Autor Wątek: Vectrix vs 38 Pro  (Przeczytany 6051 razy)

Ahroun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Vectrix vs 38 Pro
« dnia: Sierpień 02, 2007, 01:20:03 pm »
Przedewszystkim witam wszystkich na forum!

Strzelam juz kilka lat z bloczka i chcialbym zainwestowac w nowy sprzecik.
Mam dylemat czy ma byc to Vecrix czy 38 Pro. O Vectrixie slyszalem sporo dobrego jak i zlego. Zastanawiajacy jest fakt ze na MS bylo ich bardzo ponoć bardzo malo - czy to o czym swiadczy czy poprostu przypadek?. Generalnie pod wzgeldem wizualnym jest rewelacyjny czego nie mozna powiedziec o 38 Pro. Jesli chodzi o 38 to jest on następca Ultra Tec'a z którego obecnie strzalam wiec powinien dawac rade. Nie chodzi mi o bicie rekordów swiata ale zebym sie nie musial wstydzic wyniku :) Niestety nie mialem mozliwości strzelania z zadnego z tych modeli hoyta i prosilbym o opinie ich wlaścicieli co sądzą na temat swojego sprzetu bo przecież wiadomo ze  kazdy luk ma jakies wady i zalety.

Z góry dzieki za wszystkie posty
Pozdrawiam M.

adamc1

  • Gość
Odp: Vectrix vs 38 Pro
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2007, 01:34:09 pm »
Witam
Strzelałem z Trycona XL, Vectrixa XL i  Proteca , 38Pro nie miałem w rękach Vectrix jest spkojniejszy od Trycona za sprawą zmiany bloczków na model Vector cam oraz  zastosowania tłumika drgań cięciwy dodatkowy tłumik drgań majdaniu nie jest według mnie odczuwalny ale to kwestia dość indywidualna. Do wad można zaliczyć spora wage majdanu Vectrixa w stosunku do wagi Proteca. 
Pozdrawiam

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Vectrix vs 38 Pro
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2007, 08:58:00 pm »
Witaj
Nie mam duzych doswiadczen z tymi lukami ale mialem mozliwosc postrzelania z Vectrixa.
Generalnie Adam zwrocil uwage na wage, no niestety, hoyt czepil sie tego majdanu Tec i Vectrix nie odbiega od innych modeli.
Waga jak dla mnie zdecydowanie za duza.
Sam strzelam z bardzo lekkiego PSE wiec Hoyty sa bardzo ciezkie.
Natomiast jesli mialbym porownywac wage Vectrixa z Ultrateca to Vectrix wydawal mi sie lzejszy.
Samo strzelanie pozytywne, bardzo "gladkie" naciaganie , bez zadnej odczuwalnej "gorki", szybki, nie ma duzego odrzutu do tylu.
Natomiast co do drgan samego majdanu to bylem niemile zaskoczony, pomimo zalozonych sporej ilosci gum na kable i cieciwe drgania byly odczuwalne.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Ahroun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Vectrix vs 38 Pro
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2007, 12:02:01 pm »
Witam.
Wielkie dzięki za wszystkie wypowiedzi - napewno duzo mi pomogą przy wyborze sprzetu.
Sporo sie dzowiezialem od Panów Vectrix'ie :D Czy strzelal ktos z 38 P/U? Jeżeli chodzi o Elity to zdjae siobie sprawe ze czolowka amerykanska s nich strzela ale IMHO sa paskudne :) Jeżeli chodzi o wage to moj luk z osprzetem jest bardzo ciezki i faktycznie przydalo by sie go troche odciążyc, chociaz mysle ze to bardziej wina stosowanego osprzetu niz samego luku. Kolejną wada jest IMHO bardzo mocny "kop" po wystrzale. Czasem po dluzszym treningu az boli staw łokciowy :-( Mam jeszce takie pytanko. Czym różną sie wersje normale od wiekszych XL'i ? Czy jest spora róznica w strzelaniu tarczowym?