Autor Wątek: 2016 nowe modele firmy PSE  (Przeczytany 7621 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
2016 nowe modele firmy PSE
« dnia: Sierpień 20, 2015, 09:37:57 am »
W poniedziałek firma PSE ma przedstawić swój najnowszy model łuku tarczowego na 2016 r.
Wieści dochodzące z przecieków  (chociaż jest ich niewiele ) mówią o jakieś innowacyjnej technologii camow i bardzo udanym łuku. Miałem kupić Dominatora MD, ale w takim wypadku się wstrzymam.
Nowy model łuku myśliwskiego będzie przedstawiony w październiku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:25:59 am »
Ja także widziałem zapowiedź na fb ciekaw jestem co to będzie :)
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:26:04 am »
hmm, nie bardzo wiem co by  w bloczkach nowego mieli wymyśleć, mathews wprowadził chociać nocamy i jakoś to lata nawet w ich nowym myśliwcu model HTR

ale z ciakwością zobaczę co to PSE wymyśliło


https://www.youtube.com/watch?v=KXuhSun4T-E
http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-mathews-htr-no-cam-2015-rh-70-lbs-27-lost-camo/p/83222
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:41:14 am »
No w przypadku Mathewsa to tak za bardzo to nie wypaliło. Mnóstwo ludzi narzeka,że łuku są sporo wolniejsze od dedykowanej przez firmę wartości. Do tego dochodzi duza waga i to,że są najdroższe na rynku. Wszystko to spowodowało,że sprzedaż jest słaba a i mało profesjonalnych łuczników wybrało ich produkt. Mówie tu o no cam-ach.
Co do łuku od PSE chodzą ploty,ze to będzie nowa Supra II, z jakimiś tajemniczymi małymi camami-nowej konstrukcj. Ale nie chce mi sie wierzyć ,ze pominą swój flagowy model tarczowy jakim jest Dominator.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:49:43 am »
no niestety ceny mathewsowych nocamów powalają to fakt. Ale jak popatrzeć po wynikach to łuk wydaje się być sprawą drugorzędną, a łucznik odgrywa tu kluczową rolę. Reszta to marketing, gust czyli co kto lubi :)

Mój pierwszy łuk stinger bez stabów i dało radę strzelać, drugi bowtech sentinel (piękny model ehhh) też, potem pojawiły się długie staby ... i apex7, a ostatnio jak zdjałem z A7 osprzęt i tak se spróbowałem strzelić z gołego lekkiego łuku to człowiek nie wiedział jak to trzymać.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:02:25 pm »
Ceny nocamów w Mathewsach  tj. TRG 7,8,9 i HTR  są bez sensu. No i jeszcze nie wspominaliśmy o tych elementach, które jeżdża po kablach. Jak sie wczytacie na archerytalk to piszą że "u mnie tarcia nie ma, u mnie jest ale nie przeszkadza, u mnie jak ustawiłem łuk to nie obciera, a ja ustawiłem i obciera itp." ZA te pieniądze fundować sobie problem - bez sensu

A co to PSE. Supra jest super.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 10:03:58 pm wysłana przez tomo »
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2015, 08:28:21 am »



A co to PSE. Supra jest super.
Pozdrawiam

Możesz rozwinąć temat? Masz strzelałeś może jakiś opis jej pracy, jaka ściana itp.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2015, 10:32:19 am »
Ja strzelam z Supry od jakiegoś czasu  (Supra Max ME model 2015 ). Jest to naprawdę świetny łuk. Dość szybki jak na tarczówkę, nawet przy trochę słabszej mocy ma dobre osiągi w tym względzie. Bardzo przyjemnie się naciaga, cykl jest płynny. Jest wybaczalna, już parę razy zdążyło mi się zerwać strzał i myślałem że będzie kiepsko na tarczy a tu się okazywało że strzała wbiła się blisko środka. Dużo otworów pod staby na całej długości łuku. Według mnie świetny chwyt -trzyma się łuk rewelacyjnie. Dla mnie jedyną wadą jest system odciagu kabli. Ten kawałek plastiku po którym porusza się slizgacz łatwo się odkreca i przy dokrecaniu bardzo łatwo pęka. Mnie pękło już 2 sztuki. Myślę o założeniu takiego na łożyskach. Z drugiej strony w ogóle nie widać by kable w tym miejscu się zuzywaly.
Co do ściany to fabrycznie nie jest jakaś rewelacyjna i ja po przeczytaniu opinii na zagranicznych forach założyłem do Supry draw stopy firmy Bomar  (mała amerykańska firemka) i teraz ściana jest jak. .... ściana - betonowa  :). Podobno PSE do nowych modeli ma wprowadzić coś podobnego zamiast koleczkow.
Ogólnie to bardzo dobry łuk za rozsądne pieniądze. Potwierdza to używanie go z sukcesami przez spora liczbę dobrych zawodników.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2015, 12:59:47 pm »
Śrubkę od ślizgacza dokręć na niebieskiego Loctite'a i daj mu 24h na wyschnięcie. Jest o tym info w instrukcji do łuku od PSE, ale się pewnie nie czytało ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2015, 01:36:47 pm »
A mam jeszcze takie pytanko jest to twój pierwszy łuk czy masz już większe doświadczenie i strzelałeś z kilku po parę miesięcy? Nie jest to jakiś atak na Twoja osobę czy coś chodzi mi tylko czy masz z jakimiś innymi łukami porównanie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2015, 01:51:49 pm »
Ja testowałem trochę Suprę (ok 1000 strzał) i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. W niczym nie gorsza od C4 a dużo kulturalniej pracuje. Bardzo cichy łuk praktycznie bezdrganiowy. Bardzo celny, od samego początku wyniki takie jakie robiłem na C4. Za 3000 chyba ciężko o lepszy nowy tarczowy łuk.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 02:03:00 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2015, 02:27:34 pm »
A mam jeszcze takie pytanko jest to twój pierwszy łuk czy masz już większe doświadczenie i strzelałeś z kilku po parę miesięcy? Nie jest to jakiś atak na Twoja osobę czy coś chodzi mi tylko czy masz z jakimiś innymi łukami porównanie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem czy do mnie to pytanie,ale odpowiem. Strzelałem wcześniej ze Stingera, mam Bowtecha Experience'a i Supra jest moim 3 łukiem. Tak więc doswiadczenie z łukami mam małe. A juz szczególnie z tarczowymi. Ale opisałem moje wrażenia z użytkowania i wcale nie twierdzę że Supra to najlepszy łuk świata. W każdym razie w moim przypadku jest na pewno lepsza od łucznika :). Ale staram się robić cos w tym kierunku i ją podganiać :D
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:08:19 pm »
Tata posiada Supre model 2013 bez flexible cable slide i to dobrze - nie wiem dlaczego ten odginający się miał byc lepszy. Łuk tak jak pisałem super wszystko mi się w nim podoba i strzela się naprawdę wspaniale. Fajny naciąg , utrzymanie na celu tez, bez żadnych drgań po strzale. Gdybym nie był fanem Mathewsa na 100% miałbym taki łuk.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Amator

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2015, 09:32:55 am »
No to wracając do tematu, już możemy podziwiać nowości :D
http://pse-archery.com/the-all-new-2016-pse-target-bows-are-here/
Ten Xpression wygląda innowacyjnie :D ale podoba mi sie nawet

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2015, 09:59:29 am »
Beast EXT ma 350 fps ale przy DL 33''. Uprzedzam, gdyby się ktoś tym podniecał.
Co do nowej linii - szczerze mówiąc nie podnieca mnie ze względu na odciąg kabli w ogóle i w szczególe na ślizgu. Albo rolkowy albo wcale jak w OK Absolute.
Mam Drive LT z teflonowym Saundersem i Carbon G3 z rolkowym. Kultura naciągu większa jest na rolkach, co by tam kto nie pisał.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex