Autor Wątek: problem kap pro style  (Przeczytany 8912 razy)

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
problem kap pro style
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 02:38:19 pm »
Witam
na wstepie chciałem się przywitać jestem nowy na forum i dopiero zaczynam przygodę w łukiem  ;D

w tym celu zaopatrzyłem się w łuk Kap Pro style (refleksyjny), który oferował mi większa siłę naciągu 28lbs ad łuków dla początkujących i powiem że czuję sie z tym dobrze.
Natomiast zastanawia mnie sprawa techniczna związana z ramionami łuku. Po wyrównaniu ich w majdanie i założeniu cięciwy ramiona lekko odchylają się w pionie. Widać to gołym okiem, cięciwa na ramionach nie daje się ustawić idealnie na środku. Czy jest to jakaś wada sprzętu? Czy jest to podstawa reklamacji czy normalne zachowanie tego typu sprzętu. Ponieważ trenuję sam proszę również o radę czy po każdym treningu należy czy nie należy odprzeżać łuk przez zdjęcie cięciwy?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2009, 03:54:54 pm »
Po każdym strzelaniu należy ZAWSZE luzować łuk-zdejmować cięciwę !!!

Po założeniu cięciwy, zawsze musi ona leżeć w osi podłużnej ramion... jeśli nie to niestety oznacza iż ramiona są zwichrowane (skręcone)...nigdy nie strzelaj ze skręconych ramion !!!

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2009, 04:59:11 pm »
Łuk zakupiłem w decathlonie i pan sprzedawca zapewniał mnie że wszystko z nim jest ok. Tak wygląda po założeniu cięciwy i oddaniu kilku strzałów. Może wszystko jest w porządku a ja się podniecam. Nie oceniałem łuku przy zakupie bo zawierzyłem gościowi, w miarę fachowo się wyrażał o sprzęcie:

zdjęcie górnego ramienia po położeniu bowa na obu bokach:

http://img525.imageshack.us/i/p1010350h.jpg/
http://img43.imageshack.us/i/p1010351b.jpg/

pozostałe:
http://img15.imageshack.us/i/p1010353k.jpg/
http://img18.imageshack.us/i/p1010355x.jpg/


Czy to wada?


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 05:01:22 pm wysłana przez ready_aim_fire »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2009, 05:03:57 pm »


No comment

A jak zakładasz cięciwę ?

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2009, 05:09:15 pm »

A jak zakładasz cięciwę ?
[/quote]

przekładam jedno ramie miedzy łydką i zaginam drugie od tyłu prawą ręką, opierając tamto o wspomniana łydkę. Słowem ręcznie. Ale za każdym razem chcoćbym wykonywał to dokładnie łuk tak samo sie zachowuje.

N.E.M.O

  • Gość
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2009, 05:17:05 pm »
Tak zakłada się cięciwę-sposób pierwszy

i sposób drugi

Wybacz ale na Twoim zdjęciu wicher aż łeb urywa ;)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 06:01:43 pm wysłana przez N.E.M.O »

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:07:48 pm »
Tak zakłada się cięciwę-sposób pierwszy

i sposób drugi

Wybacz ale na Twoim zdjęciu wicher aż łeb urywa ;)



Super dzięki za porady jak zakładac cięciwę. Używałem 1 sposobu. Teraz wiam jak to robić jeszcze dokładniej. Sprzedawca w decathlonie okazał się być  rzetelny to ja znubiłem i w gorączce łuczniczej postanowiłem założyć ramiona do góry nogami. jak się okazało ma to jednak znaczenie bo po przełożeniu cięciwa leży prosto. Z filmiku dowiedziałem się pożytecznej żeczy że większe oczko na górę. Czego nie ma w 1 filmiku chyba. Także jest ok łuk ładnie nosi już złamałem strzałę i jestem b zadowolony tylko paluchy bolą. Dziękuję za za Twoje odpowiedzi. Mam nadzieję że nadrobię z osprzętem. Głównie zależy mi na dobrym spuście. Ale jak narazie wszystkie które oglądałem mają mw cenę łuku więc...

Pozdrawiam

N.E.M.O

  • Gość
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:11:51 pm »
A to dziwne co piszesz-bowiem oba ramiona muszą być identyczne...i nie powinny wyglądać tak jak na zdjęciu nawet po zamienieniu ich miejscami...

pozdr

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:20:13 pm »
Na jednym jest naklejka na której napisano: Upper  ::)

lucznikruda

  • Gość
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:32:27 pm »
Tak jak kolega pisze ramiona są identyczne praktycznie się nie różnią. Jest taki przyrząd, który pozwala na dokładniejsze sprawdzanie osi łuku http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=134&category_id=98&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31.
Drugą rzecz którą się sprawdza to płaszczyzne ramion. Wystarczy wziąść dwie strzały, jedną włożyć  między ramię a cięciwę na dole a drugą na górze. Chwycić za jedno ramię i spojrzeć czy strzały się pokrywają. Jeżeli tak to wszystko ok, ale jeżeli się nie pokrywają tzn. że któreś z ramion jest krzywe.

bullseye

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2009, 11:29:58 pm »
http://img101.imageshack.us/gal.php?g=p1010356d.jpg

naklejka napisała a raczej panowie z Chin stwierdzili że jedno ma iść do góry a inne na dół. Zrobiłem odwrotnie ramiona się zwichrowały założyłem wg. naklejki i ku mojej radości wszystko wróciło do normy. Strzela tez celnie.

Lucznukuruda: mam pytanie czemu tak stopniowo przesiadałeś się na łuk błoczkowy? Czy to było związane z wiekiem  czy pasją i możliwościami finansowymi  :-\
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 11:35:38 pm wysłana przez bullseye »

lucznikruda

  • Gość
Odp: problem kap pro style
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2009, 07:19:15 am »
W 2006 r. z powodu braku czasu na intensywne trenowanie chciałem się pożegnać z klubem i łucznictwem, miałem to w planach. Było to spowodowane też między innymi tym, że wraz z spdkiem ilości treningów mój poziom też niestety spadał. Więc stwierdziłem, że to nie ma sensu dalej ciągnąć, aż do momentu gdy się pojawiłem na treningu u p. Mathewsa. Tam można powiedzieć moja pasaja i miłość do łucznictwa została ożywiona. Kolega adamc1 dał mi postrzelać z swojego Jeningsa, tak mi sie to spodobało, że po paru dniach czy tygodniach(dokładnie nie pamiętam) łuk ten był już moją własnością. I tak zostało do dzisiaj. Mam nadzieję, że nie przynudziłem tą krótką historią  ;D

Pozatym żeby strzelać z klasyka na takim samym poziomie jak z bloczka trzeba więcej trenować i trzeba  włożyć więcej pracy na treningach . Bloczek jest łatwiejszy w opanowaniu. Szybciej się można nauczyć strzelać.