurat na  najbliższe 3D, lipko mam ze starego celownika ale to rozwiązanie będzie tylko na teraz chyba że Lutek coś znajdzie na sklepie a jak nie to do Żywca już nie jest daleko (jest tylko jeden problem... ceny na stronie pana Lacha nie zawsze są aktualne ani też to co na nich jest nie zawsze też jest dostępne w podanej cenie).

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: siur lok suprim...???
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2007, 01:42:59 pm »
Adamie to tylko pozory - ten link który podałeś tyczy się lipka ale tylko ramki bez szkła...
Pozdrawiam

adamc1

  • Gość
Odp: siur lok suprim...???
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2007, 01:57:51 pm »
No to problem takie lipko ze szkłem u producenta kosztuje http://www.sureloc.com/forms/orderform.htmljak w linku czyli 270 dolarów a sam miałem ochotę na zakup dobrej klasy lipka .

Samo szkło w oprawie jak zauważyłem kosztuje 182 dolary
Może ktoś zna sposób zakupu soczewki nisko dyspersyjnej o wartościach używanych w przeziernikach tzn  0,75 0,5 0,35 dioptrii  np. bezpośrednio od producenta soczewek lub lornetek czy też obiektywów . Akceptowalna cena dla mnie to do 100 dolarów za soczewkę przyciętą na wymiar.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2007, 09:58:30 am wysłana przez adamc1 »

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: siur lok suprim...???
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2007, 04:17:17 pm »
Witam,

Szkła do lipka są - generalnie - kosmicznie drogie. A może, Panowie spreparujemy akcję "dywersyjną". Mam na myśli to, że każdy z nas odwiedzi w swojej okolicy 2-3 optyków. Oni nie tylko produkują okulary!!! Może okazać się, że zechcą wykonać szkła do lipka w nieco bardziej strawialnej cenie. O ile nie trafi się na człowieka obeznanego z łucznictwem (a prawdopodobieństwo jest znikome), to jest szansa, że obie strony wyjdą z tej transakcji zadowolone!. Tzn. optyk ucieszy się, że znalazł frajera gotowego zapłacić -50-150 PLN za pojedynczą soczewke, a my ucieszymy się, że nie trzeba było zapłacić ceny dwukrotnie (i więcej) wyższej????

Oczywiście to tylko moje spekulacje. Nie mam zielonego pojęcia, jak kształtują się ceny usług optyków, ale wiem, o ile droższe mogą być ceny typowych artykułów, o ile oferowane są "specjalnie dla docelowego odbiorcy", żeby nie wspomnieć np. cen klejów do lotek. "Rzekomo" łucznicze są 5-krotnie droższe od ogólnie dostępnych... Np 5gram tuba kleju cyjanoakrylowego w konsystencji żelu (nie kapie) kosztuje 2,50-3,50 PLN, zobaczcie ile kosztuje to w sklepie łuczniczym...

Pozdrawiam
Maciek

adamc1

  • Gość
Odp: siur lok suprim...???
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2007, 06:14:39 pm »
Ze zwykłego szkła optycznego mam wkłady zrobione już dawno u optyka do wszystkich posiadanych przeze mnie przezierników i we wszystkich możliwych mocach, ale soczewki nisko dyspersyjne to całkiem inna jakość i nie chodzi o napis Swarovski czy Zeiss Jena lecz o jakość obrazu i tego na szkłach okularowych się nie uzyska .
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2007, 09:53:43 am wysłana przez adamc1 »