Autor Wątek: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)  (Przeczytany 7878 razy)

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2014, 08:51:21 am »
Marek jestes idealistą. Jaki jest  MRKS to wyraznie widać że łucznictwo łucznictwem ale kasę dostaje z wynajmu boiska kopaczom piłki. Zresztą to taki polski trend. Na pomniejsze mecze kopaczy policja czyli my z podatków wydajemy jednorazowo po 600 tysia. a chłopy i dziewczyny na panczenach robiący prawdziwe wyniki jeżdzą na treningi do Pernambuko bo u nas nie ma gdzie. Puki co trzeba dawac te 50 zeta  i zacząć strzelac FITE na poziomie 1300 a wtedy ewentualnie dochodzić swoich "praw" . Łucznictwo to mimo dużych tradycji stał się w Polsce sportem egzotycznym.Taka prawda.Sam do niedawna nie wiedziałem o istnieniu  jakiegokolwiek klubu w Trojmiescie. Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 09:00:04 am wysłana przez Piotr D »

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2014, 09:30:38 am »
idealizm jest czasem potrzebny :). No niestety łucznictwo w jakiejkolwiek postaci (klasyki, tradycyjne, historyczne, bloczkowe) nie jest jakimś popularnym sportem, a komercyjnie gdybyś chciał założyć prywatny tor łuczniczy i utrzymać go z opłat za korzystanie to pewnie szybko by taki pomysł zbankrutował.

To takie trochę zamknięte kółko, bo za mało łuczników żeby forsować jakieś własne cele czytaj dostęp do terenów i klubów łuczniczych, a skoro nie ma dostępu to nie ma gdzie strzelać i stąd mało ludzi się za to zabiera.

Zobacz co się dzieje u nas zimą, gdzie mamy jakąś halę do strzelania ? I znowu kwestia kasy, gdyby było nas 10-20 to mozna by pewnie oficjalnie w jakieś szkole salę gimnastyczną wynajmować za nieduże poniądze i spokojnie strzelać, a jak jest dwóch ... czy jeden, a w porywach moze ze 4 to kończy sie tak, że ja strzelam w piwnicy (i jestem wdzięczny, że mam w ogóle taką możliwość) a Ty na hali produkcyjnej .. czyli taka pełna partyzantka.

Ale mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na torach MRKSu :)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 09:59:20 am wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2014, 09:55:43 am »
Jo jo święta prawda.Generalnie hala do łuku pasuje jak świni siodło! No i te wyziewy chemiczne. Jak naćpany strzelam czasem.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2014, 09:59:49 am »
no to juz niedługo będziesz miał  okazję się dotlenić :)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2014, 01:24:17 pm »
jeśli chodzi o MRKS to chyba mogę powiedzieć, że przyszłość zapowiada się dobrze. Byłem dzisiaj chwilę na torze udało mi się porozmawiać z trenerem i opcja jest taka, że chcą się otworzyć na łuczników spoza ścisłej kadry zawodniczej, inaczej mówiac na hobbystów, pasjonatów itp. Ma powstać dodatkowo 10 stanowisk (mat łuczniczych) przeznaczonych do odpowiednich typów łuków w tym i dla bloczków.
Oczywiście, finasowanie tych dodatkowych mat spadnie w tej czy innej formie na nas łuczników, czy sami kupimy pilśnie, czy klub to zrobi, a my wpłacimy do kasy klubu obojętnie. 

W każdym razie jest zielone światło aby różne odmiany łucznictwa rozpropagować i mogą one spokojnie funkcjonować obok łucznictwa klasycznego. Każdy powinien być zadowolony, my bo mamy gdzie i do czego strzelać, MRKS bo ma dodatkowe środki na funkcjonowanie.

Pytanie czy jeszcze ktoś z kolegow bloczkowców pisze się na partycypację kosztów maty i składkę miesięczna ?

Janek może Ty hmm ?

póki co nie jest to jeszcze formalna oficjalna decyzja, ale w tym kierunku zmierza wizja Zarządu MRKSu (i bardzo dobrze :) ) a jak się spełni to będzie również oficjalana informacja na ich stronie.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2014, 07:42:34 pm »
Kurde może odkurze mój bloczek który narazie służy  li tylko do dyscyplinowania wrednych sasiadów oraz jako ozdoba na sciane no i jakaś broń w domu bo nasze kulawe prawo pozwala bronić sie tylko przestępcom. Tak dla relaksu postrzelałbym w koncu żeby nie przeczesywac potem lasu w poszukiwaniu strzał w sciółce ( nie grzybów ) hhee.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 08:18:40 pm wysłana przez Piotr D »

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2014, 07:57:56 pm »
Ja się piszę - rzecz jasna. Tylko skąd wziąć czas...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 26, 2014, 08:07:32 pm »
Kwestia organizacji, jakiś jeden dzień chociaz w weekendy i jak dni dłuższe to jakieś popołudnie czy popłudnia w tygodniu i damy radę.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2014, 12:11:44 pm »
A mi chodzi po głowie jakaś konsolidacja środowiska łuczniczego z Trójmiasta i okolic i mam tu na myśli, łuczników amatorów pasjonatów, a zawsze mnie ciakawiło ilu nas tu  tak naprawdę jest, bo ktoś tam strzela w Gdyni, ktoś w Gdańsku, a jeszcze ktoś w lesie czy na działce, czy pod domem .....

A jak ktoś chce się zacząć bawić w łucznictwo to też niech pisze, albo tu na forum albo do mnie na maila to pomogę w tych pierwszych krokach, marek.klimczak69@gmail.com

Bo jakoś nie chce mi sie wierzyć, że na prawie 750 tys mieszkańców jest ze 4 łuczników bloczkowych i paru klasycznych i pewnie jakaś grupka tradycyjnych.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

yokai

  • Gość
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2014, 05:21:14 pm »
Może by zmałpować dośc dobry pomysł od innych forumów i zrobić mapkę z podziałem na klasycznych/bloczkowych/tradycyjnych albo i bez podziałów. Arcus ma takową mapkę http://www.lucznicy.dl.pl/ , dziewczyny i chłopaki z PBA też swoją mapkę mają http://www.bowhunter.pl/kontakty.html , gdzieś jeszcze widziałam mapę z łucznikami ale teraz sobie nie przypomnę. Pomysł na integrację i ułatwienie kontaktów jakiś jest.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2014, 06:29:39 pm »
Załóżcie po prostu klub w formie stowarzyszenia, myśmy też zaczynali w parę osób kilka lat temu. Lekko nie jest ale rządzimy się sami a i satysfakcja z rozwoju jest.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 06:31:39 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Wicket

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2014, 05:06:17 pm »
Jeśli mogę się wtrącić to jak wyglądały by takie spotkania? Tak poza tym to na pewno łuczników jest więcej (mam znajomego w okolicy który też ma łuk), kwestia tylko tego że nie każdy ma czas, pieniądze i dojazd do MRKS'u.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2014, 05:42:33 pm wysłana przez Wicket »

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Grupa Trójmiasto, 2014 sezon polowy czas zacząć :)
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2014, 04:38:52 pm »
Jak tylko przestane brać antybiotyki trzeba się spotkać i to ugadać przy piwie Marku. Sam miałem łuk w rękach dokładnie 1,5 miesiąca temu bo to wojna, to choroba.
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a