Autor Wątek: Pierwszy łuk. Bear Assault.  (Przeczytany 2611 razy)

redrover610

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pierwszy łuk. Bear Assault.
« dnia: Maj 02, 2010, 06:45:15 pm »
Witam.
Nie młody już jestem jednakże są to moje pierwsze kroki w łucznictwie jak i na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość i o odpowiedź na poniższe pytania.

1) upatrzyłem sobie taki oto łuk http://www.beararcheryproducts.com/bows/compound/assault/
i prosiłbym Was o opinie na jego temat.
Czy jest on wart 2500zł z pełnym myśliwskim osprzętem, gotowy do użytku?
Jeśli nie to jaki inny bloczkowy łuk myśliwski 60-70lbs polecalibyście z czystym sumieniem do powyższej kwoty (z kompletnym wyposażeniem oczywiście, tak jak w Assaulcie)?

2) na ile strzałów, czysto teoretycznie, przewidziana jest wytrzymałość dobrej klasy cięciwy w tej samej klasy mocnym (70-80lbs) łuku (gdzieś czytałem o 5000 gdzie indziej o 500 a to cały rząd wielkości)

3) gdzie można kupić (o ile jest taka możliwość) oryginalne cięciwy i kable do firmowych łuków (wiem, że jest wielu "rzemieślników" nawet i na tym forum, którzy na zamówienie zrobią nawet lepszą od oryginalnej, ale zainteresowany jestem wymianą w przyszłości na fabryczną),  czyli np. czy można gdzieś kupić cięciwę Contra-Band Bear'a?

4) na koniec najważniejsze: jakie wymiary powinien mieć łuk dla dla osoby o wzroście 187cm i zasięgu ramion 190cm (proszę nie zważać na to, że jestem początkujący, nie stać mnie na kilka łuków w miarę rozwoju własnej techniki więc wolę kupić od razu łuk docelowy), głównie chodzi mi o długość naciągu.

z wszystkiego dotychczas strzelałem przymykając lewe oko, prawą ręką zaś obsługiwałem spust, czy jeśli zamierzam trzymać cięciwę w prawej ręce to potrzebuję łuku praworęcznego?

z góry dziękuję Piotr
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 06:48:30 pm wysłana przez redrover610 »

kissielec

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk. Bear Assault.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2010, 08:54:20 pm »
Witaj,

Ad.1. Tegoroczny model z pełnym osprzętem...to raczej cena znośna (zależy jeszcze jaki to osprzęt).
Ad.2. Ok. 5000. Tak zaleca się, lecz odpowiednio użytkowana i pielęgnowana cięciwa wytrzyma dłużej.
Ad.3. Można sprowadzać, ale są u nas ludzie którzy robią b.dobre cięciwy z dobrych materialów, do każdego modelu. Trwa to krócej i kosztuje mniej.
Ad.4. Przy rozstawie ramion 190cm odpowiednia dł. naciągu to 30". Czasem na początku naciąg krótszy o 1" - jest wygodniejszy. Po czasie zwykle organizm wraca jednak do właściwej długości naciągu.

Jeśli masz prawe oko dominujące, to powinieneś trzymać cięciwę prawą ręką. Taki łuk to łuk praworęczny (RH).

Pozdrawiam,
Piotr
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 09:01:36 pm wysłana przez kissielec »