Autor Wątek: Dociążenie łuku  (Przeczytany 6387 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Dociążenie łuku
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2015, 09:36:11 am »
Hmmm, wszyscy mają ponad 100gram... Tak na oko jeden ciężarek będzie ważyć ok 20-30gram (opierając się na innych danych, bo te konkretne nie mają podanej wagi), tak więc komplet ok 50gram.

Czyli pasuje skręcić ze sobą kilka kompletów? Czy jest jakiś przelicznik, dotyczący np długości staba? Czy po prostu ciężarki na wagę i już wiem ile mam?

Ciężarków pakujesz ile Ci wygodnie, to indywidualna kwestia.
I owszem, skręcasz ze sobą kilka kompletów, chociaż lepiej wtedy brać te talerzowe, bo 4 komplety takich dłuższych ciężarków będą po prostu długie :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Dociążenie łuku
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2015, 10:44:37 am »
Mam pytanko. Zmieniłem ostatnio stabilizator centralny na AGF-CA z gumowym tłumikiem drgań na końcu...za nim obciążenie oczywiście.  Poprzedni stab nie miał tego gumowego tłumika. Po strzale czuje taki efekt że drgania po chwili jak już łuk opada po strzale przenoszą się jakby z drgającego obciążenia stabilizatora...poprzez tłumik...stab...z powrotem na majdan. Nie jest to uciążliwe...natomiast czy tak ma być?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2015, 10:47:37 am wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Revolut

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dociążenie łuku
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2015, 12:08:47 pm »
Ma ktoś te ciężarki Black Sheep? W sklepie nie potrafili mi powiedzieć ile one ważą... A chcę wiedzieć czy wystarczy mi zestaw 2x bazowy + 1x końcowy.

Jacek D

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Drewno, rękojeści, kolby
Odp: Dociążenie łuku
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2015, 12:25:24 pm »
Bazowe zdaje się około 0,75oz i końcowy jakieś 1,5 oz.

Wyważenie układu zależy od długości staba + dampera, kąta szybkozłączki, wyważenia samego łuku, ułożenia dłoni - tak jak już wyżej padło - nie ma wzoru na wyważenie łuku, musisz sam metodą prób dopasować obciążenie pod siebie.
Mając do dyspozycji tylko ten zestaw (2 bazowe + końcówka) nie sprawdzisz zbyt wiele.
Bowtech Airborne 82nd
CBE Elite 3D, Viper
Stan Mag Micro
www.drewtak.pl

Revolut

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dociążenie łuku
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2015, 12:55:24 pm »
Pisałem na szybko i źle to ująłem.

Chcę dać na każdy boczny zestaw: 2x bazowe + 1 końcowy.

Na centralnym mam w tym momencie końcówkę elastyczną + ciężarek, co razem daje 180gram.

Czyli jeden zestaw będzie mieć ok 84gram.

Niestety w sklepie mają w tym momencie tylko 5 sztuk bazowych.

Ale jeśli uda mi się zamontować te talerze z Broadhead, to pewnie zdecyduję się na nie. Wezmę wtedy 2 komplety: 1x 108g + 1x 27g. Tylko muszę pomyśleć nad mocowaniem :D

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Dociążenie łuku
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2015, 08:46:32 pm »
Ale jeśli uda mi się zamontować te talerze z Broadhead, to pewnie zdecyduję się na nie. Wezmę wtedy 2 komplety: 1x 108g + 1x 27g. Tylko muszę pomyśleć nad mocowaniem :D

Wersja 4-talerzowa ma normalnie gwint zewnętrzny i wewnętrzny, wersja 1-talerzowa ma gwint wewnętrzny na przestał, czyli musisz go do czegoś przykręcić.
Ale to akurat żadna niespodzianka, bo Paweł robi to na wzór obecnych już rozwiązań, tylko 3 razy taniej :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium