Autor Wątek: mój pierwszy łuk  (Przeczytany 22092 razy)

shiffo

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2009, 02:27:45 pm »
o co chodzi w usa na ebay jest tak tanio?

np:
http://cgi.ebay.com/BEAR-ARCHERY-SHOWDOWN-RTS-BOW-29-70-RH-APG-2-MODS-NEW_W0QQitemZ230409821770QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a57ede4a

są firmy, które to sciągają za 1/3 ceny sprzętu to i tak nadal bardzo tanio.
PSE NOVA Vector 5, 50lbs,  TOXONICS STOCK DOG PLUS, Easton Powerflight 500

paskud

  • Gość
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2009, 06:11:18 pm »
o co chodzi w usa na ebay jest tak tanio?

np:
http://cgi.ebay.com/BEAR-ARCHERY-SHOWDOWN-RTS-BOW-29-70-RH-APG-2-MODS-NEW_W0QQitemZ230409821770QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a57ede4a

są firmy, które to sciągają za 1/3 ceny sprzętu to i tak nadal bardzo tanio.
Ta, jest tak tanio :) Tyle, że zwróc uwagę na to, że to aukcja a nie oferta "kup teraz".

Sprowadzając to do nas - jako towar handlowy - to doliczane są:
- VAT (22%)
- cło (jakieś 1 czy 2 %)
- koszty przesyłki

Do tego - prowadząc sklep -  trzeba założyć, że sprzęt będzie trzeba czasem odesłać do producenta celem reklamacji... No i cena rośnie.

Natomiast sprowadzając we własnym zakresie płacimy koszty przesyłki ale w razie gwarancji musimy słać towar samemu do USA :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 06:48:55 pm wysłana przez paskud »

shiffo

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 17, 2009, 09:50:37 pm »
No tak zwracam honor, wcześniej oglądałem same "buy now" i tego nie zauważyłem.
PSE NOVA Vector 5, 50lbs,  TOXONICS STOCK DOG PLUS, Easton Powerflight 500

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2010, 02:36:26 pm »
Witam i jako kompletny świeżak pozdrawiam.
Zwracam się z prośbą o pomoc - planuję w najbliższym raczej czasie kupić łuk. Prawdopodobnie skorzystam z pomocy i doradztwa sklepu z Jaworza na śląsku, choć z Łodzi będę miał kawałek drogi, ale czego się nie robi, kiedy ma się ponad 30 lat i czegoś się naprawdę zachce:)
Nigdy nie strzelałem z łuku, mam 182 cm wzrostu, ważę ok 105 kg, z siłą nie mam problemów, a przynajmniej tak mi się wydaje...
Chciałbym kupić sprzęt, przy którym już raczej pozostałbym na dłużej. Zastanawiam się pomiędzy Browningiem Rage i Hoytem Power Hawk (wiem, różnica spora, ale to na razie wszystko, czemu zdążyłem się bliżej przyjrzeć). I tu mam kilka pytań do Was: co lepsze dla świeżaka, czy celem przynajmniej początkowego obniżenia ceny zakupu zrezygnować (np. stabilizator) bądź nabyć gorszej jakości (np. celownik, podstawka) i kupić Hoyta, czy skupić się na bądź co bądź tańszym Browningu? Pomocy i Pozdrawiam.
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 31, 2010, 08:09:39 pm »
Witam serdecznie.
A czy do Warszawy to nie jest bliżej? Podjedź do Łuksportu i wszystko pomacasz i odpowiednio doradzą.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 31, 2010, 09:39:09 pm »
Witam i jako kompletny świeżak pozdrawiam.
Zwracam się z prośbą o pomoc - planuję w najbliższym raczej czasie kupić łuk. Prawdopodobnie skorzystam z pomocy i doradztwa sklepu z Jaworza na śląsku, choć z Łodzi będę miał kawałek drogi, ale czego się nie robi, kiedy ma się ponad 30 lat i czegoś się naprawdę zachce:)
Nigdy nie strzelałem z łuku, mam 182 cm wzrostu, ważę ok 105 kg, z siłą nie mam problemów, a przynajmniej tak mi się wydaje...
Chciałbym kupić sprzęt, przy którym już raczej pozostałbym na dłużej. Zastanawiam się pomiędzy Browningiem Rage i Hoytem Power Hawk (wiem, różnica spora, ale to na razie wszystko, czemu zdążyłem się bliżej przyjrzeć). I tu mam kilka pytań do Was: co lepsze dla świeżaka, czy celem przynajmniej początkowego obniżenia ceny zakupu zrezygnować (np. stabilizator) bądź nabyć gorszej jakości (np. celownik, podstawka) i kupić Hoyta, czy skupić się na bądź co bądź tańszym Browningu? Pomocy i Pozdrawiam.


