Autor Wątek: Ochraniacze Palców  (Przeczytany 2285 razy)

Bombel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Ochraniacze Palców
« dnia: Maj 01, 2016, 08:53:34 pm »

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2016, 09:08:18 pm »
wszystko kwestia preferencji. Mi skóry nie za bardzo pasują. Mam identyczny krój rękawicy z pierwszego linku. Tyle że ze skóry kangura firmy bearpaw. (Kosztowała o.k 60zł nie wiem jak z jakością akurat tego modelu co podałeś). Jakość wykonania mojej jest super, lecz raczej max do 40# Do mocniejszych łuków raczej coś grubszego. co do skórek to nie kupuj takiego badziewia za 1,50zł to się nadaje do łuków dla dzieci.

Bombel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2016, 09:23:46 pm »
Ok dzięki za odpowiedź ;)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2016, 09:46:37 pm »
Jak kupujesz Skórki na palce to takie które są wykonane z cordovanu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2016, 09:48:38 pm »
Klasycy używają skórek dzielonych czyli tak zwanych splitów, barebow-owcy zazwyczaj też z tymże niektórzy używający string walkingu maja łatki na palce całe. Tradycyjni używają różnego rodzaju rękawiczek i innych ochraniaczy na palce w zależności jakim stylem strzelają.
Jak strzelam z 3-ch palców to do 40# zazwyczaj z gołych paluchów, powyżej z rękawicy od Bodnika.

Bombel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2016, 11:33:23 pm »
Ja strzelam z 30 # rowniez z 3 palcow tylko ze robią mi się po prostu rany na palcach, być może jest tez spowodowane moim krótkim stażem i niedopracowana jeszcze technika.

Munin

  • Gość
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2016, 11:41:22 pm »
Masz jeszcze miękką skórę na palcach, wraz z użytkowaniem będzie twardnieć, nie próbuj na siłę bo leczenie więcej czasu zajmuje niż dorabianie się kolejnych otarć.

Bombel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2016, 01:21:09 am »
Jestem swiadom tego ze skora z czasem mi stwardnieje ;)

waldemar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2016, 12:59:32 pm »
Witam serdecznie, mam wielką prośbę. Dostałem zlecenie na artykuł dotyczący zawodów łuczniczych podczas zbliżających się IO w Rio. Natomiast polski internet w tym temacie milczy zupełnie. Bardzo bym prosił o pomoc gdzie mogę znaleźć jakiekolwiek informację nt tego co determinuje wynik pojedynku łuczniczego. Albo o ewentualne wskazówki gdzie takich informacji mogę szukać. Z góry dziękuję za pomoc

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ochraniacze Palców
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2016, 02:38:20 pm »
No ale to chyba temat o ochraniaczach.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)