Autor Wątek: pierwszy łuk dobór..  (Przeczytany 4328 razy)

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
pierwszy łuk dobór..
« dnia: Sierpień 03, 2009, 07:15:28 am »
Witam! forumowiczów ;)

chcę zakupić swój pierwszy łuk ( bo doszedłem do wniosku że wiatrówka przy dobrym łuku to zabawka) i postanowiłem kupić coś na początek

na oku mam Samick Polaris mam 175cm. wzrostu i około 75kg. wagi

i chciałem żebyście pomogli dobrać długość łuku i siłę na ciągu..

jeżeli będę puszczał strzałę z prawej ręki to kupować łuk praworęczny?

i jeszcze jakie dobrać  strzały i tarczę znacie się więc coś polecicie ?? i co tam potrzebuje na początek jeszcze... dzięki z góry za pomoc 8)

lucznikruda

  • Gość
Odp: pierwszy łuk dobór..
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2009, 07:42:20 am »
Informacji na ten temat jest bardzo dużo w tym dziale, wystarczy trochę poszukać i poczytać ;)

p.s. jezeli będziesz puszczał cięciwe z prawej ręki tzn że potrzebujesz łuk dla praworęcznych
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 07:44:48 am wysłana przez lucznikruda »

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: pierwszy łuk dobór..
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2009, 07:03:57 am »
a do tego łuku jest przydatny stabilizator/ tłumik drgań ??

N.E.M.O

  • Gość
Odp: pierwszy łuk dobór..
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2009, 10:09:06 am »
...I znów czeka mnie niewdzięczna rola wujka "Samo Zło" ale mam to w d...użym poważaniu...

Słuchaj Kolego

To już naprawdę Szczyt LENISTWA- O Polarisie jest na tym forum mnóstwo informacji.
Jeden z obszerniejszych wątków zawierający odpowiedzi na Twoje pytania znajduje się aż...kilka linijek niżej !!!

A poza tym zastanawiałeś się kiedyś do czego służy opcja SZUKAJ ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2009, 10:15:07 am wysłana przez N.E.M.O »

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: pierwszy łuk dobór..
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2009, 10:52:16 am »
wiem do czego służy opcja szukaj  ;)

o stabilizatorach nie znalazłem konkretnych informacji.. nie wiem czy stabilizator centralny czy boczny za montować ? nie wiem czy tłumik drgań da się zamontować w polarisie czy jest w ogóle sens? i jaki był by dobry ?

z resztą sobie już poradziłem :)

lucznikruda

  • Gość
Odp: pierwszy łuk dobór..
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2009, 12:51:12 pm »
Normalnie w łuku klasycznym powinien być zamontowany cały komplet stabilizatorów czyli centralny + boczne. Ale jeżeli strzelasz rekreacyjnie centralny powinien wystarczyć. Tłumiki drgań możesz sobie zamontować w postaci tzn. "grzybek" które klei się na ramiona oraz tłumik , który wkręca się na koniec stabilizatora centralnego.
Tutaj masz przykładowe tłumiki które można montować na łuku http://www.luksport.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=89&Itemid=31

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: pierwszy łuk dobór..
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2009, 03:52:18 pm »
o taką odpowiedz mi chodziło.. będę sobie strzelał rekreacyjnie ... ale jak będę chciał na zawodach to przesiądę się na bloczki (chyba)

więc kupie centralny stabilizator ten co polecałeś i tłumik drgań jedną sztukę ?