Autor Wątek: Zamiana ramion na inne  (Przeczytany 2195 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Zamiana ramion na inne
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:46:15 pm »
Chciałem zmienić sobie ramiona w Polarisie na jakieś mocniejsze / bardziej dynamiczne. Czy jest to wykonalne? Jeśli tak to na jaką markę? Lub ewentualnie jakie luki Takedown są dynamiczne i szybkie - przy naciągu 30" i 70" długości?
Samick Polaris 70" 36#

wojo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Zamiana ramion na inne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2015, 07:48:25 am »
Możesz "podpiąć" tylko te od mocniejszych polarisów. Jeśli chcesz przebierać w ramionach musisz mieć mocowanie ILF w majdanie. Ale pewnie to wiesz patrzac na ilość Twoich postów.  8)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 07:51:00 am wysłana przez wojo »

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Zamiana ramion na inne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 08:02:30 am »
Możesz "podpiąć" tylko te od mocniejszych polarisów. Jeśli chcesz przebierać w ramionach musisz mieć mocowanie ILF w majdanie. Ale pewnie to wiesz patrzac na ilość Twoich postów.  8)

Czyli pozostaje zacząć szukać jakiegoś dynamiczniejszego łuku. Tylko teraz przydałby się opinie użytkowników takowych. Moze jakiś Huntery?
Samick Polaris 70" 36#

Munin

  • Gość
Odp: Zamiana ramion na inne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2015, 08:57:29 am »
Można spróbować z ramionami od SF Optimo+, one są mierzone niby na 28" ale standardem AMO czyli 26,25" jest do podstawki a reszta czyli 1.75" strzały wystaje z drugiej strony podstawki. Jest szansa, że z ramion 40# uzyskasz ze 2# może 4# więcej przy naciągu 29"-30" (oczywiście faktycznym taki naciągu mierzonym do zewnętrznej krawędzi majdanu). Zmiana na sportowy sprzęt z systemem ILF nie wydaje się złym pomysłem ale będzie droższym rozwiązaniem.

Co do Hunterów to miałem okazję kilka razy strzelić z Woodsmana i Jeveliny, obydwa bardzo przyjemne ale Woodsnam jakby twardszy, strzelałem też ze Stringray i Eqqusa i też miłe wrażenia naciąg względnie gładki, nie ma ściany przy moich 31" naciągu. Ale Stringray i Eqqus są dość krótkie i dłuższe takie używanie skróciłoby ich żywot makabrycznie, czytałem że Stingray lubi pękać na środku majdanu gdzieś na wysokości półki. Strzelałem też z Oneidy i nie powiem pomimo że dość głośny to robi wrażenie :D

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Zamiana ramion na inne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2015, 10:15:21 am »
Można spróbować z ramionami od SF Optimo+, one są mierzone niby na 28" ale standardem AMO czyli 26,25" jest do podstawki a reszta czyli 1.75" strzały wystaje z drugiej strony podstawki. Jest szansa, że z ramion 40# uzyskasz ze 2# może 4# więcej przy naciągu 29"-30" (oczywiście faktycznym taki naciągu mierzonym do zewnętrznej krawędzi majdanu). Zmiana na sportowy sprzęt z systemem ILF nie wydaje się złym pomysłem ale będzie droższym rozwiązaniem.

Co do Hunterów to miałem okazję kilka razy strzelić z Woodsmana i Jeveliny, obydwa bardzo przyjemne ale Woodsnam jakby twardszy, strzelałem też ze Stringray i Eqqusa i też miłe wrażenia naciąg względnie gładki, nie ma ściany przy moich 31" naciągu. Ale Stringray i Eqqus są dość krótkie i dłuższe takie używanie skróciłoby ich żywot makabrycznie, czytałem że Stingray lubi pękać na środku majdanu gdzieś na wysokości półki. Strzelałem też z Oneidy i nie powiem pomimo że dość głośny to robi wrażenie :D

Oneida to mi się podoba , ale cena nie za bardzo. Choć jak by dolar spadł do 3 pln to wyszło by tyle co za bloczka. Ale raczej pozostanę przy takich dostępnym u nas "za rogiem"
Samick Polaris 70" 36#