Autor Wątek: HOYT GAME MASTER-II  (Przeczytany 8480 razy)

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
HOYT GAME MASTER-II
« dnia: Październik 28, 2009, 07:50:25 pm »
Witam serdecznie.Takie pytanie , co sadzicie o tym luku Hoyt'a?Czy w ogole ktos z niego strzela?Cena chyba konkretna bo 1800 zl.No ale tu sie placi i za firme.Czekam na opinie...
Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#

N.E.M.O

  • Gość
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2009, 08:26:44 pm »
Witaj

Obawiam się że raczej nikt nie wypowie się na temat tego łuku z racji :

- jego ceny
- małej popularności tej kategorii w Polsce (Barebow-BB...nie mylić z TR-RB)


Ale jeśli nie straszny Ci język rosyjski to...

warto też przejrzeć You Tube...

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 08:32:05 pm wysłana przez N.E.M.O »

paskud

  • Gość
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2009, 09:01:26 pm »
To z ruskiego to pozwolę sobie przetłumaczyć, bo ostatnimi czasy zainteresowany jestem zakupem recurva - wszak zima idzie a żeby nie trenować na śniegu trzeba być poprawnym politycznie i z bloczkiem występować nie wolno ;)

Nosiłem się trochę z myślą właśnie o tym łuku ale mimo wszystko na czas zimowy do wiosny postanowiłem zostać przy Samicku Mind 10 68" 30#.

O ile dobrze pamiętam, to majdan Game Mastera jest odlewany a nie fabrykowany na CNC.  Z technologią TEC są jeszcze dwa takie majdany w sprzedaży - jest to Helix (CNC) i Eclipse (odlew). Piszę o sprzedaży, bo z katalogów Hoyt wycofał już majdan Helix z nieznanych mi powodów i został tylko Eclipse. Jako, że jest koniec roku i polityka Hoyta wymusa obniżki produktów "zeszłorocznych" to Helixa można dostać za jakieś 1500pln, Eclipse kosztuje okolo 800pln. Z wieści nabytych od HerrOttoFlicka to najbardziej udany majdan Hoyta w technologii TEC był Aerotec, ale tego ze świecą szukać ;)

Co ciekawe, to na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=KhQDfElDSsY&feature=related
łucznik strzela z majdanu Helix właśnie ale z ramion od Samicka (uniwersalny system mocowania ramion). Kupienie Helixa z ramionami Samicka też wydaje się być jakąś opcją.

EDIT:
Może ja się za wiele nie znam ale z filmu N.E.M.O. widać, że ten łuk przerasta warunki fizyczne strzelającego.


Chciałbym się z wami podzielic swoim pierwszym pozytywnym zaskoczeniem którego ostatnio doznałem po zakupie GMII. Od razu chciałbym zanaczyć, że nie mam porównania z innymi refleksami (dziecięcy interloperowski (wtf?!) się nie liczy).

Od wiosny strzelałem z Bowtechowego Diamonda Fate. Dlatego też moja opinia jest opinią człowieka, który po raz pierwszy wziął prawdziwego refleksa 60# po strzelaniu z analogicznego w sile (również 60#) bloczka. Zapakowany, w odróżnieniu od bloczka, jest bardzo kompaktowy - mieści się w wymiarach 70x18cm. W metrze, w godzinach szczytu nie ma problemów z przetransportowaniem. Drugą strona medalu jest to, że trzeba go rozkładać i składać na strzelaniach i przy pierwszych strzałach bolała goleń (???)... /tego nie kumam, może chodzi o napinanie do zakładania cięciwy/

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania i kształtu rękojeści - wszystko wykonane precyzyjnie w Hoytowskim stylu. Dla mnie łuk wygląda bardzo prosto i tradycyjnie i w tym tkwi jego uroda.

Nie miałem strzał z naturalnym opierzeniem i nie chciało mi się zamawiać specjalnie oddzielnego kompletu /tutaj w wolnym tłumaczeniu napisane jest, że podmontował podstawkę whisker biscuit/ Po czym można było dokonać próbnego strzelania.
W odróżnieniu do 60# bloczkowej w której mamy let-off nieco trudniej jest strzelać z refleksa, który ma 60# przy pełnym naciągu. Z bloczka mogłem bez problemu oddawać 90-100 strzałów a z GMII po 15 strzałach wysiadało prawe ramię.
Strzelanie bez celownika - "po strzale" z 15 metrów zgrupowało się w przybliżeniu 20cm. Nie jest to super ale łuk miał siłę słonia.

Strzelalem do tego samego celu z takiego samego dystansu z Diamonda Fate. Z refleksa strzały wchodziły mniej więcej na taką samą głębokość (może 2-3 cm mniej).

Teraz zostało do refleksa zamontować celownik lub uczyć się strzelania intuicyjnego.

Na koniec odrobina fotografii.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 09:20:38 pm wysłana przez paskud »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2009, 09:26:51 pm »
Na początek : dzięki za przetłumaczenie z rosyjskiego.

Cytuj
...przy pierwszych strzałach bolała goleń

Tak właśnie od zakładania cięciwy(bez bowstringera, metodą "wchodzenia")-dolne ramię opiera się wtedy o prawą goleń...

Cytuj
W odróżnieniu do 60# bloczkowej w której mamy let-off nieco trudniej jest strzelać z refleksa, który ma 60# przy pełnym naciągu. Z bloczka mogłem bez problemu oddawać 90-100 strzałów a z GMII po 15 strzałach wysiadało prawe ramię.
Strzelanie bez celownika - "po strzale" z 15 metrów zgrupowało się w przybliżeniu 20cm. Nie jest to super ale łuk miał siłę słonia.

I to jest prawda ;) Czy jednak 60 # przy długości łuku wynoszącej 62" to siła słonia ? Bez przesady...
Ze swojego SHB 58" "wyciskam" 67-68#... ;)

Silne łuki tradycyjne to niestety w odróżnieniu od bloczków, "zabawki" nie dla każdego....a już ABSOLUTNIE nie dla początkującego...

Edit: Zwał jak zwał- ale "Russian" zawsze tłumaczy się "rosyjski", jeśli uczyłeś się tego języka w szkole to zapewne był to właśnie język "rosyjski" a nie "ruski"

Zresztą "ruski" często przybiera negatywnego, sarkastycznego brzmienia-zwłaszcza ostatnio  :P
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 10:33:09 pm wysłana przez N.E.M.O »

paskud

  • Gość
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2009, 09:42:38 pm »
Na początek : dzięki za przetłumaczenie z rosyjskiego.
[...]
Nie kłóciłbym się o to :) Dla Ciebie rosyjski dla nich ruski ;)

PYCCKUU, in the Russian (Cyrillic) alphabet, is pronounced "roo-ski". This word, in Russian, literally means "Russian." It can be used as an adjective, but it could also be a noun, referring to a person from Russia, in other words, a Russian.


EDIT:
Tak tak, jeszcze jestem z tych nieco starszej daty co to ich uczyli w szkole cyrylicy. Kiedyś człowiek się irytował że nie ma angielskiego czy niemieckiego ale teraz to drugi język po angielskim w branży morskiej :) Dla mnie takie określenie nie niesie negatywnych treści.

A tak w ogóle to takie zakładanie cięciwy jak w tekście nie jest wskazane:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?action=post;quote=8238;topic=1042.0;num_replies=21;sesc=bfbfdafad817dedbc308c43546123453

I pytanko do Motka - czy mógłbyś nieco rozwinąć temat "twardej pracy ramion"? Owszem, ramiona są od 40# ale rozumiem, że to nie jest łuk dla początkującego. Może nie jest zbyt długi...?
Co do jego ceny - licząc analogicznie takiego competition recurve mamy za 800pln majdan Eclipse i jakieś 600pln komplet najtańszych ramion Hoyta. To już 1400 - do tego doliczyć cięciwę - wyjdzie z 1500pln. Kupując na początek ramiona Samicka może dałoby się jeszcze obniżyć cenę.... Może faktycznie cena nie jest rewelacyjna....?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2009, 01:41:24 am wysłana przez paskud »

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2009, 10:23:30 pm »
Łuk nie wart tej ceny.Twarda praca ramion.Za ok 1000 zł można złożyć całkiem przyzwoity łuk z oferty Samick'a , Kap'a.

lucznikruda

  • Gość
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2009, 07:26:00 am »
Nie rozumiem tego oreślenia
Cytuj
Twarda praca ramion
Jeżeli łuk jest za twardy (czyli za mocny) to trzeba kupić słabsze ramona.

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2009, 05:49:21 pm »
Cześć Paskud!

Pisząc "za twarde ramiona " mam na myśli ich charakterystykę pracy.Jeżeli sporządzisz wykres funkcji siły naciągu do długości naciągu to na nim widać czy ramiona są twarde czy miękkie.Twarde w końcowej fazie naciągania idą w tzw stóg,jak to określają angole  ;D Miękkie mają bardziej wypłaszczoną charakterystykę.Być może określa się to innym terminem.Chętnie go poznam.

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: HOYT GAME MASTER-II
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2009, 05:56:40 pm »
Miałem "pomroczność jasną".Poprzedni post miał być zaadresowany do łucznikruda. ;)