Autor Wątek: Czy spust może się sam otworzyć?  (Przeczytany 18919 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:25:41 am »
Spust szczękowe potrafią mieć zbyt dużą szczelinę po zamknięciu i linka, jeśli nie jest odpowiednio gruba oraz "nabita.. czyt. profesjonalna-firmowa" może się prześlizgiwać.. :

Dlatego osobiście preferuję hakowy Scott Rhino lub jednoszczękowe: TruBall Sniper albo Scott'y - Mongoose i Wildcat.

to też.. wybrałem
Scott Silverhorn DLX,
Scott Mongoose,
:)

..jeszcze hakowe nadgarstkowe, te tutaj mogą być fajne: http://www.spot-hogg.com/releases.html

hak to jednak hak..
zapalony łucznik

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2011, 01:09:58 am »
Dziwne , od początku korzystam ze spustu Fletcher Caliber 44 i jeszcze mi sie nie zdażyło by sie sam otwarł. Posiada śrubkę regulacyjną więc można odpowiednio go ustawić. Poza tym mimo ,ze jest spustem szczękowym to miedzy szczękami nie ma żadnej szczeliny.Jest to niemożliwe z uwagi na to ,że szczęki niejako zachodzą na siebie.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2011, 06:59:06 am »
..też strzelałem z fletchera i nie miałem problemu nigdy.. może, ktoś ma za miękko wyregulowany i nie wytrzymuje na rolce, albo nie trzyma paluszków za językiem spustowym w czasie naciągania, co odpowiadać powinno zabezpieczeniu "jak w broni".. może jakiś paluszek jakoś się omska?? ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 07:02:07 am wysłana przez piter87 »
zapalony łucznik

lupus1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:56:58 am »
Chłopaki ja byłem przy tym jak Jarek go próbował.Myśląc że coś  robi nie tak mówię "oddawaj,sam spróbuję" i u mnie to samo!Paluch mnie bolał od dociskania spustu z drugiej strony a wytrzymał może z 10-15 cm naciągu.http://www.youtube.com/watch?v=T3A1b5tqVJ4
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 10:01:24 am wysłana przez lupus1 »
Bear Carnage 70#;Trophy Ridge - Hit-Man 5 ;Ultra Rest;Tru-Fire;SVL S-Coil;ICS-Hunter300

janusz _m

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2011, 06:32:33 pm »
Używam Fletchera 44 od czterech mc-y i nigdy sam się nie otworzył. Wcześniej strzelałem ze spustu COBRA  made in USA który otworzył się 2 razy :o. Na szczęście strzały poszły w ziemie obok celu.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2011, 10:17:33 pm »
Od zawsze używam spustów szczękowych symetrycznych i uważam że nie ma lepszych rozwiązań.

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2011, 10:23:38 pm »
mi się zdarzały otwarcia spustu Fletchera 44, ale dopiero po podkręceniu czułości  spustu z "lekko" na "bardzo lekko" lub zapięciu na linkę z jednoczesnym jej "przyszczypaniem". Jeśli żadna z powyższych sytuacji nie wchodzi w grę oddałbym sprzęt na gwarancji do sklepu.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:06:10 am »
Dostałem po gębie ale od palcowego. W 2 szczekowych, które mam nie zdażyło się i u znajomych też. Przypomniało mi się, że przy końcu zycia
d-loopa, zwłaszcza jak wykonany jest z jakiegoś słabego materiału może coś takiego się zdazyć (przy mocnym przetarciu linki).
Sage 35#

Hungry

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:59:09 am »
kolega śmiga 3 lata na zwykłym patriocie spust karowany a działa jak nowy za 70zł kupiony został mój 140 a nawet 2 strzałów nie wytrzymał

bezpieczeństwo i jakość kosztują. Dobrych spustów, z których każdy zachowuje się tak samo, nie da się kupić za 100 czy 200 zł. btw mój ostatni spust kupiłem za 700 i uważam że warto było :)

Przysłowie mówi, kto kupuje za pierwszym razem tanio, kupuje 2 razy :)

Podejrzewam, że tzw. dobre egzemplarze tanich spustów stanowią tylko kilka procent z liczby sprzedanych i trzeba miec nie lada szczęście by na taki trafić

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:13:39 pm »
nie zgodze się z Tobą, da sie kupić dobry spust za nie wielkie pieniąddze, fakt można trafić na jakiś felerny spust ale spusty z niższej półki nie są takie złe jak piszesz. Ja mam nadal jako rezerwowy tru fire hurricane (ok 150zł)i nigdy złej rzeczy o tym spuście nie powiem/napiszę a dlaczego? ano dlatego ze nie dał mi choćby małego powodu do tego. Hurricane to jedyny spust z jakiego strzelałem i który nie rozdzierał kompletnie w ogóle pętelki. Dla porównania mój droższy i lepszy copprhead nawet spectrę załatwi w tydzień jak sporo strzelam poza tym innych wad nie ma:) co do spustów za 500 zł i wyżej... na pewno warte swej ceny ale właśnie owa cena trochę zniechęca ;)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 16, 2011, 02:11:54 pm »
nie zgodze się z Tobą,.... tru fire hurricane (ok 150zł)i nigdy złej rzeczy o tym spuście nie powiem/napiszę

Popieram, nie mam nic mu do zarzucenia.
Sage 35#

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 17, 2011, 09:05:01 pm »
Ja mysle, ze jednak glownym problemem kolegow jest tylko i wylacznie zle wyregulowany spust. Sam mam spust TRU Ball Stinger i wiem. niestety, z doswiadczenia, ze przekrecenie srubki chocby o 1/4 obrotu w strone czulosci, moze znaczaco przewyzszyc nasze oczekiwania odnosnie tego i za kare dac w morde;) Wyregulujcie spust dokladnie tak, jak pisze w instrukcji, no a potem proby na wiaderku ze zlomem jak juz tu ktos pisal.

P.S. Mnie w instrukcji pisalo, ze spust byl sprawdzany na 150#, wiec przy co najmniej OPTYMALNYM wyregulowaniu go, nie ma prawa puscic d-loop'a chocby w lukach 80#-owych... Mysle wiec, ze spusty w podobnych cenach (150zl) musza byc rownie dobre, by byly konkurencyjne.

Pozdrawiam
eM
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 09:08:02 pm wysłana przez eM »
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

j4c3k

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:18:37 pm »
W tym przypadku prawdopodobnie wystarczy wkręcić wkręt ustalający (oznaczony strzałką na załaczonym zdjęciu) o pół obrotu zgodnie ze wskazówkami zegara i będzie po problemie. Przynajmniej w moim spuście tyle wystarczyło wkręcić, gdy wczoraj próbowałem "zasymulować" podobną sytuację jak na załączonym przez Kolegę filmiku. Do kręcenia wkrętem należy użyć najmniejszego kluczyka (0.050"  - 1.2 mm) z tego zestawu kluczy calowych. http://www.sklepluczniczy.pl/pozostae-narzdzia/1374-zestaw-imbusow-bondhus-12236.html

Strzelam z tego spustu od prawie 4 lat. Na początku trochę niszczył pętelkę, więc delikatnie przypiłowałem pilniczkiem ostre krawędzie szczęk i jest OK.
Głowica/szczęki przeżyły strzelanie z Mach 6  -110#, więc raczej są dość wytrzymałe i jeśli są odpowiednio wyregulowane, nie powinny się same otworzyć.




Uploaded with ImageShack.us
PSE Mach-6  120#  29,5"          PSE X-Force 6 70# 29" 
Slider No name,                        PSE USA Spirit 70# 29"
MH 'M1' T.M. Hunter Overdraw,
Konstrukcja własna,
J.Fletcher '44 Caliper,
Easton X7 2317 -830 grain

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2011, 02:40:53 pm »
w moim przypadku nic nie dało sie wyregulować po prostu wada konstrukcyjna ,szczeki nie zamykały się całkowicie była szczelina śrubke wykreciłem całkowicie żeby sprawdzić czy coś to pomoże ,nie pomogło odesłałem do sklepu dzisiaj powinienem dostać drugi  ;)
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2011, 08:50:47 pm »
Nie dawno miałem podobny przypadek z nowym spustem kolegi.
Myśląc a wręcz zarzucając mu że nacisnął w trakcie naciągania, sam sprawdziłem. Będąc przekonanym o prawidłowości jego działania, mało sobie zębów nie wybiłem.  ;D
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#