Autor Wątek: dolne partie mięśni  (Przeczytany 24849 razy)

Krystian

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 22, 2013, 06:34:45 pm »
A ja głupia torba myślałam, że jest to zrobione specjalnie, takie podkreślenie ze skandowaniem Gdzie! Kol! Wiek!
Albo żeby cały wywód nie był doskonały, bo po co żyć jak już się nie ma do czego dążyć :P

Dobre, dobre prawie jak bigos  ;) ;) ;)

Rodrigues

  • Gość
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 23, 2013, 01:40:28 am »

Mięsień brzuchaty łydki jest zginaczam kolana, ale jego udział w zginaniu jest nieznaczny.


Boże jaki ty delikatnie mówiąc jesteś ciemny:), aż się będę przyglądał tym głupotom z zewnątrz...

Powtórzę ci to kolejny raz, ciemny jesteś jak słoik w piwnicy,

Przeciętny KARK na sterydach bez szkoły chodzący na siłownie WIE 10x więcej co robi łydka i jak ją ćwiczyć niż ty....



No to nazwałeś swojego mistrza Bochenka ciemniakiem (pierwszy akapit)! Mam zacytować
mistrza?

Zostałeś wypunktowany w swojej rzekomej profesji i teraz obrażasz.

Liberum veto: WNOSZĘ O BANA ZA POWYŻSZE za bezpodstawne obrażanie i mijanie się z prawdą.

Mięsień brzuchaty łydki jest jednym ze zginaczy kolana - takie są fakty. Owszem jest to najmniej istotny zginacz tego stawu (mniej niż 1/9 całości) i co z tego. Jeśli 1/9 to nic to proszę obciąć sobie palec - najlepiej ten klikający (1/10 <1/9). O innych głównych funkcjach łydki należało by powiedzieć przy omawianiu innego stawu niż kolanowy.


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 23, 2013, 01:51:01 am »
Człowieku czy do ciebie dociera, że brzuchaty w ostatniej kolejności powinien być rozpatrywany jako ZGINACZ KOLANA, jakbyś wpadł do grona ludzi którzy mają pojęci i wyskoczył z hasłem  "Mięsień brzuchaty łydki jest zginaczam kolana, ale jego udział w zginaniu jest nieznaczny." został byś tak wyśmiany, że śmiali by się z ciebie od Szczecina po Przemyśl. Jakbyś to powiedział bochenkowi to on by zapewne nawet nie chciał ci odpowiedzieć co o tobie myśli.

Tym bardziej jeżeli rozpatrujemy postawę łucznika, zginanie kolana poprzez łydkę w TYM ASPEKCIE to nie część z 1/9 zginaczy a 1/50 z tej 1/9....


Proste pytanie, STOISZ i siadasz co odpowiada za zgięcie kolana. Opisz to biomechanicznie.

A to, że ty wnosisz o BANA to możesz co najwyżej swoje żale napisać do BRAVO.

Takim bajko pisarzom twojego pokroju to bana powinni dać już za 2 strony temu, za te bzdury które szerzysz...

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 02:03:15 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Rodrigues

  • Gość
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 23, 2013, 02:38:47 am »
Założymy się, że BANA dostaniesz w ten weekend?

Bochenek zaliczył ten mięsień do zginaczy tego stawu i basta - tylko o to chodziło. Pan rehabilitant pisał pokasowane już elaboraty, a jasno tej kwestii nie rozstrzygnął. Można się było z nich jedynie dowiedzieć, że łydka nie jest prostownikiem kolana :o. Zresztą wypowiedź Darka nawiązywała również do głównego zginacza kolana, ale rehabilitantowi się łydka bardziej spodobała i się do niej przyssał.

Zanim Cie zbanują doczytaj lepiej (ze zrozumieniem) zaproponowane przeze mnie doświadczenie i odpowiedz sensowniej niż za pierwszym razem, zamiast odwracać uwagę podchwytliwymi według Pana pytaniami z zakresu stawu skokowego (a nie kolanowego, mimo jego zginania).

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 23, 2013, 10:10:25 am »
A jak nie dostanę BANA do niedzieli do 24:00 to kasujesz konto i wypadasz z forum ok ?.
Będziesz sądem straszył ludzi jak ostatnio ??, na małej ilości for mają cie za kogo mają, tutaj też kupa ludzi nawet z tobą nie pisze, o co cię ostatnio tyłek bolał na forum, aż temat musiałeś założyć, że nikt nie odpisuje Grzesiowi na tematy... teraz nawet bloczkowców wciągasz w swoje dyskusje bo klasyki albo mają cię w poważaniu, albo część usunęła konta przez ciebie ??, się zastanawiam po jaki grzyb ja do ciebie w ogóle pisałem, pewnie pomyślałem A może coś pykło pod czaszką, a tu widzę coraz gorzej u Pana.
To co napisał Darek jest, oraz formy jakiej użył, również nie poprawne.
Przepraszam jakie pan DOŚWIADCZENIE zaproponował ??.


