Autor Wątek: Pierwszy łuk ?  (Przeczytany 17004 razy)

kolo43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Pierwszy łuk ?
« dnia: Wrzesień 25, 2009, 04:38:50 pm »
Witam wszystkich. Jako "newbie" chciałbym zapytać bardziej wtajemniczonych o poniższy łuk-
http://www.e-luk.pl/bloczkowy-chaser-p-257.html?osCsid=64dc20ad21c581b5eec8de14ec246dce
czy warto zainwestować w jego zakup czy bezpieczniej będzie wydać kaskę na Pse NOVA SYNERGY ?
Przymierzam się powoli do zakupu pierwszego łuku, a nie chciałbym się wkręcić w jakiś "Badziew".
 Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Stingray 45#
Hoyt CRX 35 70# 30"

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2009, 07:21:08 pm »
witaj Kolo43
odpuść sobie to badziewie. za tyle kasy to kup sobie PSE.
każdy na tym forum powie to samo(tak myślę) ;)
PSE to jest marka i jakość a nie to co jakieś włókno szklane ;D
spójrz m.in. na awatar Szybalskiego :) sprzęt ładny i sprawdzony.
pozdrawiam
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 08:10:36 pm »
Hej

Sądząc (chociażby) po opisie właściciele tego "sklepu" są kompletnymi laikami;
podobnie zresztą jak duża cześć sprzedawców w serwisach aukcyjnych...

A sam łuk to prawie "klasyczna" Cobra= tania podróba...tania głównie ze względu na użyte w konstrukcji materiały-bo cena za niektóre z tych strzeladełek ściągnięta jest chyba z sufitu...

edit:
Nie tylko w Polsce "łuki" takie jak Cobra, Druid czy jeszcze parę innych nie mają dobrej opinii...
Na pewnym australijskim forum padło pytanie, czy łuki Perfect-line albo Man Kung (tak nazywają się produkujące je chińskie firmy) są dobre- oto odpowiedzi

Reasumując : "...Get a quality one so it lasts"

PS
Jeszcze dwa słowa do "ojców lub matek prowadzących" e-luk.pl : Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę firmy z której ów "produkt" pochodzi a następnie przetłumaczyć jego oryginalny opis a nie bezmyślnie kopiować jakieś bzdury made in allegro itp, itd...
Inna sprawa że na e-luk są także żywcem skopiowane opisy z dobrych stron ze sprzętem...np. ze sklepluczniczy.pl lub luksport.pl
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 12:49:03 pm wysłana przez N.E.M.O »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:31:20 pm »
dokładnie
chyba, że kogoś skusi łatwy demontaż łuku. ;D
można go rozłożyć i zabrać na działkę - to ciekawe.
może ktoś przyjedzie na najbliższe zawody z rozłożonym łukiem, po czym rano szybko go złoży i zacznie strzelać. ???
poczekam na chętnego i pierwsze recenzje. ;D ;D ;D
pozdrawiam markowych łuczników ;)
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

paskud

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2009, 05:57:42 pm »
[...]
Na pewnym australijskim forum padło pytanie, czy łuki Perfect-line albo Man Kung (tak nazywają się produkujące je chińskie firmy) są dobre- oto odpowiedzi

Reasumując : "...Get a quality one so it lasts"
Szczerze pisząc, niewiele tam merytorycznych informacji w tym wątku....

PS
Jeszcze dwa słowa do "ojców lub matek prowadzących" e-luk.pl : Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę firmy z której ów "produkt" pochodzi a następnie przetłumaczyć jego oryginalny opis a nie bezmyślnie kopiować jakieś bzdury made in allegro itp, itd...
To bezmyślne kopiowanie ma swoje dobre strony. Dzięki takim bzdurom wiedziałem, gdzie nie należy kupować sprzętu bo na fachowy support nie ma tam co liczyc :D

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2009, 08:07:14 pm »
Cytat: paskud
Szczerze pisząc, niewiele tam merytorycznych informacji w tym wątku....
Bo też za bardzo nie ma o czym pisać  ;)
 
No ale skoro brakuje Ci konkretnego przykładu to służę cytatem z dawnej dyskusji na tym forum :

Cytat: Kaczyk
"Na początek Witam wszystkich, bo to mój pierwszy wpis.
Kupiłem łuk Cobra internetowym sklepie sztucer i napiszę o moich doświadczeniach, żeby inni nie popełniali tego samego błędu.
Część instrukcji obsługi od zupełnie innego łuku, ilustracje nieczytelne.
W czasie strzelania ciągle musiałem korygować piny celownika, bo strzały coraz bardziej ściągało na lewo. Po kilku dniach nie dało się już praktycznie celować - piny zniknęły za majdanem. Dodam że stosowałem podstawkę pod strzały plastikową, gdzie strzała była zupełnie blisko majdanu - zastosowanie podstawki widełkowej pogorszyło tylko sprawę.
Zdemontowałem ustrojstwo i stwierdziłem duże luzy osi bloczków w gniazdach, same bloczki też były dość luźne na osiach (bloczki są metalowe, a nie jak napisał Herr Otto Flick z tworzywa). Podejrzewam, że to te powiększające się luzy były przyczyną uciekania strzał w lewo, no chyba że majdan uległ odkształceniom cieplnym od mojej ręki. W akcie desperacji próbowałem troszkę wygiąć majdan no i dziadostwo pękło - no i chyba dobrze, bo się nie będę z tym więcej męczył i tracił nerwów. Kupując ten łuk z Taiwanu, sądziłem że będzie podobnie jak z innymi produktami chińskimi, czyli dla amatora się nada. Niestety, to ustrojstwo nawet do SAMOOBRONY się nie nadaje.
NIE WARTO KUPOWAĆ ŁUKU COBRA!
Zamówiłem w sklepie łuczniczym łuk Diamond The Rock, bo ma dobre "reviews" w internecie. Mam nadzieję, że będzie to jakościowo co najmniej 100 razy lepsze, bo jak nie, to zakończę swoją młodą karierę łuczniczą równie szybko jak ją zacząłem..."

Cytat: paskud
To bezmyślne kopiowanie ma swoje dobre strony. Dzięki takim bzdurom wiedziałem, gdzie nie należy kupować sprzętu bo na fachowy support nie ma tam co liczyc
Owszem, tylko widzisz- Ty zdajesz sobie sprawę z tego że to bzdury-ale ktoś całkiem zielony w temacie już nie  :)
Dlatego efektem są notorycznie zadawane pytania w stylu: czy ta Cobra jest dobra ? ;)

Poza tym jak już napisałem-nie wszystko jest tam bzdurą(np. opis do Windfightera-żywcem ściągnięty z www.sklepluczniczy.pl)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 08:13:18 pm wysłana przez N.E.M.O »

paskud

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:25:56 pm »
Cytat: paskud
Szczerze pisząc, niewiele tam merytorycznych informacji w tym wątku....
Bo też za bardzo nie ma o czym pisać  ;)
 
No ale skoro brakuje Ci konkretnego przykładu to służę cytatem z dawnej dyskusji na tym forum :
[...]
Miałem na myśli wątek z archery-forum. Zaś ten opis Kaczyka z naszego forum powinien być jako wycięte-podwieszone ;)

Jeżeli o mnie chodzi, to ja też nie doznałem jakiegoś objawienia, po którym wiedziałem w jakim sklepie zakupię bloczek. Jak tylko poczułem chęć strzelania to oczywiście w pierwszym odruchu zajrzałem na allegro. Przy takim wyborze jaki tam jest, to moja myśl była taka "Jest tego tyle... Ciekawe które z nich są warte swojej ceny a które nie?". Potem zacząłem grzebać w necie, bo... szkoda było mi wyrzucić 500-700 złotych ;D ;D na jakiś szmelc. Starczyło poszukać trochę - między innymi tutaj - żeby wiedzieć jak mam sobie dobrać łuk. Następnie poczytać specyfikacje producentów, skonfronotwać z ceną i... nie żałuję wyboru :) Jedyne co to musiałem wybrać się do Warszawy postrzelać parę razy żeby upewnić się, że to jest to, co tygryski lubią najbardziej bo kwota uległa znacznej korekcie ;D
Przekonany jestem, że jak ktoś poświęci nieco czasu na wyszukanie garści informacji nie trafi do pseudosklepu, gdzie zaoferują mu strzały drewniane do bloczka ;)
Pzdr.

Hungry

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:18:27 pm »
zapraszam kogoś odważnego na zamieszczenie na hungry4sport.com testu cobry oraz cobro-pochodnych, zniknie wtedy problem tłumaczenia kolejnym startującym bloczkowcom co to za badziew ... :P

wystarczy wtedy podać link ... :-*

Grand

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2009, 11:03:45 pm »
Witam. Moze ktos mi pomuc w doborze łuku, nigdy nie miałem takiego sprzetu ale chciałbym kupic i w tym jest problem :) od kilku dni przegladam fora aukcje itp. zdecydowałem sie na Cobre ale teraz po przeczytaniu tego forum chyba to nie był dobry pomysł :) wiec mógłby mi ktos pomuc? NIe pracuje moge wydac w tym momecie ok 500zl na łuk i najpotrzebniejszy osprzet. Interesują mnie mocne łuki jestem raczej silny, mam 185cm 82 kg. Interesuja mnie tak ze informacje o calym osprzecie, pewnie o dużo prosze ale niemam sie kogo poradzic a na forach juz dawno sie pogubiłem. Zgory dzieki. Jakby ktos miał czas porozmawiac na priv to mój mail grand2906@wp.pl

kissielec

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2009, 11:25:53 pm »
W kwocie 500,-pln ...nie jest możliwy zakup łuku bloczkowego ze strzałami i osprzętem  :-\ - który posłużyłby do nauki łucznictwa.
W celach zabawowych można kupić coś w sklepach z militarnymi imitacjami, lub w Decathlonie, ale prawdopodobnie po miesiącu znudzi Ci się zabawa w Rambo i zaczniesz mieć ochotę na doskonalenie się w trafianiu w cel...a do tego jest już potrzebny normalny łuk bloczkowy. Musiałbyś wg mnie, zaoszczędzić na podstawowe zakupy - kwotę nie mniejsza niż 1500,- pln.
Inne, tańsze wyjście, to łuk nie-bloczkowy (klasyczny lub tradycyjny)
Pozdrawiam.

paskud

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2009, 12:19:23 am »
Witam. Moze ktos mi pomuc w doborze łuku, nigdy nie miałem takiego sprzetu ale chciałbym kupic i w tym jest problem :) od kilku dni przegladam fora aukcje itp. zdecydowałem sie na Cobre ale teraz po przeczytaniu tego forum chyba to nie był dobry pomysł :) wiec mógłby mi ktos pomuc?
[...]
Bloczka w tej kwocie nie kupisz, nawet bez osprzętu. Pomyśl, czy na pewno potrzebujesz "mocny" łuk - wszak, żeby dobrze strzelać potrzebna jest dobra technika (inaczej strzelałby lepiej ten kto ma lepszy łuk). Moje propozycje są dwie - pierwsza to zakupić tańszy łuk refleksyjny (np. Samick), druga to dozbierać trochę kasy a na chwilę obecną znaleźć sobie jakiś klub i strzelać na sprzęcie klubowym :)

Grand

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2009, 02:41:29 pm »
Aha, no dzieki, kupie klasyczny potem zobacze a co do klubu to wlasnie nie ma zadnego w poblizu mieszkam w Bytowie na pomorzu moze jest jakis łucznik z okolicy:)??

Kobi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2009, 10:41:43 am »
Witam wszystkich,
z wątku wiemy, że min 1500 pln. Jakieś propozycje do 2000 - 2999? Mam 193 cm wzrostu i proporcjonalne ramiona  ;D
Po przeglądnięciu forum i wskazywanych sklepów i tak nie wiem czym tak naprawdę różnią się od siebie oprócz designu i rozmiaru firmówki.
Jak do tej pory nasunął mi się jeden wniosek - zagościć w jakimś klubie łódzkim i pomacać. Pytanie kiedy coś się dzieje w Łodzi i okolicach.
Proszę o info od czego zacząć poszukiwania. Czy "targety" od "huntingów" różnią się jedynie rozmiarem i łagodniejszym cyklem strzału?
Jaki wpływ na celność ma szybkość strzału? Jeżeli znaczny logika wskazuje coś ze stajni PSE.
pozdro

Hungry

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2009, 10:50:23 am »
z tego co wiem to w Łodzi nic sie nie dzieje bloczkowego, ale w Zgierzu jest silna grupa ...

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2009, 12:50:04 pm »

Czy "targety" od "huntingów" różnią się jedynie rozmiarem i łagodniejszym cyklem strzału?


Także siłą naciągu, prędkością początkową strzały, wysokością cięciwy... Nie wspominając o kolorystyce  ;D


Jaki wpływ na celność ma szybkość strzału?


Zasadniczo im szybciej strzelasz tym gorzej trafiasz  :D
No chyba że myślisz o wpływie prędkości początkowej strzały na celność!
Tutaj wszystko zależy od tego czy strzelasz do celu który znajduję się na znanej, określonej odległości (tarczówka) czy też tę odległość musisz sam oszacować (3D)  :) I w telegraficznym skrócie wygląda to tak:
Większa prędkość początkowa strzały-->Bardziej płaski tor jej lotu-->Większy zakres tolerancji przy błednym oszacowniu odległości do celu.
Pozdrawiam
>>------------->

P.S. Polecam stronę:

www.3darchery.pl

Znajdziesz tam dużo ciekawych artykułów. Z tym, że jak na złość, coś mi dzisiaj nie działa...  :-\
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 12:58:02 pm wysłana przez MarcinS »