Autor Wątek: GEOLOGIC 110  (Przeczytany 10615 razy)

cichy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
GEOLOGIC 110
« dnia: Sierpień 27, 2009, 03:44:02 pm »
Witam,
mam problem ze strzałami z tematu. Strzelam od 2 lat - może nie tak regularnie jakbym chciał ale na tyle, żeby widzieć że coś jest nie tak. Prawie zawsze używałem strzał drewnianych i z celnością nigdy nie miałem problemu, od pewnego czasu zacząłem zabawe strzałami z włókna Beman Carbon Flash 570-14 i celność bez zmian (oczywiście po niewielkiej regulacji). Będąc ostatnimi czasy w Decathlonie zainwestowałem w 3 strzały Geologic i okazuje się ze skręcają w lewo i nawet z 10 metrów nie potrafię trafić nawet w tarczę nie wspominając o polach punktowanych. Nie wiem co jest grane może ktoś jest mi w stanie pomóc albo spotkał się z takim problem. Próbowałem kombinacji z celownikiem, buttonem ale strzały ewidentnie skręcają bo jak juz z 10 m trafiam to odchodząc na 15 pojawia się ten sam problem. Łuk z jakiego strzelam to Samick Polaris 36 lbs 68".

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Kuba

N.E.M.O

  • Gość
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 04:21:13 pm »
Jeśli jesteś praworęczny i strzelasz z łuku praworęcznego to znaczy że strzały są zbyt sztywne....

Zrób mały test: weź do rąk Bemana i lekko go ugnij, to samo zrób z tą drugą strzałą. Powinieneś od razu wyczuć różnicę...
Zakładam że strzały są równej długości.

Jeśli faktycznie są zbyt sztywne pomóc może jedynie założenie cięższych grotów

Przyczyna może także leżeć w regulacji położenia samej podstawki lub button`a

Może to pomoże

pozdr

PS
Skręcają czy odbijają w bok ? (to nie to samo)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 04:28:55 pm wysłana przez N.E.M.O »

cichy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 04:32:45 pm »
Więc chyba skręcają. Strzałem bez buttona na cartel x-pert i z buttonem a potem wkreciłem go calkiem i zawsze tak samo. Co do strzał to geologic jest mieciutki i o 1 cal krótszy w porównaniu z Bemanem. Lotki te same grot w geologicu nieco dłuższy.

cichy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 04:35:03 pm »
http://www.decathlon.com.pl/PL/geologic-110-70143395/ a czy przyczyna może leżeć w tym, że strzała jest zbyt giętka? Teraz widze ze podają maksymalną twardość łuku na 30 lbs.

N.E.M.O

  • Gość
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2009, 04:43:12 pm »
Spróbuj pokombinować przy podstawce-może ona wpływa na ten dziwny tor lotu...
Może strzała o coś zahacza albo to coś powoduje jej odbicie w lewo...


« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 04:50:46 pm wysłana przez N.E.M.O »

cichy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 05:15:27 pm »
Jutro postaram sie dokładnie temu przyjrzec na spokojnie raz jeszcze. Zastanawia mnie jednak to dlaczego Bemany leca dobrze natomiast te Geologic zle jeżeli zgrubsza strzały są takie same (widać w zgrubszy diabeł pogrzebany }:->). Nigdy nie było problemu z podstawka - strzały drewniane dobrze latały Carbon Flash też świetnie. No nic jutro z rana doślę kolejne informacje o moim problemie a na razie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Kuba

N.E.M.O

  • Gość
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2009, 05:26:29 pm »
Jeśli Bemany i drewniane latają dobrze-to znaczy że z tymi nowymi strzałami jest coś nie tak(szkoda psuć dobre ustawienia w łuku dla trzech najwyraźniej kiepskich strzał)...jakby nie patrzeć 2:1....na Twoim miejscu już bym ich więcej nie kupował.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 05:30:40 pm wysłana przez N.E.M.O »

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2009, 09:43:13 pm »
Co do do Geologiców to według mnie bardzo się różnią do Bemanek. Ceną, jakością, wagą, trwałością,wyglądem,gładkością ;D groty podobne. Wiem bo też miałem do czynienia z obiema rodzajami strzał. Bemanki polecili mi forumowicze i bardzo im za to dziękuję. ;D Z Geologicami uważaj bo mogą pewnego miłego dnia nie wytrzymać.
(a może ona  tak bardzo się wygina aż uderza w majdan i dla tego leci w lewo).

Pozdrawiam.

cichy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2009, 02:02:20 pm »
Witam,
pobawiłem się dzisiaj trochę tymi strzałami i faktycznie okazało się, że strzała wygina się i w końcowej fazie uderza o majdan. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Kuba

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2009, 03:01:59 pm »
nie wiem ja w DC zaopatrzyłem się na początek w strzały z włókna za 9zł (sic) i no cóz sa dobrze osadzone groty widać że nie wytrzymają bardzo długo ale jedna przebiła deskę 2.5 bo źle trafiłem i nie miała żadnych uszkodzeń.

Natomiast są dość giętkie dlatego pewnie nie nadają sie na łuk powyżej 30lbs. Co do innych nic mi nie wiadomo bo dopiero zaczynam

lucznikruda

  • Gość
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:40:33 pm »
jedna przebiła deskę 2.5 bo źle trafiłem i nie miała żadnych uszkodzeń.
To, że strzała nie ma żadnych uszkodzeń to nie znaczy, że jest dobra. Sprawdź sobie grot bo może być krzywy.

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2009, 11:09:43 pm »
Podstawowe pytanie: a dobrze zakładasz lotkę?

kojot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: GEOLOGIC 110
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2009, 06:52:16 pm »
Witam serdecznie. Jeśli chodzi o strzały z Decathlonu, to Geologic 110  z tego co pamiętam są wykonane z włókna szklanego a nie węglowego. Różnica jest w sztywności i masie, tzn. są one dużo sztywniejsze i cięższe od Geologic 300 z włókna węglowego, przez co jak mniemam dużo mniej precyzyjne. Ale przeszło dwu i półkrotnie tańsze;D Jeżeli chcesz strzelać (i trafiać) niezbyt drogimi strzałami, to chyba lepiej pozostać przy sprawdzonych drewienkach niż dostosowywać łuk do tego cudu techniki:p Ewentualnie możesz spróbować strzelać z węglowego Geologic 300 ( na stronie sklepu z linka najprawdopodobniej wkradł się błąd, strzały w tej sieci za 9,90 to strzały z włókna szklanego, niemal trzykrotnie cięższe od tych z wł. węglowego) ale jedna taka strzała kosztuje ok 25zł. Fakt, waży tyle co trzcinowa;)