Bochenek zaliczył to do zginania w stawie kolanowym, ale następuje to TYLKO w określonych warunkach, ale pisać bzdurę dla laików, podczas wstępu analizy kolana, że "Mięsień brzuchaty łydki jest zginaczam kolana, ale jego udział w zginaniu jest nieznaczny", jest co najmniej idiotyczne i ośmieszające, i wprowadzające zamęt, nawet u pana bo pan dalej tego nie jest w stanie zrozumieć co jest już nawet nie przykre a śmieszne, w ogóle ZARÓWNO bochenek jak i nikt na świecie, nie wychodzi od opisu OSTATNIEJ funkcji danego mięśnia, podobnie jak nikt nie wychodzi od zginaczy zaczynając od tych najmniej ważnych, podobnie NIKT normalny nie napiszę takiej bzdury o łydce nawet w kontekście kolana, takie dodatkowe znikome czynności danych mięśni opisuje się ALBO stricte szczegółowo, albo się nie opisuję, żeby czytelnikowi nie robić zamętu w głowie gdyż wychodzi na przeciw pewnej wiedzy i analizie. Póki pan nie zmieni podejścia i nie otworzy umysłu i nie pojmie tego układu w CAŁOŚCI do czego namawiam od 3 stron, DALEJ będzie pan brnął w las a gałęzi będzie coraz więcej... I zaczynał analizy kolana od prezentacji z których pan nawet nie jest w stanie wyciągnąć 10% informacji potrzebnych do takiej analizy...

Niestety pan mimo człowiek niby z oświaty, posiłkuje się strzępami wiedzy ( pewnie dla tego jest jak jest w szkolnictwie ), prezentacjami ostatniej klasy wręcz zrobionej ze strzępów kilku książek i internetu, gdzie nawet zdjęcia grup mięśni są z 10 źródeł ( bo pewnie tak było łatwiej w necie ) znaleźć ). Wydaje się tylko panu, że przez te parę dni coś pan po necie polizał, póki co ma pan błędne podejście od początku. Jak to mawiał mój profesor od anatomii od OGÓŁU do SZCZEGÓŁU, pan niestety zaczyna nie dość, że od szczegółów, to jeszcze skrajnych, to jeszcze nie potrzebnych podczas analizy kolana podczas postawy łuczniczej, ale niech pan śmiało BRNIE w ten las dalej, i niech dalej się panu wydaje, że jest pan wielki gość od anatomii i analizy biomechanicznej.


Moje pytanie nie było po to, żeby odwrócić uwagę od czegokolwiek gdyż meritum zajmuje 90% moich postów, a pytanie mimo, że banalne jest dla pana nie do przeskoczenia bo taki wielki z pana biomechanik i anatom ..... No chyba, że 2 wątki w jednym temacie są za trudne do ogarnięcia.


http://www.youtube.com/watch?v=utQuNR3WE-E&feature=youtu.be

tu jest najlepszy przykład pana wiedzy i analizy biomechanicznej, mimo, że filmik powstał jak sam pan tam piszę na potrzeby dyskusji o ergonomii mięśni, po pierwsze nie jest pan w stanie określić prawie, żadnego z ruchów, bo pan ich nie znał i pewnie dalej nie zna tylko klepie po googlu, pisanie, że ręka jest tak albo ciągniemy TAK, co to za pozycja ta O TAK, ciężko nazwać pozycję dłoni, no ale jak się nie zna to się mówi jak dziecko w przedszkolu," plosee paniii O TAK ?", albo co to za ruch "TAK" nie znam takich ruchów na 4:25-4:30, bardzo ładnie pan mówi jak to różnie DŁONIE pracują w zależności gdzie ten łuk "wystartuje" to naciągania, no cóż za złożona analiza jakie mięśnie ba nawet nie mięśnie jakie CZĘŚCI ciała ( jak dziecko w zerówce ) naciągają łuk z tej pozycji. Taka analiza że robi to TA dłoń bardziej albo tamta jest oczywiście błędne, gdyż brak panu podstaw wiedzy, żeby określić w jakiej pozycji jest DŁOŃ którą pan pokazuje, oraz jak odbywa się naciąganie łuku ( film 4:25-4:30 ) dlatego mówi pan, że robią to dłonie ...... Można by wymagać czegoś więcej od człowieka który specjalnie nakręca film na potrzeby dyskusji o mięśniach na forum, opis, że staje tak po skosie, a cały tułów przekręcam w prawo, no czysta wiedza i poprawne nazewnictwo, biomechaniczne czy też anatomiczne..... ŻAL, a taką wiedzę jeszcze 3 dni temu pan reprezentował, teraz łapie pan strzępki wiedzy i miesza się w głowie bóg wie co bo BRAK podstaw do głębszej analizy, nawet żadnej płaszczyzny pan nie jest w stanie tam wymienić, czy też nazwać poprawnie ruch chociażby DŁONI na wstępie.....

