Autor Wątek: spadła cięciwa z bloczka...co robić???????  (Przeczytany 3362 razy)

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
spadła cięciwa z bloczka...co robić???????
« dnia: Styczeń 11, 2009, 07:11:35 pm »
witam!! panowie spadła mi cięciwa z bloczka przy strzelaniu. kewlarowa strzała rozprysła się. czy da się jakoś założyć samemu cięciwę czy serwis??? to było dzisiaj w grzybowie na 3d podczas rozgrzewki, ale i tak nie miałem zamiaru startować bo jeszcze nie umiem strzelać. cięciwe zobaczyłem dopiero po powrocie do domu. co robić??? MEFISTO

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: spadła cięciwa z bloczka...co robić???????
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2009, 08:15:28 pm »
Spokojnie - - mi tez sie to przytrafilo. Ja uzylem jako prasy luczniczej pasow transportowych (brezentowych) zeby sciagnac ramiona na tyle zeby cieciwa byla luzna. Zalozylem z powrotem cieciwe na bloczek i wszystko gra.

Dla wiekszego bezpieczenstwa polecam jednak srube rzymska zamiast pasow

pozdrawiam
adrian
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: spadła cięciwa z bloczka...co robić???????
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2009, 09:36:32 pm »
Witaj,
Troche szkoda ze nie poszukales pomocy tam na miejscu.
Jakas prasa by sie znalazla i mozna by ja zalozyc na miejscu...


Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: spadła cięciwa z bloczka...co robić???????
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2009, 10:28:01 pm »
Ja miałem ze sobą przenośne urządzenie do ściskania bloczka.
Wstydź się, bo jakbyś tylko krzyknął, to przyniósłbym Ci ją z samochodu i miałbyś od ręki załatwioną sprawę  >:(
Wrrrr... jedyne co mogę Ci poradzić jeśli nie masz serwisu blisko to zakup w Realu/Auchan/Tesco/itp w dziale samochodowym cienkich paskow z żabką. zakładasz 2 pasy (po 1 na każdym rozwidleniu) i równomiernie ściskasz. Zakładasz cięciwę i bardzo ostrożnie (po 1 klik) odpuszczasz żabki. Powinno się udać ale to domowy sposób.

Jeśli boisz się o swój łuk lub podany wyżej sposób Ci nie odpowiada - zasuwaj do serwisu. Masz tam pewność, ze wszystko będzie cacy.
Pozdrawiam

PS. I pamiętaj - zawsze najpierw zapytaj wszystkich dookoła czy aby KTOKOLWIEK nie mógłby Ci pomóc...
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Hungry

  • Gość
Odp: spadła cięciwa z bloczka...co robić???????
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2009, 12:35:53 pm »
zaniepokoiło mnie, że to nie po raz pierwszy Ci cię przytrafiło, bo jeżeli spada Ci cięciwa przy prawidłowych strzałach (nie na sucho) to znaczy, że masz coś nie w porządku z łukiem/bloczkami .... ???
koniecznie odwiedź serwis lub pokaż łuk na zawodach bardziej doświadczonym kolegom!

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: spadła cięciwa z bloczka...co robić???????
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:32:28 pm »
witam! dziękuję koledzy, ale zauważyłem to dopiero w domu.jak rozwaliło tą strzałę to pomyślałem że po prostu żle strzelam ,coś robię nie tak i nie wziąłem udziału w zawodach. wcześniej oddałem 5 strzałów i w grzybowie następne 15. 20 strzałów w życiu...nie za wiele. gdybym zauważył to od razu na pewno poprosiłbym o pomoc. poza tym miałem kłopoty z autem i pojechałem do wrześni spróbować znalężć kompetentnego mechanika,ale ten którego znalazłem rozłożył ręce i ciągneliśmy się do łodzi ładnych parę godzin. dlatego też nie wróciliśmy z kolegą do grzybowa,chociaż planowaliśmy zostać do wieczora. w domu rozkładam łuk żeby zobaczyć czy faktycznie mam za duży otwór w ciasteczku(mam za duży), nakładam strzałę a pętelka 15cm za nisko. pierwszy raz spadła ,spróbuję naprawić sam. bakcyla połknąłem ;D i zobaczymy się napewno kilka razy w tym roku.pozdrawiam wszystkich MEFISTO