Autor Wątek: Czy spust może się sam otworzyć?  (Przeczytany 18920 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2011, 04:36:49 pm »
Powinna być tam śrubka regulacyjna sprawdź w jakiej jest pozycji.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2011, 06:31:58 pm »
Nie widziałem czegoś takiego, ale na cięciwie powinno być jakieś siodełko które pozycjonuje  strzałę, w tym kontekście taki spust nie jest potrzebny.
Niemniej wykonanie fizyczne takiego spustu jest proste.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 08:33:43 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

N

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2011, 08:25:38 pm »
Pytanie:
A czy istnieją spusty, które mają "szczęki" podwójne, widełkowe, chwytające bezpośrednio cięciwę w dwóch miejscach - nad i pod strzałą? Takie, w których nock strzały wchodzi między podwójne "szczęki"?
Gdyby taki spust istniał, mógłbym bezpiecznie obalić pewne łucznicze "tabu" i jeszcze bardziej zwiększyć prędkość pewnego ustrojstwa łukopodobnego.


Istnieją a producentem takich "podwójnieszczękowych" spustów( w odmianach palcowej i nadgarstkowej jest np. C.Pollington z C.P Oneida :) )

A tu jeszcze pewien patent z 1991 roku ;)
http://www.freepatentsonline.com/5020508.pdf
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 08:34:19 pm wysłana przez N »

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2011, 08:56:07 pm »
śrubke to wykręciłem w cholere nic nie pomogło pilnik w łape i troszke poszlifowałem i spust trzyma ale musze przytrzymać cyngielek przy naciąganiu ,teraz działa w miare ale jest tak delikatny na pierdnięcie muchy i zrywa
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2011, 09:39:09 pm »
wsumie myśl dobra ale moe być zawodna
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

N

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2011, 09:39:17 pm »
:)

Nie prościej zrobić taki spust, który palec naciska w czasie naciągania (wtedy go blokuje), a strzał następuje automatycznie nie po naciśnięciu spustu jak do tej pory, lecz po osłabieniu siły nacisku? 

Na takiej "zasadzie" działają np. spusty niemechaniczne- mało u nas znane choć bardzo proste i...niezawodne- używane zazwyczaj  przez łuczników Flight... w każdym razie czymś takim "mordki" obić sobie nie można ;) wiem bo używam...

 
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 09:41:27 pm wysłana przez N »

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2011, 09:45:16 pm »
a kolego może jakis link lub foto jak to użądzenie wygląda
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2011, 02:10:34 pm »
poradziłem sobie z przepuszczającym spustem ,poprosty dorobiłem sobie nowy cyngielek z dobrej stali teraz lepiej działa niż fabrycznie 3 godz pracy a jaki rezultat szczeki domykają sie precyzyjnie i zrobiłem przedłużenie dzwigni i podrubienie
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2011, 06:12:12 pm »
witam ponownie po jakimś czasie trzeba było wymienić spust na nowy zmiana asorytmentu kupiłem sobie dobry spust za nie duże pieniądze Fletcher Caliber 44 pojechałem z łuczkiem miło spedzić czas i znowu strata dwuch strzał poszły w kosmos nóweczka spust puszcza no kurcze drugi kupiony spust z tego samego sklepu można zwariować może koles sprzedaje jakiś sprzent z odzysku niewiem co o tym myśleć
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:21:23 am »
Witam
Dopisuję sie do listy pobitych. Spust Fletcher, też prawie nowy puścił przy prawie maksymalnym naciągu i przyłożyłem sobie w wargę, a że było mi mało poprawiłem drugi raz. Na szczęście naciągam celując w tarczę więc strzałki wyłapane. Co do tych spustów można popróbować z regulacją jeśli taka jest. Tylko delikatnie. Odkręcając zwiększamy twardość, przykręcając zmniejszamy. Uwaga ! Proponuję wykonywać ruchy obrotowe po 1 mm, żeby sobie znowu nie strzelić tęczy na twarzy.
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2011, 05:05:32 pm »
dobry spust za niewielkie pieniądze ??? takie rzeczy to tylko w "erze" hmm no tak "ery" już nie ma.

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2011, 05:23:52 pm »
kolega śmiga 3 lata na zwykłym patriocie spust karowany a działa jak nowy za 70zł kupiony został mój 140 a nawet 2 strzałów nie wytrzymał
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

N

  • Gość
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2011, 08:06:54 pm »
dobry spust za niewielkie pieniądze ??? takie rzeczy to tylko w "erze" hmm no tak "ery" już nie ma.

Świetna puenta  :)

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:27:09 pm »
Ten wyzej wymieniony to ja;) No strzelalem z tego spustu, zasada jego dzialania pozwala na bardzo precyzyjne zwalnianie cieciwy [IMO], ale trzeba sie do niego przyzwyczaic,a dokaldniej do tego sposobu jego dzialania. Dla tarczowcow CHYBA najlepszy spust palcowy.

Pozdrawiam
eM
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Czy spust może się sam otworzyć?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:52:02 pm »
Spust szczękowe potrafią mieć zbyt dużą szczelinę po zamknięciu i linka, jeśli nie jest odpowiednio gruba oraz "nabita.. czyt. profesjonalna-firmowa" może się prześlizgiwać.. :P, (już dawno nie miałem obitej mordki i też się zdarzyło ostatnio, na szczęście nie naciągam bez strzały łuków, tynk się posypał twarz obita, ale łuk cały :D..) co do regulacji lepiej na wiaderku ze złomem i pętelką, lub jakiś ciężarek jak ktoś ma.. (ciut więcej niż ma się naciąg łuku polecam)
zapalony łucznik