Autor Wątek: Nowe konstrukcje łuków na rok 2007  (Przeczytany 29633 razy)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« dnia: Grudzień 20, 2006, 11:42:57 am »
Witam!
Przegladajac nowe katalogi na rok 2007 widac wyraznie, ze wszyscy producenci przechodza w kierunku lokow z poziomymi ramionami.
Wlasciwie wyjatkiem sa inne konstrukcje.
Jakie sa wasze przemyslenia na ten temat? Czy taka budowa sprzetu jest wymuszona moda czy tez rzeczywiscie sa wymierne i zauwazalne rownice w jakosci strzelania?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:47:43 pm »
Witam!
>.Modele przygotowywane na rok 2007 powielają tę koncepcję coraz >mniejszego i lżejszego łuku z długim majdanem i krótkimi ramionkami /p>aralel limbs/ choć,moim zdaniem,nie wyprą z rynku konstrukcji >bardziej konserwatywnych i sprawdzonych w ubiegłych latach.

Jak przegladam katalogi to obawiam sie ze niestety moga wyprzec.
PSE, ktore w zeszlym roku sprzedawalo tylko MACH X, jako jedyny majdan z poziomymi ramionami, zmienilo calkowicie oferte.
Obecnie prawie wszystkie konstrukcje oznaczone jako PRO sa juz tej budowy.
Nie mialem okazji strzelania z takiego luku wiec nie moge sie wypowiedziec jak to dziala.
Jesli ktos ma jakies doswiadczenia, zapraszam do ich opisania:)

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Gavrone

  • Gość
ja strzelam od 5 dni z nowego Hoyta z płaskimi ramionami
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2006, 03:32:53 pm »
Hoyt Vetrix jest super  :D . Przypomina mi strzelanie z bowtecha FVT. Strzał jest szybki i dzwięczny, bez wstrząsów, właściwie prawie niezauważalny.
Dla mnie nie ma powrotu do ramion "tradycyjnych" tzn. nie płaskich :) , choć znawcy tematu z zachodniej Europy twierdzą, że nalepszym modelem 2007 ze stajni Hoyta jest 38 Pro.

Pozdrawiam

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2006, 10:42:22 pm »
Witam!
>Mach X był wiosną 2006 pochodną łuków firmy Archery Research i jest >tak,jak tamte łuki, skierowany do łuczników-myśliwych.

Trche to dziwne posuniecie PSE, ktory przeciez w swoim koncernie ma i Archery research jak i Browninga wiec typowo mysliwskie konstrukcje, no ale coz, zobaczymy.

>Firma PSE po klęsce lat 2002 - 2004,kiedy  to utraciła prymat na rynku łuków typowo sportowych  na rzecz Mathewsa i Bowtecha

Dosyc ciekawa, jest pozycja Bowtecha. Łuki te są jak na razie malo popularne na zawodach a w Stanach przewyzszaja swoja popularnoscia Hoyta, ze o innych markach nie wspomne.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2007, 09:36:27 pm »
Cześć
Ramiona jak to określacie równoległe z punktu widzenia sprawności łuku są
bardziej pożądane tzn krótszy czas reakcji większa szybkość początkowa strzały krótszy  łuk  natomiast ma to również wady metamorfoza łuku będzie jeszcze trwała wiele lat a jego kształt końcowy i masa będą się zmieniały wraz z opracowaniem nowych materiałów. Łuki bloczkowe maja stosunkowo mała sprawność jak na maszyny wykonane z zaawansowanych materiałów myślę że ta sprawność zostanie podniesiona do jakichś 94%  ale to nie tylko możliwości wykonawcze ale również polityka marketingowa .

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 08:05:44 am wysłana przez adamc1 »

tomek pomorski

  • Gość
łyki bloczkowe z płaskimi ramionami
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2007, 12:55:23 am »
Witajcie!

 witam Was serdecznie! przeczytałem opinie na temat łuków z krótkimi ramionami i ...

  troszkę już strzelam i podzielę się spostrzeżeniami-
obecnie strzelam z najnowszego modelu sportowego trykona, najlepszy osiągalny na rynku światowym łuk do strzelania 3d. do strzelania tarczowego jest jednym z dwóch najlepszych modeli ( na równi z ultratec).
  Luki tego typuprzez swoją budowę geometryczną wykazują sie niesamowita precyzją strzału. bardzo ważne jest dobranie do nich odpowiednich stabilizatorów. ultratec jest świetny przez swoją szybkość wystrzału a tym samym nieczułość na błędy "lewej ręki"

tomek

  • Gość
trycon
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2007, 01:01:36 am »
trycon jest nowatorskim modelem i jeszcze mało o nim opinii. w-g mnie najlepszy łuk na rynku. jeśli bawić się w łuki z krótkimi ramionami to tylko hoyt lub opcjonalnie mathews ( gorsza jakość i pochłanianie drgań ).
trycon przez swoją prędkość wystrzału od razu mi zaimponował. miałem dość poważny problem z doborem stabilizatorów do tego typu łuku ( najlepsze średniej długości, niejednorodne np.: beiter). Trycon cechuje sie nieprzeciętną precyzją, powtarzalnością i wybaczalnością błędów zawodnika. do teraz byłem oportunistą takich łuków ale muszę przyznać że hoyt ponownie mile zaskoczył :)

tomek

  • Gość
Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2007, 07:54:35 pm »
Witam!

Nie panujmy sobie tak, na forum  :D  tomek jestem.
prawdą jest że dopiero trzecie miejsce i potwierdza to też Waszą supremację wśród Polskich Bloczkowców bo też byliście w czołówce. Nie twierdzę że hoyt i żaden inny łuk! MAthews jest w.g. mnie drugą firmą na rynku. długo strzelałem z mathewsa ponieważ cechuje go lekkość konstrukcji ale pomimo to duża precyzja. teraz po odbytej rehabilitacji po wypadku samochodowym mogę strzelać z hoyta - cięższy ale moim zdaniem precyzyjniejszy model od różnych modeli mathewsa.

adamc1

  • Gość
Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:13:38 pm »
Strzelał ktoś z czegoś takiego


Anonymous

  • Gość
Re: trycon
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2007, 04:46:12 pm »
Cytat: "Mathews"
Cytuj
Trycon cechuje sie nieprzeciętną precyzją, powtarzalnością i wybaczalnością błędów zawodnika. do teraz byłem oportunistą takich łuków ale muszę przyznać że hoyt ponownie mile zaskoczył


Witam p.Tomasza!
Gratuluję nowego łuku i wiary w jego nadzwyczajne możliwości.O ile mnie pamięć nie myli to jednak najlepsze rezultaty w rozlicznych turniejach i zawodach łuczniczych w latach 2000 - 2005 pan Tomasz Pomorski,zawodnik klubu Łucznik Żywiec i mistrz Polski,uzyskiwał strzelając z łuku Mathews MQ1 - czerwonego.Czyż nie?
W marcu 2006 roku,po wielomiesięcznej przerwie w treningach, w Rudzie Ślaskiej było trzecie miejsce w Halowych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Łucznictwie Bloczkowym również wywalczone z MQ1,tym razem niebieskim.
Moim zdaniem najlepszym łukiem w ostatnich dziesięciu latach jest właśnie Mathews MQ1 a potem modele z serii Q2.Z Hoytów zaliczam UltraTeca z lat 2003 - 2005. Cała masa łuków jest praktycznie niedostępna w Polsce i,niestety,nie mamy takich możliwości,jaką mają Amerykanie czy zachodni Europejczycy co do porównywania łuków produkowanych przez inne firmy - poza Mathews'em,Hoyt'em,PSE czy Bowtech'em.Znakomite łuki konstruują m.in. bardzo znani producenci,jak Martin ,Parker,Darton,Diamond,Kodiac,Jennings,Fred Bear czy Oneida a z nowych firm - Ross,Rytera,Elite,Evotek czy kanadyjska APA. Rewelacyjne łuki z carbonowymi / i aliuminiowymi/ majdanami produkuje od lat firma High Country,praktycznie nieznana na rynku polskim podobnie jak w/w.
Póki co,możemy jedynie porównywać to,co mamy i do czego mamy dostęp no i to,na co pozwala nam portfel!
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w 2007 roku!

adamc1

  • Gość
Odp: Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:06:43 pm »


Tutaj chodzi o czas reakcji jest to głównie z długością ramion oraz ich czasem reakcji i w tym modelu zostało to zachowane bardzo krótkie ramiona niska waga kół
nierozciągliwa cięciwa pozwalają na podniesienie sprawności łuku.
Poza tym końcówki ramion są równoległe, a wstępne sprężenie pozwoliło obniżyć masę ramion.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 08:58:41 am wysłana przez adamc1 »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:13:40 pm »
Witam!
Jeny, coraz dzwniejsze sa ksztalty lukow.
Te zawiniete do srodka ramiona wygladaja jakos dziwnie :)

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Nowe konstrukcje łuków na rok 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2007, 09:08:50 am »
Witam!
Konstrukcja ta chyba sie sprawdza bo opinie o luku na forach mysliwych w USA sa bardzo pochlebne. Osoby, ktore strzlaly z tej konstrukcji twierdza, ze to nalepszy luk PSE od dlugiego czasu.
Tu sa testy:

http://youtube.com/watch?v=lBJKCrhqR-M

Jestem w stanie w to uwierzyc, bo wrazenia ze strzelania  z PSE VENGENCE sa zdecydowanie fajniejsze od typowych konstrukcji (poziome ramiona), brak jest drgan, luk po strzale na chwile jakby "zawisa w powietrzu" czyli nie ma szarpniecia  przodu ani do tylu. Mozna stzrelac bez zadnych tlumikow. Jak sie z niego przesiade na SHARKA to wrazenie jakbym sie z merca do trabanta przesiadl a przeciez oba to ten sam rok produkcji i oba jednaj firmy.
 Zastanawialem sie nawet ostatnio, czy nie zaczac z niego strzelac na punkty ale jednak 34" ATA troche jest trudne do skladania sie.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE