Autor Wątek: Problem!!!  (Przeczytany 6622 razy)

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Problem!!!
« dnia: Grudzień 25, 2009, 02:21:59 pm »
Witam,zakupiłem niedawno kołczan do łuku bloczkowego i mam z nim problem.Gdy zaczepię kołczan do łuku jest wszystko ok ale gdy chcę strzelać z zamontowanym kołczanem to przy zwolnieniu spustu łuk znosi na stronę w którą przymocowany jest kołczan tak samo i ze wystrzeloną strzałą i nietrafiam w wyznaczony cel,jak temu zaradzić? Czy ktoś z wsa ma pomysł jak tego uniknąć ???
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

kissielec

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2009, 08:45:42 pm »
Trzeba się zdecydować, czy używamy kołczana przy pasie, czy przy łuku. Jeśli przy łuku, to w trakcie regulacji łuku przez papier jak i w czasie testów strzeleckich czy ustawianiu celownika - ten kołczan stale musi być przy łuku. Należy go traktować jako część łuku i już. Taka jest na to rada.

Natomiast ja w 90% wypadków strzelam z mojego myśliwskiego łuku z zamocowanym kołczanem, ale jak go zdejmę, to szczerze mówiąc nie widzę specjalnej różnicy w skuteczności strzału, na krótkich odległościach (do 50m). Ruch łuku w bok - jaki może następować po zwolnieniu cięciwy - pod wpływem wagi zamocowanego z boku kołczanu i strzał - jest nieporónywalnie wolniejszy niż ruch strzały, więc jego wpływ na strzał, na odleglościach myśliwskich - wg mnie jest bez znaczenia. Chyba, że już w trakcie celowania dochodzi do nieświadomego przekrzywiania majdanu,...ale aby tego uniknąć - trzeba sprawdzać poziomicę w celowniku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2009, 08:47:45 pm wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2009, 10:16:41 pm »
Jest to błąd postawy najprawdopodobniej nie opierasz lewej łopatki o kręgosłup.

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:29:29 pm »
Niewiem czy dobrze rozumien.To znaczy,że muszę ustawić na nowo cały osprzęt łuku by działał porawnie łuk i przymocowany do niego kołczan.
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:32:31 pm »
Kolego matrix, porównoując moje doświdaczenia  z kolegami z forum pozwolę sobie nieśmiało wygłosić swoją opinię. Niewiem jak Ty ale ja jak podpiołem swój kołczan do łuku  to mam o wiele lepsze wyniki niż bez kołczanu.Wydaje mi się że zwiększając masę zestawu lepiej mi jest celować bo nie "lata" mi tak pin po celu.
 A tu pytanko dla kolegów po fachu, przy test papierze bez kołczanu mam perfekt przestrzelinę z 3 , 6 i 9 metrów (miodzio).Podpinam kołczan i jest  rozdarcie MINIMALNE na prawo. Jak strzelam do celu to bez kołczanu jest super, podpinam kołczan  i za każdym razem mam "prawie" robin hoody. I co na to mądre głowy?!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2009, 01:20:45 am wysłana przez Degusti »
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

zgaszony

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2009, 09:25:51 am »
Degusti  to w czym masz problem ??

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2009, 10:19:34 pm »
Cześć!

Kolego matrix, porównoując moje doświdaczenia  z kolegami z forum pozwolę sobie nieśmiało wygłosić swoją opinię. Niewiem jak Ty ale ja jak podpiołem swój kołczan do łuku  to mam o wiele lepsze wyniki niż bez kołczanu.Wydaje mi się że zwiększając masę zestawu lepiej mi jest celować bo nie "lata" mi tak pin po celu.
 A tu pytanko dla kolegów po fachu, przy test papierze bez kołczanu mam perfekt przestrzelinę z 3 , 6 i 9 metrów (miodzio).Podpinam kołczan i jest  rozdarcie MINIMALNE na prawo. Jak strzelam do celu to bez kołczanu jest super, podpinam kołczan  i za każdym razem mam "prawie" robin hoody. I co na to mądre głowy?!

mądre głowy odpowiadają

Jest to błąd postawy najprawdopodobniej nie opierasz lewej łopatki o kręgosłup.

zgaszony

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2009, 10:38:47 pm »
Motek wyrywasz słowa z kontekstu i coś próbujesz udowodnić tylko co??
Pozdrawiam Adam
A teraz łopatologicznie
Pytanie
Cytuj
Witam,zakupiłem niedawno kołczan do łuku bloczkowego i mam z nim problem.Gdy zaczepię kołczan do łuku jest wszystko ok ale gdy chcę strzelać z zamontowanym kołczanem to przy zwolnieniu spustu łuk znosi na stronę w którą przymocowany jest kołczan tak samo i ze wystrzeloną strzałą i nietrafiam w wyznaczony cel,jak temu zaradzić? Czy ktoś z wsa ma pomysł jak tego uniknąć Co?
Odpowiedz
Cytuj
Jest to błąd postawy najprawdopodobniej nie opierasz lewej łopatki o kręgosłup.

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2009, 01:50:50 am »
Cześć!

Zgaszony uważam podobnie jak i Ty że błędna postawa jest często przyczyną takich niespodzianek:

A tu pytanko dla kolegów po fachu, przy test papierze bez kołczanu mam perfekt przestrzelinę z 3 , 6 i 9 metrów (miodzio).Podpinam kołczan i jest  rozdarcie MINIMALNE na prawo. Jak strzelam do celu to bez kołczanu jest super, podpinam kołczan  i za każdym razem mam "prawie" robin hoody. I co na to mądre głowy?!

Jak zaczynałem strzelać z bloczka miewałem podobnie. Teraz wiem że przy stabilnej postawie, czy jest kołczan czy go niema ,trafiam równie celnie.
Ciebie cenię jako dobrego łucznika i eksperta.Jesteś dla mnie "Mądrą Głową" Tak że nie doszukuj się "spiskowej teorii dziejów" w mojej wypowiedzi.

                                                                            Pozdrawiam

lucznikruda

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:44:54 am »
Moim zdanie zanim zaczniemy koledze doradzać na temat jego postawy czy techniki to wypadałoby żeby wpierw kolega zamieścił jakieś zdjęcia lub filmik obrazujący jego problem bo doradzanie na ślepo mu napewno nie pomoże. A tak na marginesie się zapytam czy kolega matrix dalej strzela z Cobry??

Kpt.Bomba

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2009, 09:18:18 am »
Moim zdaniem to to sprawa nie odpowiedniego kotwiczenia. masz cos nowego na luku i cie to irytuje .I cala twoja koncentracja jest poswiecona ogladaniu kolczanu a nie na prawidlowe oddanie strzalu.

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2009, 03:08:11 pm »
Tak,strzelam dalej z Cobry moim zdaniem to dość dobry łuk jak dal mnie :)
Już opanowałem technikę strzelania z łuku i zamocowanego kołczanu ;D
Dziękuję za podpowiedzi z waszej strony.
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

kissielec

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:14:51 pm »
Jako, że wątek ma taki a nie inny tytuł,...wszystkim którzy mają jakiekolwiek problemy ze strzelaniem, ułożeniem rąk, kotwiczeniem, postawą, okiem dominującym niezgodnym z ręką...itd.  :), chciałbym podsunąć do obejrzenia ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=4ZLW7Ri3eM4

« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 08:28:00 pm wysłana przez kissielec »

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:37:19 pm »
Witam serdecznie.
Po obejrzeniu tego filmu aż mnie zatkało. Gratuluję Koledze łucznikowi samozaparcia i wyników.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

paskud

  • Gość
Odp: Problem!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:39:47 pm »
Jako, że wątek ma taki a nie inny tytuł,...wszystkim którzy mają jakiekolwiek problemy ze strzelaniem, ułożeniem rąk, kotwiczeniem, postawą, okiem dominującym niezgodnym z ręką...itd.  :), chciałbym podsunąć do obejrzenia ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=4ZLW7Ri3eM4


Hah, ubiegłeś mnie :) Jakieś dwa dni temu też natrafiłem na ten filmik. Szacunek dla tych, którzy jak się uprą że będą strzelać z łuku to potrafią postawić na swoim choćby niewiem co :)

Ale mam też drugi link dotyczący postawy, który otwiera mi się od paru dni na zakładce przeglądarki, który dorzucam:

http://www.freha.pl/lofiversion/index.php?t20247.html

Pozdrawiam,
Michał