Autor Wątek: Nowy łuk - proszę o pomoc  (Przeczytany 14181 razy)

Nowy łuk

  • Gość
Nowy łuk - proszę o pomoc
« dnia: Lipiec 29, 2007, 08:47:03 pm »
Witam. Postanowiłem zacząć strzelać z łuku, mam więc prośbę o pomoc w wyborze. Cena do 1500-2000 (raczej 1500) z osprzętem, może być uzywany. Łuk do strzelania raczej do tarczy, może trochę w terenie. Łuk na długie lata, możliwe że to będzie mój jedyny łuk (traktujęłucznictwo raczej "okazyjnie" - nie chciałbym tu nikogo urazić) więc łuk najlepiej uniwersalny - dobry dla początkującego ale zwłaszcza dla doświadczonego strzelca. Od łuku wymagam w sumie tylko jednego - PRECYZYJNOŚCI. Chodzi mi o to, żeby wyrzucał strzały prosto do celu :) - nie musi jej wbijać do połowy do tarczy ze stali :). myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/item203750586_reflex_highlander_hunting_rh_slam_1_2_nowy.html
http://allegro.pl/item219056686_kompletny_luk_pse.html
http://allegro.pl/item215236312_luk_bloczkowy_golden_eagle_made_in_usa.html (to już kupione)
http://allegro.pl/item200059750_luk_bloczkowy_darton_usa_praworeczny.html(też kupione)
http://allegro.pl/item199457437_amerykanski_profesjonalny_luk.html (a to co?)
Jest tam jeszcze pare pse nova. A może e-bay?

Chciałbym żebyście ukierunkowali mnie na jakiś konkretny model. z góry dziękuję.

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2007, 08:56:53 pm »
Witam,

Szczerze polecam pierwszego z nich. Reflex Highlander to naprawdę dobra konstrukcja, doskonale nadaje się zarówno do strzelania tarczowego (FITA) jak i 3D. Jego cena + konieczny, dodatkowy osprzęt spokojnie pozwolą Ci się zmieścić w oznaczonym przez Ciebie budżecie.

Pozdrawiam
Maciek

Nowy łuk

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2007, 09:02:26 pm »
Dziękuję. Proszę o dalsze opinie, możecie podawac trochę droższe łuki.


Nowy łuk

  • Gość

Miki

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2007, 09:17:05 pm »
To ja (Nowy łuk)
http://allegro.pl/item215491734_bowtech_patriot_vft_2005.html
Przepraszam za robienie bałaganu, ale nie da się dopisać niczego do ostatniej wiadomości. Proszę o porady!

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2007, 09:40:46 pm »
>Witam. Postanowiłem zacząć strzelać z łuku, mam więc prośbę o pomoc >w wyborze. Cena do 1500-2000 (raczej 1500) z osprzętem

No coz na allegro bieda straszna :(
Nikt nie zwrocil Twojej uwagi na jeden niezmiernie wazny aspekt, dlugosc naciagu.
Luki bloczkowe niektorych producentow maja niezmienna dlugosc naciagu, wiec nie mozna ich dopasowac do siebie.
W takim wypadku dobrze jezeli skontaktujesz sie z kims, kto ma juz luk i zmeirzysz ta dlugosc porownujac z jego lukiem.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

White Eagle

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2007, 08:44:42 am »
Witam serdecznie.
Całkowicie zgadzam się z przedmówcą.
Ja swój łuk (info w moim topicku), jak kupowałem to był za krótki naciąg cięciwy. Ponieważ sprawdzałem go w Łuksporcie, to od razu zapytałem Adama Pazdyke, czy możesz ściągnąć odpowiednie krzywki, które spowodują większą długość cięciwy. Gdy okazało się, że jest to możliwe - nabyłem łuk.

Pozdrawiam serdecznie

Miki

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2007, 07:47:38 pm »
Długość naciągu można zmierzyć w domu. chciałbym, żebyście mnie nastawili na konkretny model, później będę szukał odpowiedniego naciągu lub wybiorę się po niego do sklepu łuczniczego.

Miki

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:13:39 pm »
Rozumiem. Myślałem nad modelem Reflex Highlander, jak u niego z celnością?

adamc1

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2007, 08:19:38 pm »
Mam taki łuk strzelam z niego i uważam ze jest to bardzo dobry model ze sporym zakresem regulacji . Polecam serdecznie, jest to praktycznie model HOYTA z 2004 roku. Celność natomiast zależy od dwóch czynników powtarzalności zachowania się łuku i strzelca  w przypadku tego modelu nie ma problemu z powtarzalnością działania sprzetu jak bedzie ze strzelcem to inna sprawa.
Pozdrawiam Adam

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2007, 10:00:06 am »
>A właśnie,że można!Warunek jest tylko jeden: należy znać swoją >optymalną długość naciągu określoną według wzrostu i zasięgu ramion.

Piac o tym, ze niektore luki nie sa regulowalne mialem na mysli fakt, ze nie mozna najpierw kupic takiego luku np na 27" nacagu i zrobic z niego 29 " bez kompletnej przebudowy.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Miki

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2007, 01:45:02 pm »
Czy moglibyście porównać łuki pse Silver hawk i reflex highlander pod względem powtarzalności, precyzyjności, siły itp. ? Może ktoś miał z nimi do czynienia? Jak oceniacie Silver Hawk'a?

adamc1

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2007, 03:58:04 pm »
Akurat w tym przypadku odpowiedz jest prosta Ultrasport z 2004 r firmy Hoyt który sprzedawany jest pod nazwą Highlander i był produkowany w 2006 roku przez firmę Reflex jest znacznie bardziej zaawansowanym łukiem od Silverhawk? produkcji PSE porównać sie po prostu nie bardzo da tyle że Silverhawk?  jest znacznie tańszy od Highlander Pozdrawiam

Miki

  • Gość
Odp: Nowy łuk - proszę o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2007, 07:43:08 pm »
Hmmm. a PSE Nova? Jak wypada w porównaniu z Highlanderem?

Nie ma może ktoś informacji, gdzie można kupić używny łuk (chodzi mi o zwłaszcza o Reflex'a Highlandera)? A może ktoś z was chce sprzedać taki łuk?