Autor Wątek: Pierwszy łuk ?  (Przeczytany 17003 razy)

Kobi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2009, 01:56:25 pm »


Zasadniczo im szybciej strzelasz tym gorzej trafiasz  :D

[/quote]

fakt faktem precyzując chodziło mi o prędkość wylotową strzały czyli szybki cykl strzału. Zapewne szybki cykl przenosi się na drgania i szarpnięcie, a zatem na precyzję strzału - dobrze kombinuję?
Jak do tej pory bawiłem się wiatrówką, przerobiłem kilka modeli i nie ukrywam, że świadomości własnej dorobiłem się po prawie 2 latach zabawy.

paskud

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2009, 03:12:43 pm »
Witaj,
Ostatnio, gdy byłem na wyjeździe służbowym i miałem chwilę czasu napisałem wypracowanie o tym jak dobrać łuk myśliwski. Oto link:
http://www.cypher.home.pl/sekcjalucznicza/index.php?option=com_content&task=view&id=268&Itemid=43

Myślę, że to powinno oszczędzić pisania forumowiczom a i Tobie rzucić niezbędną garść wiadomości. Jakby ktoś uznał, że czegoś tam brakuje lub jest w ogóle źle proszę o informację - chętnie dokonam modyfikacji.
Pzdr,
Michał

« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2009, 09:45:38 am wysłana przez paskud »

zgaszony

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2009, 03:27:59 pm »
Michał o ile wiem a wiem ponieważ sam ci przydzielałem, masz uprawnienia aby publikować na stronie www.3darchery.pl
Ostatnio logowałeś się na tej właśnie stronie 2009-10-09 23:03:33
Pozdrawiam Adam
Chyba że mylę nazwiska i nie nazywasz się Michał B.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 03:32:24 pm wysłana przez zgaszony »

paskud

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2009, 03:42:02 pm »
Michał o ile wiem a wiem ponieważ sam ci przydzielałem, masz uprawnienia aby publikować na stronie www.3darchery.pl
Ostatnio logowałeś się na tej właśnie stronie 2009-10-09 23:03:33
Pozdrawiam Adam
Chyba że mylę nazwiska i nie nazywasz się Michał B.
Witaj,
Próbowałem utworzyć nowy temat, wkleiłem powyższe wypociny i... wyskoczył mi komunikat, że nie mam możliwości zapisu. Owszem, tematy edytowałem i było OK, jednak nie udało mi się stworzyć nowego. Może na to są jakieś odrębne uprawnienia? Zobacz, czy wszystko jest OK i podeślij proszę PW - wtedy spróbuję wrzucić to raz jeszcze.

kissielec

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2009, 04:36:37 pm »
"Nowo produkowane ramiona przez najlepszych producentów wytrzymują do około trzydziestu suchych strzałów"

człowiek cały czas się czegoś uczy... :o


paskud

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2009, 04:56:03 pm »
"Nowo produkowane ramiona przez najlepszych producentów wytrzymują do około trzydziestu suchych strzałów"

człowiek cały czas się czegoś uczy... :o


Tą informację mam od HerrOttoFlicka. :) Myślę, że to źródło informacji na którym można polegać.

kissielec

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2009, 05:01:56 pm »
nie przeczę...(ale odradzam poleganie na tej statystyce... szczególnie - chętnym do zakupu pierwszego łuku)

natomiast sam byłem świadkiem tylko jednego ss... który uśmiercił ramię kilkumiesięcznego Bowtecha. Ale może Bowtechy są po prostu do d... ;)

Natomiast jeśli chodzi o wybór łuku myśliwskiego, nie koniecznie pierwszego...to jest dostępna w Polsce świetna, polskojęzyczna książeczko-broszurka - "ŁUKI BLOCZKOWE I KRYTERIA ISTOTNE W DOKONANIU ICH PRAWIDŁOWEGO WYBORU", autorstwa p. Wojciecha J. Łucka - doświadczonego amerykańskiego myśliwego i łucznika. Wszystkie ważne problemy wyboru i doboru współczesnego łuku myśliwskiego są tam zwięźle ale treściwie omówione. Również w aspekcie zgodności z wymogami amerykańskich przepisów łowieckich. Polecam.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2009, 09:56:05 pm wysłana przez kissielec »

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2009, 07:39:38 pm »

natomiast sam byłem świadkiem tylko jednego ss... który uśmiercił ramię kilkumiesięcznego Bowtecha. Ale może Bowtechy są po prostu do d... ;)


Jeśli myślę o tym samym ss o którym mówisz kissielec to muszę powiedzieć że wspomniany bowtech nie umarł do końca... A nawet więcej- po reanimacji wygrał jeszcze kilka zawodów...

 :D

zgaszony

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2009, 07:40:42 pm »
A teraz jego zwłoki leżą u mnie w warsztacie i czekają na części zamienne.

kissielec

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 15, 2009, 07:49:24 pm »
... po reanimacji wygrał jeszcze kilka zawodów...

 ;D...Najlepsze jest to, że tenże Bowtech wygrał parę razy jeszcze przed reanimacją... :D, aż w końcu przyszła definitywna kryska. Bowtech Bowtechem, ale strzelec jest nie lada...więc było to możliwe.
 ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 07:51:02 pm wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2009, 07:52:14 pm »
Faktem jest ze strzelec ma ogromny potencjał, tylko jakoś zamilkł ostatnio.

kissielec

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2009, 08:21:30 pm »
na forum zamilkł...ale cichaczem - Mistrzem Polski w 3D - został, a i Puchar Polski 3D też nam zwinął z przed nosa...  ;D ;D






Hassassin - jeśli to czytasz,...jeszcze raz GRATULACJE.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 08:29:09 pm wysłana przez kissielec »

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2009, 08:38:23 pm »

na forum zamilkł...


Pewnie chłopak opija zwycięstwo  :D

ad zgaszony

A tak na marginesie to witam Cię adamc1 w nowym wcieleniu  :)

zgaszony

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 15, 2009, 08:48:48 pm »
:)

Kobi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2009, 09:38:09 am »
OK ma już pierwszy typowany model BOWTECH 82nd AIRBORNE 2009. Czy ktoś już ściągał sprzęt z US? Poproszę adres rekomendowanego sklepu.