Autor Wątek: Testy i opis sprzętu  (Przeczytany 15824 razy)

Hungry

  • Gość
Testy i opis sprzętu
« dnia: Wrzesień 05, 2009, 03:47:10 pm »
mam nadzieją że czasy gdy co chwila ktoś pytał sie o ten sam sprzęt na naszym forum już minął.
Zapraszam do dodawania swoich testów na hungry4sport.com . Na razie jest niewiele, ale z wasza pomocą na pewno będzie ich przybywać   :)

Jest tam np. test łuku z którego sam obecnie strzelam HOYT Vantage x8
http://www.hungry4sport.com/Products/Show/s/3

Można tam dodawać także relacje z zawodów, opisy miejsc do strzelania, swoje osiągnięcia i wiele więcej ...

Zapraszam
Darek Gawryś

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2009, 05:54:14 pm »
Jest tam np. test łuku z którego sam obecnie strzelam HOYT Vantage x8
http://www.hungry4sport.com/Products/Show/s/3
Witam.
Nie chcę być złośliwy ale klikając na link który podałeś nie mogę znaleść nigdzie tego testu chyba że te "wypociny" :
"fantastyczny łuczek z 2008 roku. Po raz pierwszy zostawiłem łuk na drugi rok i nie kupiłem nowego modelu. Można na nim polegać.
Let-off ustawiony na 75% (konieczne była zmiana krzywek) i łagodna charakterystyka przy naciąganiu, umożliwiają długie strzelanie bez zmęczenia i precyzyjne celowanie.
Polecam ten łuk wyczynowym zawodnikom. Cena już nie z tych najwyższych bo rok 2007 dawno minął :)"

nazywasz testem, ale sam pomysł jest dobry tylko trzeba odpowiednie artykuły tam zamieszczać.

Pozdrawiam Tomek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 05:57:42 pm wysłana przez szybalski »

kissielec

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2009, 06:54:01 pm »
... chyba że te wypociny... nazywasz testem...
:-\ Mocne słowa, ...ale na test laboratoryjny raczej nie licz, bo niewielu ma takie możliwości i sprzęt by go dokonać.

Czytałem kiedyś w profesjonalnym piśmie testy sprzętu narciarskiego. Polega to na tym, że paru asom narciarstwa dają pojeździć na tych samych nartach po tych samych trasach, a oni później niezależnie i bardzo subiektywnie wymieniają wady i zalety...i to wszystko. A test to po prostu zestawienie ich krótkich i fachowych wypowiedzi, które w niektórych kwestiach różnią sie diametralnie.

Przedmiotowa opinia mieści się w tej konwencji. Wg mnie zaś dobrze było by pisać również o wadach używanego sprzętu.   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 09:43:30 pm wysłana przez kissielec »

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2009, 06:59:25 pm »
Witam ponownie.
Nie chciałem nikogo urazić "mocnymi słowami" jednak jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Chodziło mi o to że ktoś pisząc taki tekst nie może go nazwać testem. Po teście wymienia się zalety i wady, a tam nie ma nawet podstawowych informacji dotyczących łuku.
Pozdrawiam Tomek

kissielec

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2009, 07:58:23 pm »
...No i niestety liczba znaków tekstu w panelu TEST, to zaledwie 10-1024.
Próbowałem wstawić tam zwięzłą opinię o moim Truth2 z rozbiciem na wady i zalety, ale niestety przekracza. Nie wiem jak to skrócić... :-\ musiałbym usunąć istotne informacje.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2009, 08:10:45 pm »
Proponuje o zmodernizowanie strony tu ukłony do naszego kolegi Hungry4sport, a jeszcze lepiej byłoby podkradnięcie pomysłu i utworzenie w dziale łucznictwo bloczkowe głównego działu testy i recenzje sprzętu łuczniczego :)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 08:13:24 pm wysłana przez szybalski »

paskud

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2009, 08:24:06 pm »
Cytuj
[...]
Polecam ten łuk wyczynowym zawodnikom. Cena już nie z tych najwyższych bo rok 2007 dawno minął :)"
[...]
Przepraszam, ale kto jest takim specem, że wie co nadaje się do strzelania dla wyczynowców? Chcecie wady oprócz zalet? Proszę bardzo "Mój Vantage jest drogi".

Musiałem sobie pozwolić na pewną dozę upierdliwości, wybaczcie. Nie mniej w materii łuków myślę że właściciel jednego, dwóch czy nawet pięciu łuków macał ich zbyt mało, żeby obiektywnie wypowiadać się czy dany sprzęt ma smooth draw, wybacza błędy łucznika itd. Najwięcej do powiedzenia można byłoby oczekiwać od tych, którzy nimi handlują.

Pomysł na stronę dobry, na pewno jak się rozkręci to będzie bardzo pomocna. Ale pora chyba zacząć myśleć o moderatorach. :)

Pzdr,
Michał

adamc1

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2009, 08:35:41 pm »
Hmm Michale jeżeli chodzi o uwagi nieźle Ci idzie natomiast proponowałem Ci wykazanie się na www.3darchery .pl i jakoś pominąłeś milczeniem ofertę rozumiem że rola harcownika oraz bycie w opozycji jest bardziej ....

kissielec

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2009, 09:25:11 pm »
Wg mnie, nie ma czegoś takiego jak obiektywny test jakiegokolwiek sprzętu, czy to będzie samochód, narty, rower czy łuk...Obiektywnie, to możemy zestawić mierzalne parametry i to wszystko. Ale to mamy na stronach producenta więc nie o to chodzi. Ja oczekuję tam opinii użytkowników. Ich oczywiście subiektywnej opinii, bo innej być nie może... :).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 09:40:18 pm wysłana przez kissielec »

kissielec

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:45:21 pm »
Jeśli chodzi o testy porównawcze, to zgoda, ale tu mamy do czynienia bardziej z opiniami użytkowników a nie testami.

Byłoby fajnie  8), gdybyśmy mieli jakąś łuczniczą prasę, która wzorem samochodowego pisemka AutoŚwiat, wybierałaby powiedzmy pięć produktów różnych producentów (w zakresie łuków, strzał, lotek,...) i przeprowadzała by testy porównawcze z tabelarycznymi wynikami.

Hm,...jak zwykle się rozmarzyłem, ale może jeszcze dożyję... ;)

A co do strzelania przez tego samego łucznika różnym sprzętem i sprawdzania wyników na tarczy, to w przypadku łuku nie byłby to wielce miarodajny test. Zdarzają się czasem rewelacyjne serie a w chwilę później już dużo gorsze, mimo, że wydaje nam się że wszystko zawsze robimy tak samo.
Na ostatnich zawodach FITA w Krakowie, na odl. 70m, strzelając 5 serii stosunkowo kiepsko, ostatnią serię miałem za 60pkt. I gdyby tak w międzyczasie zmienić lotki na strzałach , wskazałoby to, że te lotki których użyłem, oddając ostatnie sześć strzałów - to jakaś rewelacja w porównaniu z poprzednimi. I byłby to wniosek fałszywy.     
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 11:55:06 pm wysłana przez kissielec »

lucznikruda

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2009, 09:40:50 am »
Z całym szacunkiem do wszystkich wypowaidających się na temat ale słowa zawarte w niektóych postach są zbyt mocne. Pomysł kolegi Darka istnieje od zaledwie paru dni, a już znajduje fale mocnej krytyki. Sam jeszcze nie zdążyłem zobaczyć wszystkich możliwości tej strony, a tutaj już czytam, że to jest źle ...... Zamiast komentować, oceniać sami zabierzcie się do pracy. Załóźcie konto, napiszcie kilka recenzji, pomóżcie stronie się rozwijać.

Cytuj
Przepraszam, ale kto jest takim specem, że wie co nadaje się do strzelania dla wyczynowców? Chcecie wady oprócz zalet? Proszę bardzo "Mój Vantage jest drogi".

Z takimi słowami raczej bym uważał. Darek jest w czołówce polskich bloczkowców, jest bardzo doświadczonym łucznikiem więc jego porady mogą być bardzo pomocne dla innych mniej doświadczonych zawodników.
A tak na marginesie to on tylko poleca ten łuk wyczynowcom.

paskud

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2009, 11:44:33 am »
Hmm Michale jeżeli chodzi o uwagi nieźle Ci idzie natomiast proponowałem Ci wykazanie się na www.3darchery .pl i jakoś pominąłeś milczeniem ofertę rozumiem że rola harcownika oraz bycie w opozycji jest bardziej ....
@adamc1
Drogi Adamie,
Tekst z 3darchery.pl poprawiłem co najmniej tydzień temu - szkoda, że nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby to sprawdzić zanim zaczniesz mnie publicznie obrzucać błotem. Nie czuję powodu pisać o tym wszem i wobec żeby się dowartościować.
@lucznikruda
Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy tak do końca. Ty znasz Darka najprawdopodobniej osobiście, ja tylko z forum, a myślałeś o tym, jak zna go ktoś, kto otworzy tą stronę? Właśnie zabrakło w podpisie pod tym testem  tego o czym piszesz - pozwolisz, że zacytuję - "Darek jest w czołówce polskich bloczkowców, jest bardzo doświadczonym łucznikiem więc jego porady mogą być bardzo pomocne dla innych mniej doświadczonych zawodników.". Prawda, że to zmienia już nieco postać rzeczy?
EDIT:
Czuję, że podpadłem TWA....
Co zaś się tyczy testów, to litości, miejcie odrobinę samokrytycyzmu. Dwa czy trzy zdania ciężko nazwać testem bo i co i w jaki sposób było testowane? Już chyba raczej jest to subiektywna opinia użytkownika. Jeżeli nie jesteście przekonani do końca jak miałby wyglądać test sprzętu to polecam wziąć byle pierwszy lepszy magazyn o np. bowhuntingu i zobaczyć jak to robią inni. Nie jest ujmą czegoś nie wiedzieć. Ale nie jest dobrze podejmować działania bazując na niewiedzy.
EDIT2:
Oto jak wygląda test Bear Thruth 2:
http://www.bowhuntingmag.com/field_tested/BH_bear_0709/index.html

A tak wygląda standard jego testowania:
Editor's Note: Our standardized High Grade testing includes the use of the same equipment and test methods. All bows are tested with a draw length of 29 inches and a draw weight of 65 pounds. Speed tests are conducted with two different arrow weights ? 375 grains and 425 grains. For more detailed information on the testing parameters, go to www.bowhuntingmag.com and click on "Bow Testing Parameters."
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 01:21:31 pm wysłana przez paskud »

adamc1

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2009, 12:46:11 pm »
Michale fakt poprawiłeś.
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 12:56:12 pm wysłana przez adamc1 »

Hungry

  • Gość
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2009, 01:00:56 pm »
widzę, że koniecznych jest parę słów wyjaśnienia.

TESTY na hungry4sport.com może dodawać każdy i w formie która mu odpowiada.
Czytelnik po przeczytaniu np. 5 testów dotyczących danego modelu łuku może sobie wyrobić opinię o nim.
Test można też komentować i oceniać. Jeżeli mój wam sie nie np. podoba to proszę to wyrazić właśnie poprzez kąśliwy komentarz i niską ocenę  :o

Ogromnie się cieszę, pomimo tylu słów krytyki, że wywiązała się tak intensywna dyskusja, ponieważ świadczy to o istotności tematu  :D

Chętnie zobaczę Testy wszystkich wypowiadających się tutaj kolegów ...

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Testy i opis sprzętu
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2009, 07:04:13 pm »
TESTY na hungry4sport.com może dodawać każdy i w formie która mu odpowiada.

Witam.
Tak jak pisał wcześniej kolega kissielec jest ograniczona ilość znaków w panelu testy więc nie tak do końca można dodawać w formie jakiej się chce. Jeśli jest to możliwe to tak jak już pisałem wcześniej proponowałbym to poprawić.
Pozdrawiam Tomek.