Autor Wątek: Regulacja podstawki opadającej  (Przeczytany 1757 razy)

lukaskolista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Regulacja podstawki opadającej
« dnia: Sierpień 28, 2015, 04:26:23 pm »
Jest to mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać :)

Przeszukałem forum, jednak nie znalazłem konkretnych informacji na temat tego, jak ustawić podstawkę opadającą bez testu kartki. Istnieje w ogóle taka możliwość zrobienia tego porządnie?
Drugie pytanie mam o to, jak dobrać prędkość opadania podstawki i moment jej opadania. W którym momencie i z jaką szybkością powinna ona opaść? Jak to ustawić (jakim sposobem)?

Używam podstawki NAP Quicktune 2100.

barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2015, 05:19:10 pm »
Poluzuj śrubke tą która trzyma linkę przy podstawce i naciągnij linkę następnie lekko dokręć tą śrubke ale nie za mocno tak żeby linka miała opór, załóż strzałkę żeby nie pierdyknąć suchacza i naciągnij cięciwe linka się wyciągnie i ustawi w odpowiedniej długości. Wróć ze strzałą spowrotem tak żeby nie oddać strzału następnie dokręć śrubke na lince i gotowe. Co do samego ustawienia to zrób teś na odchodzenie.
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

lukaskolista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2015, 07:02:44 pm »
Dzięki, właśnie czegoś takiego, jak test na odchodzenie potrzebowałem. Co do ustawiania prędkości opadania podstawki - czy po ustawieniu podstawki zgodnie z Twoimi zaleceniami mam coś kręcić ze sprężyną odpowiedzialną za opadanie podstawki? Ma być lekko napięta, czy raczej mocno?

Munin

  • Gość
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2015, 10:29:59 pm »
Jak już będziesz "odpuszczał" cięciwę to nie zaciskaj ręki trzymającej łuk żeby nie gibać łukiem na boki bo to daje szanse spadnięcia cięciwy z bloczków. Tu jest trochę wytłumaczone to zjawisko https://www.youtube.com/watch?v=AJoxJJjcQFU

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2015, 03:22:31 pm »
Sprężynką nie musisz nic kręcić. Fabrycznie jest ustawiona OK. Chyba, że masz bardzo szybki łuk (350+), to może być konieczność pokombinowania, ale z reguły niewiele się da poregulować w sprężynie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

lukaskolista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2015, 04:06:37 pm »
Dzięki za pomoc. W poziomie strzelam dosyć powtarzalnie, więc zrobiłem test na odchodzenie i wynik jest następujący:
20m - idealnie
30m - w prawo
40m - w lewo
Nie mam pojęcia, czemu tak się dzieje, gdyby podstawka była źle ustawiona, to za każdym razem szło by albo w prawo, albo w lewo, a tutaj raz tak, a raz inaczej. Niestety dalej nie jestem w stanie przetestować, ponieważ mam zbyt ciężkie strzały.

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2015, 05:58:04 pm »
Twój błąd lub za miękkie strzały. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Regulacja podstawki opadającej
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2015, 07:20:12 pm »
Może być jeszcze dodatkowa przyczyna - im cięższa strzała tym powinna mieć większe lotki. Jakie używasz obecnie i jakie strzały używasz.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex