Autor Wątek: Nowe łuki na 2010  (Przeczytany 41863 razy)

kissielec

  • Gość
Nowe łuki na 2010
« dnia: Październik 01, 2009, 12:23:01 pm »
Na początek katalog Bear Archery z zupełnie nową kolekcją łuków bloczkowych:
http://www.beararcheryproducts.com/downloads/2010BearArcheryCatalog.pdf



...oraz Alpine Achery:
http://www.alpinearchery.com/downloads/2010_ALPINE_CATALOG.pdf

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 08:06:32 am wysłana przez kissielec »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2009, 09:48:32 pm »
Na forum zagranicznym , które przeglądałem trwają spekulacje na temat modeli Mathews i Hoyt odnośnie roku 2010. Mówi się o Reezen LD i MOnster LD i typowo tarczowym nowym łuku może Conquest 5 lub Apex z nowymi camami. Mówi się , że z oferty może zniknąć S2 i Drenaliny Co do Hoyta "zagrożona" jest Katera i być może zobaczymy szybsze łuki niż te, ktore są w ofercie 2009 r. - AM z bloczkami Katery?!
Ponoć wszystko się wyjaśni 20 listopada.
Dużo też piszą tam o łukach Elite ARchery ponoć rewelacja, ale w sumie tylko piszą. Oglądałem te łuki na stronie producenta, parametry ok i są ładne, ale , żeby się przekonać trzeba by postrzelać.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2009, 10:22:10 pm »
typowo tarczowym nowym łuku może Conquest 5 lub Apex z nowymi camami.

Tomek przyznaj się że Ci się świecą oczy na niego!  ;D

paskud

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2009, 10:50:33 pm »
Witam.
Macie może jakieś linki? Chętnie poczytam jakie są plany. Zastanawiam się, czy nowsze będzie znaczyć lepsze - np. w tym roku Hoyt wypuścił na rynek TurboHawka - odpowiednik AM, świetne dane katalogowe jeszcze lepsza cena. Różnica jest taka, że TH ma majdan odlewany a nie obrabiany na maszynach CNC jak AM.
Ja mimo wszystko wolałbym sprzęt spod CNC a nie odlewany, bo to już krok od znaczku "made in China" ;)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2009, 10:33:52 am »
RLD były OK, chociaż jak czytam o tym AM35 to ponoć jest super. Coś z prędkościami pomiędzy moimi APA i Hoyt by się przydało.
Pozdrowienia
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2009, 10:46:59 am »
Bear - ładne łuki ale nic o dłuższym ATA, no i ramiona... gdzieś je już widziałem...  X-force , monster ...
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2009, 03:48:54 pm »
Różnica jest taka, że TH ma majdan odlewany a nie obrabiany na maszynach CNC jak AM.
Ja mimo wszystko wolałbym sprzęt spod CNC a nie odlewany, bo to już krok od znaczku "made in China" ;)

Dlaczego uważasz, że dobry odlew, poddany odpowiedniej kontroli jakosci jest duzo gorszy od CNC? Coraz wiecej producentów jak np Martin szuka alternatywnych metod robienia majdanów. Rozbudowane majdany, jakie mamy obecnie muszą być wycinane z wielkiego kawału aluminium co kosztuje niestety bardzo duzo.  Martin składa majdany z kilku kawałków sklejając je i prasując i jakoś nikt nie narzeka na to, za to cena jest znacznie nizsza.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2009, 07:01:21 pm »
2010 HOYT TURBOHAWK COMPOUND BOW

The all?new TurboHawk will undoubtedly scorch the mid?price point category. At 320 fps and a mere 3.75 lb. mass weight, the TurboHawk is arguably the fastest, lightest, most affordable bow to ever hit the market. Although blistering fast and ultra light, the bow is deadly silent with virtually no hand shock.

Specifications:

    * IBO SPEED (fps): 320
    * AXLE TO AXLE: 32"
    * MASS WEIGHT: 3.7 lbs.
    * WEIGHT RANGE: 30 ? 70 lbs.
    * WHEEL: XTR Cam and 1/2
    * BRACE HEIGHT: 7.25"
    * DRAW RANGE: 26" ? 30"

Available Colors:

    * Realtree APG HD Camo
    * Black Out
    * Realtree APG HD Blackout
    * Candy Apple Red
    * Sable Black
    * Pearl White
    * Rally Blue
    * Bone Collector

Available In Store Only ? $549.99

paskud

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2009, 12:15:07 am »
Ja mimo wszystko wolałbym sprzęt spod CNC a nie odlewany, bo to już krok od znaczku "made in China" ;)

Dlaczego uważasz, że dobry odlew, poddany odpowiedniej kontroli jakosci jest duzo gorszy od CNC? Coraz wiecej producentów jak np Martin szuka alternatywnych metod robienia majdanów. Rozbudowane majdany, jakie mamy obecnie muszą być wycinane z wielkiego kawału aluminium co kosztuje niestety bardzo duzo.  Martin składa majdany z kilku kawałków sklejając je i prasując i jakoś nikt nie narzeka na to, za to cena jest znacznie nizsza.
Skoro coraz więcej producentów zaczyna szukać alternatywnych metod produkcji majdanów (alternatywnych w znaczeniu tańszych) to wskazuje to, że firmy być może chcą kosztem mniejszego lub większego pogorszenia jakości uzyskiwać produkt finalny w lepszej cenie niż konkurencja.

Analogiczna sytuacja była ze sprzętem komputerowym - kiedyś klawiatura kosztowała dziesięć razy tyle i starczała na dziesięć razy dłużej.

Gdyby elementy poddawane obróbce CNC były jakościowo porównywalne z odlewami to byśmy mieli np. odlewane tłoki w silnikach a tak nie jest. Badania testujące odlewy polegają na sprawdzeniu składu chemicznego próbki stopu na spektroskopie. Nie wiem, czy wykonuje się też badania sprawdzające jednorodność struktury odlewu - jeżeli tak, to potrzebny byłby jakiś Xray a nie każda odlewnia ma coś takiego. No i oczywiście takie badanie podnosiłoby koszt produkcji odlewu.

O ile CNC jest droższe to na tą chwilę wolałbym dopłacić różnicę w cenie aniżeli robić za królika doświadczalnego. Przyszłość pokaże, czy odlewy mają rację bytu czy nie.

adamc1

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2009, 08:19:33 am »
Odlewane majdany produkowano od dawna, ja miałem w tej technologii HOYTA model MT SPORT wyprodukowany w 2002 roku strzela do dzisiaj z niego Grzesiek i łuk działa bez zarzutu.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2009, 09:59:02 am »
Moze to niezbyt dobre porownianie ale skoro np w czolgach najlepsze pancerze sa wykonane wlasnie z odlewu to chyba tez o czyms swiadczy.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2009, 08:35:03 pm »
witam
panowie bzdury piszecie.
odkuwany materiał jest o wiele bardziej wytrzymały niż odlew.
w odlewach są większe naprężenia wewnątrz-materiałowe przez co jest on bardziej kruchy.
-paskud- w autach są właśnie odlewane tłoki(mój szwagier jest odlewnikiem) a kute tłoki mające większą wytrzymałość stosuje się np:do tuningu samochodowego(są o wiele droższe).
w odlewach jest duże prawdopodobieństwo powstawania pęcherzyków powietrza, które osłabiają materiał i mogą powodować mikropęknięcia. eliminuje się to poprzez technologie odlewu ciśnieniowego, ale to nie jest to co wykuty produkt z jednego kawałka metalu.
ja wiem, że będzie więcej zwrotów reklamowych odlewanych majdanów niż tych wycinanych z arkusza grubej blachy. ponadto będą bardziej podatne na utrącenia.
pozdrawiam
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

paskud

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2009, 01:17:32 am »
Bry wieczór,
@Arkadio
Dokładnie to, o czym piszesz budzi moje wątpliwości. Faktycznie, z tym tłokiem od silnika w przypadku samochodu nie byłem pewien (temu celowo użyłem słowa silnik a nie samochód). Ale przyznać się muszę, że ostatnimi czasy parę razy dziennie przechodzę koło takiego kutego tłoku o skoku 3,5m i średnicy jakichś 80cm i wydawało mi się, że samochodowe też pewnie robi się w takiej samej technologii :)

A nie orientujesz się może, czy odlewnie mają sprzęt do testowania odlewów na zaburzenia struktury (np. zaburzenia pęcherzykami powietrza)? Parę razy serwisowałem zaplecze techniczne w jednej z lokalnych odlewni i nie przypominam sobie, bym widział coś takiego.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2009, 09:49:48 am »
witam
panowie bzdury piszecie.
odkuwany materiał jest o wiele bardziej wytrzymały niż odlew.
w odlewach są większe naprężenia wewnątrz-materiałowe przez co jest on bardziej kruchy.
-paskud- w autach są właśnie odlewane tłoki(mój szwagier jest odlewnikiem) a kute tłoki mające większą wytrzymałość stosuje się np:do tuningu samochodowego(są o wiele droższe).
w odlewach jest duże prawdopodobieństwo powstawania pęcherzyków powietrza, które osłabiają materiał i mogą powodować mikropęknięcia. eliminuje się to poprzez technologie odlewu ciśnieniowego, ale to nie jest to co wykuty produkt z jednego kawałka metalu.
ja wiem, że będzie więcej zwrotów reklamowych odlewanych majdanów niż tych wycinanych z arkusza grubej blachy. ponadto będą bardziej podatne na utrącenia.
pozdrawiam
mam doświadczenie w obróbce skrawaniem i troche wiem o kuźnictwie....zgadzam sie z tym co pisze kolega arkadio. Kute rzeczy są bardziej wytrzymałe i przede wszystkim droższe ale to praktyka pokaże jak to się sprawdza w przypadku majdanów łuków bloczkowych. po drugie jeśli inżynierowie uznanych firm związanych z łucznictwem decydują się na zastosowanie odlewów to znaczy że "coś" w tym jest.
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2009, 10:28:34 am »
witam
paskud z tego co wiem, gdy u szwagra tłoki trafiają na kontrolę jakości zostają prześwietlane promieniami Rentgena aby właśnie zweryfikować niewidoczne mikro-ubytki materiału.
tłok o którym piszesz pochodzi pewnie z jakiegoś statku. kiedy pracowałem jeszcze w Atenach miałem kolegę, który był spawaczem w tamtejszej stoczni w porcie Pireus. tam miałem okazję pooglądać części do budowy statków. dla mnie to był szok jak zobaczyłem tłok wielkości małego fiata :D a obok niego korbowód dł.4,5m :o
forlorn zgodzę się z tobą, że coś w tym jest ;)(m.in.redukcja kosztów).
dzisiejsze technologie odlewu stoją na wysokim poziomie w porównaniu z tamtymi np. z przed pół wieku, jednak nie dorównują wytrzymałością elementom kutym.
ale pożyjemy....czas pokaże...itd.
pozdrawiam Arek
 
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold