Autor Wątek: Problem z ustawieniem podstawki  (Przeczytany 3146 razy)

lucznikruda

  • Gość
Problem z ustawieniem podstawki
« dnia: Październik 02, 2009, 05:39:25 pm »
Mam problem z ustawieniem podstawki. Ustawiałem ją za pomocą metody "strzelania przez papier". I wyszło mi coś dziwacznego. Przestrzelina jest idealna ale strzała jest bardzo mocno odchylona w lewo od osi łuku. Mierząc od osi łuku do grotu jakieś 1,5cm odchylenia. Czy takie ustawienie podstawki jest prawidłowe czy coś jest nie tak??

adamc1

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2009, 06:40:07 pm »
Twardość strzał?

kissielec

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2009, 07:08:04 pm »
Wg moich doświadczeń - najlepiej jak strzała na podstawce ustawiona jest w osi centrycznej łuku (w tej samej płaszczyźnie co cięciwa i bloczki) ... a regulację przestrzelin w poziomie - przeprowadza się jedynie ustawieniami siły łuku posiłkując się ewentualnie zmianą komponentów strzały (dł. promienia, waga grotu, długość lotek,...).
Kompensacja uginania się strzały, przesunięciem podstawki - :-\ - wg mnie nie prowadzi do stabilnych rezultatów.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 07:31:13 pm wysłana przez kissielec »

Hungry

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2009, 07:19:13 pm »
jeżeli strzały maja prawidłowy parametr ...
cz mógłbyś przy naciągniętym łuku spojrzeć się wzdłuż cięciwy do góry na bloczek i zobaczyć czy cięciwa równo z niego wychodzi. Jeżeli nie to masz już odpowiedź = łuk źle układa ci się w dłoni i jest odrobinę skręcony stosunku do osi strzału.

Jeżeli to nie to pomyślimy dalej :)

lucznikruda

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2009, 08:20:32 pm »
Twardość strzał?
Strzały Easton X10 par. 410.
Łuk 53 #


Problem zaczął się od momentu założenia nowej cięciwy i nowych kabli.. Dziwne jest to, że są one identyczne jak stare kable i cięciwa a naciąg na nowym zestawie wydłużył sie o jakiś centymetr.

adamc1

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2009, 08:41:07 pm »
Wybierz się do mnie to rozwiążemy zagadkę .
Pozdrawiam Adam

lucznikruda

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2009, 09:00:28 pm »
Chętnie bym przyjechał, tylko kiedy? Weekendy w tym miesiącu odpadają wszystkie zajęte. Chyba że za tydzień na zawodach 3d albo w tygodniu w któryś dzień??

adamc1

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2009, 10:46:02 pm »
Może być w tygodniu

lucznikruda

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2009, 07:23:29 pm »
Z tą podstawką chyba nie ma tak źle bo strzeliłem dzisiaj na zawodach w Żywcu na 70m 344 pkt i rundki też wygrałem ;D.
Ale chyba problem zostanie rozwiązany, ponieważ po oględzinach speców z Żywca zaproponowali mi żebym wymienił łyżke w podstwce. I faktycznie nie zauważyłem, że jest ona już lekko optarta i strzała nie leży na niej idealnie. Mam nadzieje, że to jest właśnie przyczyna takiego odchylenia.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2009, 01:00:02 pm »
Witam.
Gratulacje !!!

kissielec

  • Gość
Odp: Problem z ustawieniem podstawki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2009, 02:05:17 pm »
... i rundki też wygrałem ;D.

ładny wynik punktowy,...i skoro wygrałeś wszystkie rundki - tzn. wygrałeś zawody  ;D - GRATULACJE !
Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie tego problemu z podstawką ? Ja też chcę sobie tak ustawić... ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 02:10:47 pm wysłana przez kissielec »