Najlepsze jest to, że w komentarzach pod tym filmem pisze pan sam do siebie, bo ktoś dał NIE LUBIE, jakie to żałosne w sumie :). tupać nóżką w miejscu bo ktoś nie lubi pana filmiku, śmiech panie kolego....


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 10:22:51 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

yokai

  • Gość
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 23, 2013, 10:21:43 am »
Liberum veto: WNOSZĘ O BANA ZA POWYŻSZE za bezpodstawne obrażanie i mijanie się z prawdą.
Zrób jak poprzednio, zaszantażuj administratora, postrasz go jakimiś wydumanymi paragrafami i uzyskasz to co chciałeś. To nie youtube, tu nie wytniesz tego co nie chcesz widzieć i nie zostawisz pochlebstw i podziękowań, bez admina się nie obejdzie.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 23, 2013, 10:25:46 am »
Yokai, a co ma chłop zrobić ?? to nie pierwsze forum gdzie mają go za ......... :), powoli się Fora mu kończą, albo ma zrobić biedna chłopina jak wszędzie, każdy go krytykuje za wszelakiego rodzaju bzdury jakie pisze, to tak zachowanie jak te małe pieski zaczepno obronne, głośno szczeka a potem ucieka i piszczy brońcie mnie.
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 23, 2013, 10:26:42 am »
a co Wy tak z tymi bananami ? za mojego dzieciństwa banany to były tylko na Święta i ot te najlepsze z Kuby, a Łukasz jak będzie chciał to sobie tego banana może kupić teraz w każdym markecie, nie musi aż od admina dostawać  8) zresztą Pan Grzegorz również.

Chcecie banany to idźcie je kupić, a nie na forum się o nie prosić.

A tak serio to ja tam nie widzę powodów do banowania kogokolwiek tutaj, chcecie sobie tę dyskusję z anatomii prowadzić to prowadźcie, wolny kraj. Każdy sobie może  ten temat zignorować i go nie czytać, baa nawet posty przez konkretnego forumowicza pisane można pomijać.

Pozdro
Love and Peace
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 23, 2013, 11:22:46 am »
pozwolę zacytować sobie w końcu klasyka gatunku..  8)

http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4

Bez urazy..
zapalony łucznik

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 23, 2013, 11:39:48 am »
pozwolę zacytować sobie w końcu klasyka gatunku..  8)

http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4


Ten fragment jest tak realistyczny i tak za razem smutny.



Po tych wszystkich straszeniach itp sam już nie wiem o co w tym temacie chodziło na prawde, a ja mam takie własne pytanie:

Czy buty mogą mieć wpływ na poprawną postawe i wyniki? ja najczęściej strzelam w czy nie lepsze byłyby buty za kostke, na płaskiej podeszwie coś typu:
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 23, 2013, 11:57:37 am »
JA temat obuwia albo raczej postawy od strony NA czym stoimy, podzielił bym na 2 rzeczy:

1. Na czym stać celem treningu poprawy propriocepcji
2. W czym strzelać już docelowo


W praktyce przesłanie jest takie, skoro będziesz w stanie np iść po cienkiej równoważni bez żadnego problemu tym prościej i stabilniej będziesz w stanie iść po ziemi.

Co do butów hmmm trzeba raczej znaleźć swój uniwersalny "but", nie każdy jest taki sam, nie każdy ma taką samą postawę, stopy etc. Nie mniej jednak dobre buty powinny właściwie podpierać stopę, ale w praktyce co but, może być poprawie ale inaczej i pytanie na ile to INACZEJ nam pomaga albo przeszkadza. I też pytanie czy coś w postawie należy poprawić co finalnie zmieni napięcia mięśniowe oraz zmieni obciążanie różnych części stopy. Dla przykładu wystarczy, że ktoś ma lekką hipotonię inaczej zmniejszone napięcie mięśni dna miednicy, jak i mięśni odpowiedzialnych za stabilizację centralną, żeby wywierać większy nacisk niż potrzeba na przyśrodkowe części stopy. Również przodo/tyło pochylenie miednicy oraz różne kąty na kręgosłupie, kolanach biodrach itd, jak i ich kompensację zapewniającą powiedzmy równowagę układu wpływają na cały układ i obciążanie stawów od samej stopy po samą głowę.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

