Autor Wątek: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D  (Przeczytany 26339 razy)

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 17, 2009, 10:32:15 pm »
To nie tak ze bloczkowcy mają coś zrobić by tradycyjni sobie na imprezę przyjechali... ??? ..musi być współpraca......z każdej strony....
A o co chodzi, (możesz mi to wytłumaczyć na priva) bo naprawdę nie łapię? Może nie łapię ponieważ nie byłem przez półtora roku na 3D?

Co do integracji to masz rację, trzeba do tego ludzi, którzy się tym zajmą z obu stron. Takich ludzi, którzy potrafią działać ku wzajemnym zrozumieniu  i integracji środowiska miłośników łuczn. teren. (jak na przykład Adam C), a nie odwrotnie.

Ja chciał bym zwrócić uwagę, że jeżeli federacja miała by służyć głównie do tego aby zorganizować puchary i mistrzostwa to ... będzie to tylko dla dość określonej grupy i jak dla mnie oznacza szybką stagnację. Jeśli natomiast elitaryzm rozumieć tak jak to napisał kissielec, a celem federacji był by rozwój łucznictwa z koncentracją na łucznictwie terenowym, to by było bardzo fajnie.

Odnośnie organizacji imprez np 2d przez tradycyjnych dla tradycyjnych, jedną z najczęstszych przyczyn nie zapraszania na nie bloczkowców są kwestie techniczne związane z matami i celami i dystanse. A to często wiąże się z finansami. Mata która wyłapie strzały drewniane z np. 50 # łuku tradycyjnego jest najczęściej do niczego jeśli chodzi o łuk bloczkowy. Trudno wymagać aby ktoś inwestował w elementy sprzętu ponad "wymiar", ludzi najczęściej ledwo stać na sprzęt łuczniczy. I takie kwestie mogły by być łatwiejsze do rozwiązania wewnątrz federacji. Np. poprzez możliwość zorganizowania w przyszłości puli mat lub figur do wypożyczenia.

Oczywiście wśród "tradycyjnych" jest wielu takich, których stać na super wypasiony sprzęt z duże pieniądze, jednak wydaj mi się, że to jest cały czas mniejszość.

pozdr,
Abrat
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 10:38:25 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 18, 2009, 01:06:36 am »
Dopisałem newsa i komentarz odnośnie 3D na http://www.bowtime.waw.pl
A wspomnieniowo wrzuciłem z archiwum Bowtime i podlinkowałem w tym komentarzu stronę 1 Mistrzostw Rudy Śl. w łucznictwie terenowym  ;D

Pozdr.
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

zgaszony

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 18, 2009, 07:37:54 am »
Pula figur 3d do wypożyczenia już istnieje cena za wypożyczenie jest określona w składowych startowego (Komunikat na stronie www.3darchery.pl .
Maty zatrzymujące strzały z bloczka to akurat prosta i tania sprawa wystarczy pudło ze szmatami lub czyściwem bawełnianym koszt 1 szt to około 50 złotych ( koszt w przypadku zakupu czyściwa w sklepie BHP ) i większość z moich kolegów strzelających z bloczka posiada po kilka sztuk takich wynalazków.
Wiele tematów wymaga oczywiście dopracowania.
Koncepcja Federacji przewiduje oczywiście bardzo szeroko rozumiane łucznictwo terenowe a nie tylko i wyłącznie organizacje zawodów 3d.
Pozdrawiam

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 18, 2009, 10:01:38 am »
A mógł byś podać precyzyjny link do cennika wypożyczenia figur na stronie 3D? Nie mogę znaleźć (wyszukiwarką na stronie też nie mogę namierzyć).

Dopisane: aha nie ma oddzielnego cennika tylko info w komunikacie  :o


Ja od lat zbieram tzw. reklamówki (najlepsze są małe woreczki) plastikowe i upycham je do worków na ziemniaki (plecionek), mam ich sześć albo siedem, też dają radę.

Nie mam też złudzeń, że większość tradycyjnych i historycznych łuczników się zaangażuje. Oni się dobrze bawią we własnym kręgu i w większości nie zamierzają poszerzać piaskownicy.

pozdr.
Abrat
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 01:29:48 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

zgaszony

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 18, 2009, 07:41:13 pm »
W związku z wakatem dotyczącym organizacji 1 Rundy Pucharu Polski 2010 informuje że runda ta odbędzie się w Jaworzu w tak zwany 1 majowy weekend .
Organizatorzy - jak zwykle
Pozdrawiam.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 18, 2009, 08:45:18 pm »
Hurrra  ;D
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

Baila

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 18, 2009, 10:47:56 pm »
...."Jezu, jak się cieszę
z tych króciutkich wskrzeszeń,
kiedy pełną kieszeń... znowu mam".... ;D ;D ;D ;D ;D
Służymy pomocą w każdej dziedzinie.

Gorąco pozdrawiamy
Ewa i Mirek

kissielec

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 18, 2009, 11:15:14 pm »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 18, 2009, 11:19:57 pm »
dobra dobra.
ja też się cieszę.
ale czy to oznacza że pierwsze zawody odbędą się dopiero w maju?
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kissielec

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 18, 2009, 11:33:02 pm »
Pierwsze z serii rund Pucharu Polski.
A Weles przecież organizuje w grudniu i styczniu, tradycyjne zimówki...

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 18, 2009, 11:44:00 pm »
a od stycznia do maja będziemy cała wiosnę łowić rybki :D
nie no luzik. ale jednak szkoda, że będzie mniej tych zawodów.
miejmy nadzieję, że zwiększy się faktycznie ich poziom i frekwencja.
pozdro dla naszych organizatorów
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 11:48:52 pm wysłana przez arkadio »
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kissielec

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 18, 2009, 11:55:34 pm »
Będzie więcej czasu na solidny trening,...i w efekcie powybijamy w figurach solidne dziurzyska w miejscach 10tek  ;D ...

...a tarczowcy, bedą mieć w tych okresach przerw jeszcze niejedne zawody, więc do strzelania pod szyldem PZŁ, do kolorowych tarczek - również namawiam (przydałaby się któregoś poranka...taka zmasowana inwazja nowych bloczkowców na "ufortyfikowane" i hermetyczne sportowe kluby. Taki mały bloczkowy D-Day).
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 08:24:24 am wysłana przez kissielec »

lucznikruda

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2009, 07:38:50 am »
...a tarczowcy, bedą mieć w tych okresach przerw jeszcze niejedne zawody, więc do strzelania pod szyldem PZŁ, do kolorowych tarczek - również namawiam (przydałaby się któregoś poranka...taka zmasowana inwazja bloczkowców na "ufortyfikowane" i hermetyczne sportowe kluby. Taki mały bloczkowy D-Day).

Tym bardziej, że od tego sezonu zaczynamy strzelać według nowy zasad i prawdopodobnie Puchar mamy strzelać sami w niedzielę, a liga i puchar dla klasyków ma być sobotę.

An

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2009, 08:43:13 am »
Cieszymy się, cieszymy.

Chciałam tylko zasygnalizować mały problem. Pierwszy weekend maja to początek sezonu dla tradycyjnych łuczników (chodzi o turnieje rycerskie), więc większość tradycyjnych wyjeżdża. Żle by się stało, gdyby musieli wybierać. Na początku maja zawsze są duże turnieje na których obecność jest niemal obowiązkowa.
Jeśli termin Jaworza jest jeszcze nie do końca ustalony, może lepiej go przenieść na kwiecień?..
Łuk TR-LB # 18 kg, strzały drewniane
chcesz pogadać o wszystkim i o niczym - GG 21864197

Rosomak

  • Gość
Odp: Spotkanie organizacyjne Polskie Łucznictwo Terenowe 3D
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2009, 07:35:14 pm »


"To nie tak ze bloczkowcy mają coś zrobić by tradycyjni sobie na imprezę przyjechali... ??? ..musi być współpraca......z każdej strony...."

Znów "kolega" Astroleo czepia się tradycyjnych- jeden z powodów dla których odpuściłem sobie 3D...

>>>-------->