Ankieta

Którą polecacie podstawkę?

NAP QUICKTUNE 3000 MICRO
7 (35%)
NAP QUICKTUNE SMART REST
13 (65%)

Głosów w sumie: 19

Autor Wątek: Podstawka zwykła kontra opadająca  (Przeczytany 24963 razy)

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2010, 07:08:56 am »
Rozumiem. Dziekuję.
Sage 35#

Bowhunter

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 07:25:43 pm »

ta jest dobra.

Szybka i precyzyjna w regulacji
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 07:34:05 pm wysłana przez Bowhunter »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2010, 07:29:10 am »
Dzięki Marek.
Sage 35#

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:53:39 am »
Uważam, że nie ma to jak trophy taker.

PK

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:00:03 pm »
Nie mam jak zagłosować, bo delikatnie mówiąc, "nie jestem fanem" podstawek NAP  :-\,...
ale gdybym miał wybrać typ, to raczej opadająca.

a tu... dowcipny filmik reklamowy myśliwskiego Whisker Biscuit'a:
http://www.youtube.com/watch?v=orwoc6SZMHk
a propos różnych dziwnych konstrukcji podstawek  :D.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2010, 12:32:52 pm wysłana przez PK »

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:59:39 pm »
Pomyśl jeszcze nad QAD'em? Bardzo dobra podstawka opadająca.
Pozdrawiam!

PK

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:32:56 pm »
Pomyśl jeszcze nad QAD'em? Bardzo dobra podstawka opadająca.

... Bardzo dobra, potwierdzam.
Mam dwie...przy obu łukach  :).

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2010, 03:19:30 pm »
... "nie jestem fanem" podstawek NAP  :-\,...

Dlaczego?
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:14:27 pm »
... "nie jestem fanem" podstawek NAP  :-\,...
Dlaczego?

Bo używałem, zanim nabyłem QAD Ultra Rest'a.
Z każdej podstawki da się strzelać i celnie trafiać,... ale kwestie działania, skomplikowania, ustawiania, tuningu,... już znacznie różnicują poszczególne modele.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 08, 2011, 05:35:15 pm »
Lepiej wybierz od razu QAD'a. Prawdopodobnie to i tak będzie ostatnia podstawka jaką kupisz.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2011, 06:35:57 pm »
Ja również uzywam podstawki QAD'a i jestem również zadowolony z tego zakupu! Kup raz a dobrze, a nie potem zmieniasz i tym samym tracisz. Nas jest nie stac na takie kilkukrotne zakupy, więc rada byś zainwestował raz na długi czas! ;)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

PK

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2011, 08:52:48 pm »
Uważam, że nie ma to jak trophy taker.

Ja ostatnio próbowałem tej słynnej "blaszki", która jest najpopularniejszą podstawką sportową wśród profesjonalnych, tarczowych łuczników bloczkowych. W życiu nie widziałem na papierze taaaakiej przestrzeliny  :o jak po zamontowaniu tej zawodowej podstawki. Przy tej samej sile łuku, tej samej strzale miałem z QAD Ultra Restem - czystą dziurkę w papierze, natomiast blaszka zamontowana w tej samej konfiguracji i w tej samej linii centrycznej daje rozdarcie w papierze ok. 10cm w skos  :D. Siłę łuku i komponenty strzały dobrałem programem OnTarget2 i w przypadku podstawki opadającej - te ustawienia potwierdziły się w testach. Natomiast "Trophy Taker" rozłożył mnie na łopatki.
Prawdopodobnie lotki (1.5") naklejone z ledwo widocznym - 1 stopniowym offsetem, pomimo ustawienia w "odwrócone Y" szorują o tę nieszczęsną, rozwidloną blachę, mimo, że jest najwęższa z możliwych, a promień średniej średnicy (i dodatkowo twardość blachy dobrana do wagi strzały wg instrukcji). Wychodzi na to, że do takich podstawek lotki muszą być naklejone wyłącznie prosto (?!)...chociaż żeby aż taki rów wywaliło w papierze ? nie do wiary. Jak strzelając, pościnam już wszystkie lotki ;) i okleję strzały jeszcze raz, wrócę z ciekawości do tej blachy, by się trochę poumartwiać przed kartką papieru...i dowiedzieć się, co w niej widzą zawodowcy. Póki co z ulgą przykręciłem z powrotem QAD'a  :).
http://www.youtube.com/watch?v=7AvHhNPCFP4
   
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 10:22:33 pm wysłana przez PK »

Hungry

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2011, 01:51:16 pm »
podstawka typu TrophyTaker = nie ma się co zepsuć ....( + wszystkie śruby grube umożliwiające mocne pewne dokręcenie)

podstawki opadające, oraz wszystkie inne posiadające mechanizmy oparte na gumkach, sprężynkach, małych/cienkich śróbakch itp. = ulegają awarii w najmniej oczekiwanym momencie (spytajcie np. Adama Bisoka, co mu się przydarzyło na tegorocznych halowych mistrzostwach Polski)

dlatego podstawka typu TT jest tak popularna wśród wyczynowych tarczowych łuczników :)

PK

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2011, 03:37:39 pm »
...(spytajcie np. Adama Bisoka, co mu się przydarzyło na tegorocznych halowych mistrzostwach Polski)

Tak to niewątpliwie prawda...bezawaryjność to argument na pewno istotny jak strzela się "na poważnie". Tym nie mniej każdy z poważnych profi na międzynarodowym poziomie, zabiera ze sobą na zawody dwa bliźniacze łuki... i wtedy nagła awaria jednego z nich nie jest aż tak groźna dla efektu zawodów.
Nam zaś sprawny sprzęt jest wyjątkowo niezbędny. Co do Adama B.,...to ostatnio sprzet mu się buntuje...bo z kolei w Wiśle, miał awarię spustu.
Mnie onegdaj z kolei 3 razy przytrafiała się awaria lipka, polegająca na wystrzeliwaniu szkiełka razem ze strzałą...w kierunku tarczy :D...a to już wystarczy by zdekoncentrować i wybić z dobrej passy. 

Hungry

  • Gość
Odp: Podstawka zwykła kontra opadająca
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 09, 2011, 03:51:40 pm »
Tak to niewątpliwie prawda...bezawaryjność to argument na pewno istotny jak strzela się "na poważnie". Tym nie mniej każdy z poważnych profi na międzynarodowym poziomie, zabiera ze sobą na zawody dwa bliźniacze łuki... i wtedy nagła awaria jednego z nich nie jest aż tak groźna dla efektu zawodów.
...

co mi z drugiego łuku jak już wystrzelę jedną strzłę w kosmos, bo się gumka zerwała albo poluzowała .... :)
a nawet jedno 0 to jest katastrofa