Autor Wątek: prośba o radę  (Przeczytany 16863 razy)

Szary

  • Gość
prośba o radę
« dnia: Czerwiec 04, 2007, 10:24:29 pm »
Przedstawiłem się w odpowiednim dziale a teraz trochę konkretów i prośba o wyrozumiałość dla raczkującego kolegi  :-[ troszkę poczytałem wypowiedzi forumowiczów i zaczynam się obawiać że suma ok. 1000zł może być nie wystarczająca żeby zacząć strzelać. Niestety nie znalazłem w Szczecinie żadnego sklepu będącego konkurencją dala Safari na Jagiellońskiej. (jeżeli któryś z kolegów ze szczecina może podać namiary na inne sklepy był bym wdzięczny)

A to cudo mam na celowniku:

http://www.safari.pl/produkt-670-18_19.html
 
Będę wdzięczny za wasze opinie.

White Eagle

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2007, 10:39:15 pm »
Witam serdecznie.
Nie bardzo wiem jaki rodzaj strzelania z łuku Ciebie interesuje.
Łuk, na który podajesz link, jest z bardzo niskiej półki pod względema jakości.
Jeżeli zamierzasz tylko strzelać to jest ok.
Jeśli chciałbyś strzelać do tarczo i oczekiwać, co raz to lepszych wyników, to nie polecam tego zakupu.
W łuksporcie w Warszawie jest komis łuku i stoi kilka bloczkowych. Ostatnio widziałem łuk bloczkowy PSE w celownikiem myśliwskim (całkowicie nie przydatnym do strzelania tarczowego), spustem itd  w cenie 1200 zł.
Są też i inne do 1900zł.

Z takiego łuk można swobodnie oczekiwać wyników.

Pozdrawiam serdecznie

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2007, 10:56:28 pm »
Aż tak źle?  :(  głównie interesuje mnie strzelanie do tarczy, ale chciał bym mieć również możliwość postrzelania w terenie. Szczerze mówiąc na początek chciał bym dobry i tani łuk który dawał by przyjemność ze strzelania a którego zbyt szybko nie musiał bym wymieniać. No i w grę wchodzą sklepy ze szczecina i okolic.

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2007, 10:58:32 pm »
Witam,
Łuk przedstawiony przez Ciebie rzeczywiscie jest bardzo prosta konstrukcja skierowana do osob ktore chca lucznictwo traktowac jako zabawe. Najwieksza jego wada jest to, ze jest on przystosowany do podstawki klasycznej, co samo w sobie jest dziwne. Jeden z kolegow, rowniez z tego forum dysponuje takim sprzetem i nie udalo nam sie go wlasciwie ustawic na podstawce przeznaczonej dla luku bloczkowego.
Proponuje, abys pojawil sie u nas na treningu, wowczas bedziemy mogli opowiedziec o zaletach i wadach roznych producentow.


Marek.
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2007, 11:13:55 pm »
szkoła nr 51 ( osiedle Kaliny) w piątki godz.18 - o ile dobrze znalazłem czy w każdy piątek się spotykacie no i czy znajdzie się miejsce dla kogoś kto praktycznie nie ma zielonego pojęcia na ten temat - cierpliwość mile widziana :-[  A jako że kolega ze Szczecina ponowię pytanko co do miejsc gdzie można nabyć w tym wspaniałym mieście sprzęt łuczniczy?

Szary

  • Gość

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:00:05 am »
Dzięki za odzew i opinie.  A co do używanego sprzętu to wszyscy raczej odradzają z powodu trudnych do wykrycia wad. Ale jeżeli już o tym mowa to gdzie poza allegro można znaleźć używane łuki


tygrysjch1

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:27:27 am »
Witam
A nie zastanawiałes sie nad sprowadzeniem z USA. Ja sprowadziłem swój.Można naprawdę trafić okazje na ebayu.Za swój mysiwski ze wszystkimi dodatkami dałem 150 $ + 50 $ za transport. W Polsce za taki łuk musiałbym zapłacic koło 1500 -2000 zł.

White Eagle

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2007, 02:45:21 pm »
Witam serdecznie.
Czy uważasz, że na ebay-u "można trafić" to oznacza, że on jest nowy?
Tak samo używany, jak te w Polsce.
Osobiście zapraszam, abyś podążył moją drogą.
Kup używanu łuk (jeśli nie masz kasy na nowy) np. w łuksporcie w Warszawie. http://www.luksport.pl/
Adam i jego pracownicy są na prawdę bardzo uczciwi ludzie i na pewno Cię nie oszukają.
Ja widzialem łuk PSE z celownikiem myśliwskim za około 1200zł w bardzo dobrym stanie. Są oczywiście i inne łuki do kwoty 5000zł. Oczywiście możesz zrezygnować z tego celownika, co ja bym zrobił na pewno.

Pozdrawiam serdecznie

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:03:26 pm »
Jest tylko mały problem najprawdopodobniej jak będę kupował w łuksporcie, to drogą wysyłkową. Czyli używki odpadają. Nie będę miał możliwości obejrzenia towaru przed zakupem
tygrysjch1
raczej skupie się na Polsce. Trochę za duże jak dla mnie pieniądze żeby ryzykować zakup od diabli wiedzą kogo  :)
pozdrawiam

White Eagle

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2007, 11:39:41 pm »
Witam serdecznie.
Samo podjęcia dezycji o kupnie to ok.
A czy możesz mi powiedzieć, skąd wiesz, jakiej długości cięciwa ma być na Twoin łuku dla Ciebie?
To trzeba zmierzyć.
Do tego łuk do siły naciągu potrzebną są odpowiednie strzały. Czy wiesz jakie?

tid.
Jak kupisz bezpośrednio w łuksporcie, to wszystko Ci zmierzą i dobiorą
Kupienie przez telefon, to takie sobie rozwiązanie. Jeśli masz gdzie zmierzyć, jaka długość cięciwy dla Ciebie jest odpowiednia, to resztę możesz kupić na telefn w łuksporcie bez problemu.

Pozdrawiam serdecznie

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2007, 03:04:06 pm »
Jeśli masz gdzie zmierzyć, jaka długość cięciwy dla Ciebie jest odpowiednia, to resztę możesz kupić na telefn w łuksporcie bez problemu.


A nie mogę zrobić tego pomiaru samemu? Proszę o instrukcję w tej kwestii.
A tak na marginesie to myślałem, że tylko długość strzał dobiera się do łucznika   :-[  Natomiast co do doboru ich rodzaju to liczę właśnie na pomoc firmy od której będę nabywał sprzęt. Z tego co się naczytałem na forum to porządna firmą jest łuksport i na 99% będę kupował od nich. Niestety odległość jest tak duża, że nie widzi mi się jechać ok. 400 km  :-\ dlatego droga wysyłkowa to jedyne wyjście.
Z góry dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość co do mojej osoby

White Eagle

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:18:15 pm »
Witam serdecznie.
Taka jest kolejność:
1. obiera się łuk do łucznika (siłę naciągu)
2. dobiera się długość cięciwy
3. do siły naciągu dobiera się strzały,
3.1. długość promienia
3.2. rodzaj lotek (zależy w jakich warunkach strzelasz)
3.3 ciężar grotu (proponuję kupić groty wkręcane
4. rodzaj celownika (zależy jaki sport chcesz uprawiać, myśliwski czy sportowy)
5. podstawkę pod strzałę
6. rodzaj spustu (zależy do wielkości portfela),
6.1. nadgarstkowy
6.2. palcowy

Ja zachowałem taką kolejność i jest OK.

Jeśli stać Cię na wydanie parę groszy, to nie kupuj nic "na razie". Kup docelowo..

Pozdrawiam serdecznie

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:24:32 am »

 zasięg ramion w poziomie - liczysz od koniuszków dużych palców

Jeżeli można jaśniej był bym wdzięczny.
Mój wzrost to 176cm, zasięg ramiona od początku najdłuższego palca do szyi wyszło mi 75cm tylko nie wiem czy o ten właśnie pomiar chodziło.  :-[

Szary

  • Gość
Odp: prośba o radę
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:59:16 pm »
Dzięki za informację teraz już wiem o co chodzi  :) Na pewno jak tylko dokonam zakupu dam znak. No chyba że jest jeszcze coś o czym powinienem wiedziec.
Pozdrawiam serdecznie