Jaworze to nie Śląsk :), scislej mowiac Ślask Cieszynski a dokladniej -Podbeskidzie :)
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 31, 2010, 09:52:32 pm »
Witam.
Dobra rada, ale Warszawa to nie "mój" kawałek Polski (jestem kierownikiem regionalnym na południe - coś a'la "same kierowniki a robić nie ma komu":), więc wbrew pozorom organizacyjnie, a kto wie czy i nie czasowo wygodniej. A i w Jaworzu jakby troszkę taniej... I pomacać pewnie też pozwolą...  I bliżej do Szczyrku:)
Pozdrawiam,
preddy
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 31, 2010, 10:01:40 pm »
aro1569, Jaworze to potocznie dla istoty przejeżdżającej do 80000 km rocznie tylko po południowej Polsce miejscowość na śląsku leżąca na zachód od Bielska.
A prosiłem o pomoc przy zakupie pierwszego łuku...:)
Pozdrawiam,
preddy
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:21:53 am »
Witam ponownie.
Mam (znów) pytanie (tylko, z całym szacunkiem, proszę o podpowiedź, a nie o wskazówki geograficzne ;) jak poprzednio)- podjąłem decyzję, więc będzie bardziej konkretne. Wg. Was: Hoyt Power Hawk, Super Hawk czy Avenger? Pytanie częściowo podyktowane finansami, choć cała impreza i tak skończy się w okolicach 3 tys., ale chodzi mi o opinie głównie na temat trwałości i jakości ramion i majdanu oraz Wasze doświadczenia i wiedzę.
Pozdrawiam,
preddy.
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:34:54 am »
Witam.
Racja, dzięki, ale Turbo to kolejne 300-400 PLN... Więc chyba zatrzymam się na wybranych wcześniej :).  Znalazłem ciekawe i dość przyjemnie jak dla laika skonstruowane porównanie, które wyjaśnia podstawowe różnice:
http://www.biggamehunt.net/sections/Archery/2009-Hoyt-SuperHawk-Review-08270812.html
Sprawa więc częściowo jasna - raczej Super Hawk. Ale co z Avengerem? Z nim też była podobna historia - ramiona XT1000 z "wyższej" półki w tańszej konstrukcji... Fakt, jest starszy niż Hawk, ale czy nie lepiej wybrać właśnie jego?
Dzięki i pozdrawiam.
preddy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 12:02:05 pm wysłana przez preddy »
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:05:26 pm »
Pan Mathews zna się na łukach bloczkowych doskonale (mnie wiele pomógł, dziękuję!!!) - zatem jak radzi TurboHawka - to kup Pan TurboHawka. Zwłaszcza, że radzi obiektywnie, jako zwolennik innej marki - a jakiej - to widać chyba po Jego nicku... ;)
Zwłaszcza, że Turbohawk kosztuje poniżej Pańskiej granicy 3000 zł:

1. W Polsce np. tu jest za 2000 zł:

http://www.e-luk.pl/bloczkowy-hoyt-turbohawk-model-2010-p-305.html?osCsid=93278c1918c6e0202b61b2ba8cb5011c

2. A używany w USA można nabyć taniej, np. tu:

http://cgi.ebay.com/Hoyt-Turbohawk-Compound-Bow-Package_W0QQitemZ230458917649QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a86c0311

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:43:00 pm »
Witam.

Wiem, dzięki, ale jestem świeżo po tzw. optymalizacji kosztów :) - mam na myśli koszty całkowite, czyli strzały, celownik, podstawkę itp. I tak ledwo się mieszczę :). Wszelaką pomoc doceniam niezmiernie i za takową dziękuję. Może i ja kiedyś, mając jakąś wiedzę, będę mógł doradzić cokolwiek komuś innemu. Co do łuków używanych bądź z ebay'a - jako świeżak oddam się w ręce któregoś ze sprzedawców w Polsce, jako że to Oni, przynajmniej przez okres gwarancji a mam nadzieję że w razie potrzeby i później będą w stanie mi pomóc. Zdecydowałem się na łuk nowy m.in z w/w powodów.                     

Zaś w odpowiedzi na zdjęcie P. Mathews'a - fakt, ładny, ale na wstępie chyba będę się poruszał w kolorze Camo, chociaż black out/custom black też kuszą... Tylko wtedy stabilizator Triflex odpada:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 01:53:25 pm wysłana przez preddy »
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2010, 02:47:57 pm »
Myślałem też o wstępnym zrezygnowaniu ze stabilizatora, choć w przypadku krótkich będą pełnić one rolę praktycznie tylko dodatków tłumiących drgania... Więc może odpuścić? Trifex jest pomysłem typu "fajnie pasuje do Hoytów camo":). Ogólnie wiele rzeczy w moim przypadku odbywa się na zasadzie "ładnie wygląda" - stąd też alternatywa w postaci Fuse - tam dostępnych jest kilka długości, jeden ze Sprzedawców też takowy wstępnie zasugerował.
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 12, 2010, 01:00:05 am »
Za taką samą kwotę można kupić dobry, uzywany PSE Nova, a to zdecydowanie lepszy wybór. To sprawdzony, wszystkowybaczający sprzęt, o ogromnej skali możliwych regulacji. Sam się na nim uczyłem, więc polecić mogę :-)
There are two types of shot. It's a precision and... love.

kissielec

  • Gość
Odp: mój pierwszy łuk
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2010, 10:11:06 am »
Ogólnie wiele rzeczy w moim przypadku odbywa się na zasadzie "ładnie wygląda"...

Wygląd to podstawa... ;) a cała reszta, to subiektywne, słabo-wyczuwalne niuanse  ;D.

Oczywiście trochę przesadzam  :D, ale w doborze srzętu, zawsze więcej jest zaufania do myśli technicznej producenta niż faktycznej, 100%-owej pewności, że to właśnie TO czego akurat MY potrzebujemy w strzelaniu. A później przyzwyczajamy się...i okazuje się, że nasz wybór może być skuteczny.