Autor Wątek: Teren do strzelania  (Przeczytany 11460 razy)

Nihli

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Teren do strzelania
« dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:21:39 am »
Witam (ponownie ;P)!

Tym razem mam pytanie odnośnie terenu do strzelania - czy mógłby ktoś polecić jaki miły kawałek terenu w Łodzi? Ewentualnie w Łodzi jest mnóstwo parków gdzie nie chadzają ludzie - czy ktoś mógłby mieć pretensje jakbym w jakimś odludnym końcu ustawił matę i do niej strzelał? Czy są na to jakieś uwarunkowania prawne(tzn. na pewno są - tylko jakie)?

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 09:23:35 am wysłana przez Nihli »

kissielec

  • Gość
Odp: Teren do strzelania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:36:50 am »
Teoretycznie, by regularnie strzelać w danym miejscu - trzeba mieć zgodę właściciela terenu. My z kolegami mamy takową i bez stresu korzystamy z wielkiej, płaskiej, regularnie wykaszanej łąki, gdzie ustawiliśmy 2 solidne maty i mamy tam możliwość strzelania o każdej porze dnia i nocy  ;)  wszystkich sportowych odległości, nawet trochę więcej. Na okrasę mamy obok restaurację ;D , stację paliw, hotelik i parę urokliwych stawów z ptactwem. Właściciel musi być jednak na tyle "miłosierny" by nie zechciał się na takiej usłudze dorabiać  ;). W dzikim terenie i w lesie, z tego co wiem, to strzela wielu niezrzeszonych łuczników i zawodników 3D, bo to teren najbardziej zbliżony do warunków na zawodach. Nie słyszałem by komuś stała się jakaś formalno-prawna krzywda z tego powodu, ale znajomi myśliwi twierdzą, że to by w zupełności wystarczyło by postawić zarzut kłusownictwa, przez jakiegoś nadgorliwca ze służb leśnych.
A co do samej strzelnicy - to najlepiej znaleźć jakiś pagórek, wał,... tak by przypadkowa, awaryjnie wypuszczona strzała nie miała szans "zniknąć za horyzontem". Takie "awarie" zdarzają się każdemu, ...wystarczy zapomnieć przestawić sportowy celownik przy zmianie odległości i uderzenia strzały o matę można już nie usłyszeć.
 
Warto się rozejrzeć, a najlepiej skrzyknąć się w parę osób - wtedy łatwiej cokolwiek wyszukać i załatwić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 12:15:11 pm wysłana przez kissielec »

Nihli

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Teren do strzelania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2009, 06:37:57 pm »
1. A jeżeli jest to park miejski czyli teoretycznie właścicielem jest samorząd miejski to mam w tej sprawie iść do urzędu?(troszkę dziwna sytuacja :P)

2. Czy można łuk przewozić samolotem(w luku bagażowym, rozczłonkowany, że tak się wyrażę)?

3. Czy wiecie możne (tak, tak dziwne pytanie) jak to jest prawnie w Hiszpanii? Zamierzam zabrać ze sobą łuczek i nie wiem czy będę miał możliwość bezproblemowego strzelania tam.

4. Prosiłbym o szybką odpowiedź na temat sprzętu (Łucznictwo klasyczne -> tematy związane ze sprzętem -> Pierwszy łuk) - będę wdzięczny gdyż bardzo zależy mi na szybkim rozpoczęciu nauki strzelania.

Pozdrawiam,
Paweł

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Teren do strzelania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2009, 08:34:29 pm »
ad1) Jezeli zachowasz wszelkie normy bezpieczenstwa to nikt nie powinien sie przyczepic. Byle byl strzalochwyt (np jakis wal ziemny) by w przypadku pudla strzala nie leciela "niewiadomogdzie" no i zeby krecacy sie ludzie/psy nie mogli znienacka wejsc w linie strzalu.
ad2) Tak. Bez problemu.
ad3) Zadzwoń do ambasady Hiszpanii - odpowiedza jak to u nich prawnie wyglada.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Nihli

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Teren do strzelania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2009, 08:49:56 pm »
Wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Paweł