Autor Wątek: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?  (Przeczytany 5404 razy)

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« dnia: Lipiec 14, 2020, 09:51:13 am »
Hej,
zauważyłem coś dziwnego. W mojej chłopskiej logice, mieści się zasada jak w tytule, czyli wymienione elementy tworzą linię prostą, z jakąś ewentualnie kosmetyczną korektą pinów. U mnie, żeby strzała trafiała tam gdzie pin, to pin "odstaje" od linii promienia strzały jakieś 1,5-2 cm w lewo(dotąd przesuwałem aż pokrywał się pin z trafianiem strzał), czyli strzały ewidentnie lecą w lewo. Ja rozumiem, że przyrządy celownicze w urządzeniach strzelających, ustawia się pod to jak te urządzenia strzelają ale żeby aż tak?? W pistolecie czy karabinie nie zmienię toru lotu kuli więc ustawiam celownik tam gdzie leci pocisk ale to w broni palnej, natomiast w łuku, zbyt duże odchylenie toru lotu strzały w stosunku do linii wyjściowej, jest chyba znakiem, że coś robię źle lub coś mam ustawione źle.. Zaznaczę, że wszelkie attachmenty typu celownik czy rest, montują mi w sklepie. Strzały natomiast dopasowuję wg tabelek i tak dla 59,76 lbs DW i 28,5' DL, używam strzał Skylon Savage 400 28,5" więc chyba optymalnych. Powiedzcie mi, o co kaman?
Dodam jeszcze, że skręcanie w lewo pogłębiło się, jak zmieniłem spust z 2 szczęk na haczyk(więc może coś z techniką strzelania..?) - żeby nie było, ten z haczykiem, to jakość i wygoda o lata świetlne od poprzedniego.
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2020, 10:41:54 am »
Hej,
zauważyłem coś dziwnego. W mojej chłopskiej logice, mieści się zasada jak w tytule, czyli wymienione elementy tworzą linię prostą, z jakąś ewentualnie kosmetyczną korektą pinów. U mnie, żeby strzała trafiała tam gdzie pin, to pin "odstaje" od linii promienia strzały jakieś 1,5-2 cm w lewo(dotąd przesuwałem aż pokrywał się pin z trafianiem strzał), czyli strzały ewidentnie lecą w lewo. Ja rozumiem, że przyrządy celownicze w urządzeniach strzelających, ustawia się pod to jak te urządzenia strzelają ale żeby aż tak?? W pistolecie czy karabinie nie zmienię toru lotu kuli więc ustawiam celownik tam gdzie leci pocisk ale to w broni palnej, natomiast w łuku, zbyt duże odchylenie toru lotu strzały w stosunku do linii wyjściowej, jest chyba znakiem, że coś robię źle lub coś mam ustawione źle.. Zaznaczę, że wszelkie attachmenty typu celownik czy rest, montują mi w sklepie. Strzały natomiast dopasowuję wg tabelek i tak dla 59,76 lbs DW i 28,5' DL, używam strzał Skylon Savage 400 28,5" więc chyba optymalnych. Powiedzcie mi, o co kaman?
Dodam jeszcze, że skręcanie w lewo pogłębiło się, jak zmieniłem spust z 2 szczęk na haczyk(więc może coś z techniką strzelania..?) - żeby nie było, ten z haczykiem, to jakość i wygoda o lata świetlne od poprzedniego.
U mnie jest podobnie. A na 40m strzały latają tak jak powinny. Na krótsze odległości też. Choć jeśli chodzi o logikę, to zgadzam się że nie do końca mi to pasuje.

Tapatalkiem. Stinger max, 70lbs, strzały, spust

Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2020, 10:58:46 am »
Jak oddalasz się od celu, to odchyłka w lewo jest jeszcze większa?
Może podstawkę masz źle ustawioną, za bardzo w lewo?
Na jakim dystansie ustawiałeś celownik?
Zrób sobie test francuski.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:05:39 am »
Hej,
zauważyłem coś dziwnego. W mojej chłopskiej logice, mieści się zasada jak w tytule, czyli wymienione elementy tworzą linię prostą, z jakąś ewentualnie kosmetyczną korektą pinów. U mnie, żeby strzała trafiała tam gdzie pin, to pin "odstaje" od linii promienia strzały jakieś 1,5-2 cm w lewo(dotąd przesuwałem aż pokrywał się pin z trafianiem strzał), czyli strzały ewidentnie lecą w lewo. Ja rozumiem, że przyrządy celownicze w urządzeniach strzelających, ustawia się pod to jak te urządzenia strzelają ale żeby aż tak?? W pistolecie czy karabinie nie zmienię toru lotu kuli więc ustawiam celownik tam gdzie leci pocisk ale to w broni palnej, natomiast w łuku, zbyt duże odchylenie toru lotu strzały w stosunku do linii wyjściowej, jest chyba znakiem, że coś robię źle lub coś mam ustawione źle.. Zaznaczę, że wszelkie attachmenty typu celownik czy rest, montują mi w sklepie. Strzały natomiast dopasowuję wg tabelek i tak dla 59,76 lbs DW i 28,5' DL, używam strzał Skylon Savage 400 28,5" więc chyba optymalnych. Powiedzcie mi, o co kaman?
Dodam jeszcze, że skręcanie w lewo pogłębiło się, jak zmieniłem spust z 2 szczęk na haczyk(więc może coś z techniką strzelania..?) - żeby nie było, ten z haczykiem, to jakość i wygoda o lata świetlne od poprzedniego.
U mnie jest podobnie. A na 40m strzały latają tak jak powinny. Na krótsze odległości też. Choć jeśli chodzi o logikę, to zgadzam się że nie do końca mi to pasuje.

Tapatalkiem. Stinger max, 70lbs, strzały, spust
Też używam Stingera Max, ciekawe..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:08:31 am »
Jak oddalasz się od celu, to odchyłka w lewo jest jeszcze większa?
Może podstawkę masz źle ustawioną, za bardzo w lewo?
Na jakim dystansie ustawiałeś celownik?
Zrób sobie test francuski.
Tak, im dalej, tym gorzej. Pokombinuję z tą podstawką - co prawda zmieniali mi w serwisie, i chyba tylko zamocowali aby sztuka. No i test muszę zrobić na nowej podstawie i celowniku..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:26:55 am »
Panowie zapomnieliście o sztywnym odciągu i co się dzieje z kablami podczas pełnego naciągu. To normalne że w spoczynku piny nie będą się idealne pokrywać podstawką i cięciwą.

Co do pretensji o ustawienie podstawki. Nie da się jej ustawić pod kogoś, można jedynie ustawić z grubsza centershot. Ale to tylko wyjściowe ustawienie, dokładna regulacja musi być już zrobiona przez docelowego strzelca, np za pomocą testu francuskiego lub na odchodzenie. I to jest rzecz którą zwyczajnie trzeba umieć zrobić. Nawet taka pierdoła jak układanie nowych sznurków, zmiana DL czy funtażu może spowodować konieczność korekty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 11:55:24 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:03:54 pm »
To normalne że w spoczynku piny nie będą się idealne pokrywać podstawką i cięciwą.
Jaco, pełna zgoda, ale "jakieś 1,5-2 cm", to zdecydowanie za dużo. Moim zdaniem łuk został źle ustawiony, albo (co bardziej bym obstawił) wcale nie był ustawiany :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:21:08 pm »
No to do roboty ;) Ustawić podstawkę na 13/16 albo 7/8 jako pozycję startową, celownik na "zero", cam lean na zero i zrobić test francuski. Wszystkie szczegóły w poradniku nuts&bolts. Ustawianie bloczka to naprawdę wiele aspektów i są rożne sposoby. Można się jeszcze bawić yokami, czy podkładkami, zrobić test papierowy czy bareshaft itd. Jedna zasada - takie regulacje będą na tyle dobre na ile dobra jest forma strzelca.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:24:03 pm »
To normalne że w spoczynku piny nie będą się idealne pokrywać podstawką i cięciwą.
Jaco, pełna zgoda, ale "jakieś 1,5-2 cm", to zdecydowanie za dużo. Moim zdaniem łuk został źle ustawiony, albo (co bardziej bym obstawił) wcale nie był ustawiany :)
Smox, stawiam na to drugie.. Poprzednią podstawkę i celownik 5 pinowy, ustawiłem  sam + test francuski i było ok. Oczywiście, zmiana funtażu to ustawianie pinów na nowo. Potem kupiłem sobie IQ z retiną(adjusting bez kluczy, super sprawa, Retina to wgl bajka) i podstawkę opadającą(szeroko rozstawiony „y” w kółku, Maximala - żaden high-end), w sklepie mi zamontowali i już wtedy trochę skręcały(sztywności/długości strzał pilnuję, zresztą już nie zmieniam lbs). Przesunąłem lekko celownik w lewo, było ok ale gdy zacząłem strzelać z haka(Bonecollector) to znowu zaczęły skręcać. No i teraz dobre ponad 1,5 cm odchylenia od osi, trafiam w cel ale to nie wydaje mi się być normalne.
Ale ok - pokombinuję jeszcze z tą podstawką, muszę uczciwie zrobić test francuski dla tych nowych peryferiów, no i przyjrzeć się baczniej fizyce strzału - na samym początku, dzięki takiej obserwacji, skumałem że lotki muszę ustawiać zawsze w określony sposób bo jedna potrafi musnąć kabel przy wyrzucie, co powoduje że strzała leci gdzie chce. No, tak że tak..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:29:06 pm »
No to do roboty ;) Ustawić podstawkę na 13/16 albo 7/8 jako pozycję startową, celownik na "zero", cam lean na zero i zrobić test francuski. Wszystkie szczegóły w poradniku nuts&bolts. Ustawianie bloczka to naprawdę wiele aspektów i są rożne sposoby. Można się jeszcze bawić yokami, czy podkładkami, zrobić test papierowy czy bareshaft itd. Jedna zasada - takie regulacje będą na tyle dobre na ile dobra jest forma strzelca.
Tak, dokładnie, wszystko od nowa Jaco :) Ale właśnie się od Ciebie dowiedziałem, że TF robiłem do tej pory źle :D 3/16, 7/8 cam lean na zero, wtf?? :D Poczytam jednak nuta&bolts bo widzę, że wciąż jestem zielony jak na początku ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:34:07 pm »
Dróg do celu jest wiele, to co ja napisałem to jedynie wartości startowe od których zaczynam ustawianie. Jeden łuk będzie dawał poprawne przestrzeliny z cam leanem na zero w drugim trzeba się będzie np pobawić ze skręcaniem yoków.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 12:38:10 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:36:49 pm »
CountDooku, zanim zaczniesz ustawienia, to zwróć uwagę na tę podstawkę "opadającą (szeroko rozstawiony „y” w kółku, Maximala". Prawdopodobnie mam taką samą i u mnie lotki strzały obcierały się o ten "szeroko rozstawiony „y”". Widać było przetarcia.
Odsuń też sznurki w prawo, by lotki się nie obcierały.
Czystość wyjścia strzały jest b. ważna. Bez tego nie ustawisz dobrze łuku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 12:48:45 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2020, 12:53:02 pm »
Wszystko zależne jest czy kotwiczysz do czubka nosa czy z boku, czy rotujesz rękę łuczną czy przy naciagu obnizasz łopatkę ale pin zawsze jest po lewej od osi łuku i podstawki.

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2020, 01:16:52 pm »
Smox, przetarta jest na maxa. Nie wiem jak miałbym bardziej odciągnąć kable, to tylko Stinger... Ustawiłem nocki i lotki w strzałach, tak by bezdotykowo mijały kable ale teraz pewnie obcierają o Ygrek, ech.. Wgl zastanawiam się czy w tej kwestii Biscuity nie byłyby lepsze nawet z tą stratą fps, np ten 3-szczotkowy? Albo po prostu te nasze są gówniane :(

Pauczo, kotwiczę do czubka(muszę jakiś supełek zamontować bo nie mam pewności czy za każdym razem identycznie) a rotuję w lewo pod Retinę - teraz mi przyszło do głowy, że Retina jest źle ustawiona.. Tyle tego :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: D-loop + podstawka + pin/piny = linia prosta..?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2020, 01:28:18 pm »
Stinger ma przecież regulowany pręt odciągu, tam kable można odciągnąć w bok bardzo mocno. Jeszcze też musisz wykluczyć czy podstawka czasem nie opada za wolno.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 01:36:04 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)