Autor Wątek: 2016 nowe modele firmy PSE  (Przeczytany 7639 razy)

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2015, 10:09:57 am »
Nie dziwię się, że oba nie osiągnęły deklarowanej szybkości, ale dziwię się, że spadek tej szybkości u RPM-a wyniósł 8 fps, a u FT 25 fps.
Poza tym chciałbym wyjaśnić sprawę różnej siły naciągu. Roboczo przyjąłem zasadę uznania deklarowanej przez firmę siły naciągu, więc jak dla mnie, oba te łuki, dociągnięte do końca mają 70#, bo tak powiedziała firma i nie interesuje mnie, ile mają w rzeczywistości. Tak więc, przy olotkowanej strzale cięższej o 20 grn łuk PSE Full Throttle traci 25 fps, a Bowtech RPM360 tylko 8 fps.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 25, 2015, 10:32:48 am »
Panowie dyskusja schodzi trochę na inny temat. Piszmy tu o nowych modelach łuków PSE a nie o pomiarach mocy wcześniejszych modeli.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 25, 2015, 10:46:18 pm »
No to wracając do tematu to zajebiście podoba mi się XPRESSION, w kwestii designu IMO wykonali ogromny skok i w końcu odświeżyli wygląd swoich łuków. Zniknęły te badziewiaste naklejki które pakowali do każdego modelu. No ale pewnie XPRESSION cenowo będzie stał podobnie do Dominatora. Nowa Supra też dość ładnie wygląda. A strzelać to na pewno jak to PSE będzie super.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2015, 12:45:27 am »
Faktycznie Xpression wygląda rewelacyjnie. Ciekaw jestem, czy te dziwne ostrogi na tylnej belce majdanu w Suprze EXT mają jakieś uzasadnienie konstrukcyjne. Podejrzewam, że tak, bo rozłożenie otworów w nich jest niesymetryczne, ale jakoś mi nie przychodzi do głowy - jakie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:40:26 am »
Właśnie te ostrogi psują mi jakoś wizualnie obraz Supry i dlatego stary model pod tym względem podoba mi się bardziej. Zgadzam się że Xpression wygląda bardzo fajnie, tylko ta górna klatka jest taka trochę mała. Ciekawe czy zmieści się w niej podstawka opadajaca.
Zresztą od wyglądu ważniejszą sprawą są nowe rozwiązania zastosowane w tych lukach. Ciekawe co to za system camow DM ?
W nowym dominatorze był system MD i podobno był lepszy od camow ME. A tu teraz znów coś nowego. Cieszę się że dodali więcej kolorów i gripy będą w końcu jednolitym kawałkiem. Bez tych gum z boku co nagminnie odklejaja się ludziom.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500