yokai

  • Gość
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 23, 2013, 12:00:35 pm »
sorki za offtop
Ten fragment jest tak realistyczny i tak za razem smutny.
Smutne w tym jest tak naprawdę to, że szorując kible u germańca czy innego brytola za niższą kasę niż germaniec czy brytol nadal Cię stać na wynajęcie mieszkania, dokonanie opłat, wyżywienie się, fanaberie i wysłanie jakiejś 1/5 - 1/4 tego co zarobisz do domu w ramach pomocy finansowej rodzicom. Powiedz mi na co stać w polsce polskiego szorowacza kibli?
Moim zdaniem te obrazki powstają po to aby właśnie utrzymać Was w domach, aby rząd miał za co żyć i komu dokręcać śrubki, po to żebyście się bali spróbować żyć inaczej ale gdzie indziej. Nie wyobrażam sobie wrócić do polski na stałe, tym bardziej do pracy tam za te pieniądze. Moim zdaniem lepiej być kloszardem w australii niż emerytem w polsce.

Rodrigues

  • Gość
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 23, 2013, 12:04:51 pm »
pozwolę zacytować sobie w końcu klasyka gatunku..  8)

http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4

Bez urazy..

Dobry komentarz sytuacyjny. Z jednej strony obiektywny, ale na logikę to nawiązujący do postawy i poglądów Ł.

Temat dla łucznictwa może nie jest taki ważki, ale można by przecież porozmawiać o mięśniach kończyny dolnej, no ale się nie da! Pan Ł wie najlepiej, mimo że wykazałem, że nie zna Bochenka.

Czyli co na FORUM ŁUCZNICZYM można sobie od tak nazwać drugiego ciemniakiem w piwnicy i głupszym 10x  niż steryd i wszystko jest ok? To Wy ustalacie zasady gry. Co na to moderator?

Pewnie zamknięcie tema, bo tak najłatwiej, nie trzeba wtedy wskazywać ekcentrycznego hamulca.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 23, 2013, 12:19:57 pm »


Czyli co na FORUM ŁUCZNICZYM można sobie od tak nazwać drugiego ciemniakiem w piwnicy i głupszym 10x  niż steryd i wszystko jest ok? To Wy ustalacie zasady gry. Co na to moderator?

Pewnie zamknięcie tema, bo tak najłatwiej, nie trzeba wtedy wskazywać ekcentrycznego hamulca.

Grzegorzu nie przeinaczaj FAKTÓW i nie implementuj, nie powiedziałem, że jesteś 10x głupszy niż steryd z siłowni powiedziałem dokładnie tu zacytuje sam siebie "Przeciętny KARK na sterydach bez szkoły chodzący na siłownie WIE 10x więcej co robi łydka i jak ją ćwiczyć niż ty....
", nie widzę, żebym powiedział, że jesteś 10x głupszy od karka, tylko, że on wie 10x więcej od ciebie w zawiadywaniu łydką...
Chyba nie ma pan takiego  zdania o swoich uczniach, że są od pana 10x głupsi tylko dlatego, że wie pan 10x więcej od nich... Przykre ma pan postrzegania świata i ludzi, ale to taki nasz narodowy sposób bycia....

 I nie wiem, ale to, że powiedziałem, że jesteś w tej materii ciemny jak słoik w piwnicy, wybacz obrazę wielkiego majestatu, niestety fakty są takie, że próbując lizać temat robi pan to od złej strony i posiłkując się na bieżąco strzępami wiedzy wyrwanej z kontekstu stara na siłę udowodnić szczegół praktycznie nie istotny w całej sprawie, nie wiadomo PO CO. Ja nigdy nie twierdziłem, że łydka nie zgina kolana, BA nawet wyjaśniłem w jakich okolicznościach do tego dochodzi najczęściej, jak i wyjaśniłem SENS rozpatrywania tego w aspektach jakie PAN chciał. Niestety pana ograniczone niczym konia z klapkami na oczach spojrzenie na problem nie pozwala panu tego dostrzec. Przykre ale jakie to POLSKIE...


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: dolne partie mięśni
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 23, 2013, 01:40:20 pm »
Kiedyś na yt widziałem filmik jak jakiś śmieszny ludzik pokazywał jak się naciąga łuk żeby było łatwiej (chyba pokazywał 6 sposobów z których miałem niezły ubaw- w sumie to bardziej z tego ludzika) - dlaczego o tym wspominam? Ten ludzik pokazywał jakąś metodę trójkąta czy jakoś tak (chciałem teraz na szybko znaleźć, żeby zaś się pośmiać i dokładniej nawiązać do tematu ale nie znalazłem )
Idąc tropem rozumowania tego ziomka - po cholerę w zginanie kolana mieszać mięśnie!! Po co je napinać!! Stań prosto i rozluźnij nogi, kolana się same zegna pod masą ciała!!


Koniec bajki :)
 
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres