Autor Wątek: dobry łuk niskim kosztem  (Przeczytany 3548 razy)

grigori

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
dobry łuk niskim kosztem
« dnia: Maj 10, 2009, 02:16:57 pm »
witam chciałbym kupić łuk cena ok 1000 za surowy (bez dodatków) mam 2 propozycje
 http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1291&category_id=57&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31
                                               i
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1450&category_id=57&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31&vmcchk=1&Itemid=31
ale jestem otwarty na wszelkie inne propozycje ważne tylko by miały podobne dane do wymienionych powyżej

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 03:45:14 pm »
Ja mam osobisty uraz do niskich modeli PSE, ale warto poczekać na wypowiedź jakiegoś właściciela. Co do Browninga, to Kissielec bardzo pozytywnie się o nich wypowiadał.
Ja bym wskazał Browninga, ale to tylko moja fanaberia  ;)
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

kissielec

  • Gość
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 11:21:09 pm »
Tak, to prawda, mój pierwszy łuczek to był Browning Tornado - i nie wiele miałem mu do zarzucenia, poza tym, że był to stary model z 2006roku i technologia nie najnowsza. Ale nie psuł się, był łatwy do ustawienia i regulacji, no i strzelał - tam gdzie wycelowałem, a to najważniejsze.

Tym nie mniej przy wyborze łuku zwróć uwagę przede wszystkim na parametry i możliwości ich regulacji. Browning Micro Midas przykładowo - to łuczek dla strzelców "małogabarytowych", z małą max. długością naciągu - i nawet jeśli więcej nie potrzebujesz, to pewnie kiedyś będziesz go sprzedawał, a wtedy możliwość zwiększenia długości naciągu - może się przydać.

A jeśli chodzi o PSE i Browninga, to firmy jadące w zasadzie na tej samej technologii, produkujące od lat prawie bliźniacze modele i ściśle ze sobą współpracujące.

Pozdrawiam,  ;)

grigori

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2009, 04:42:17 pm »
a czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tych łukach interesuje mnie tak w skrócie czy są wytrzymałe i na jaką odleglość celne   :-\

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2009, 07:58:55 pm »
Zastrzeliłeś tymi pytaniami... Wiesz, łuki same z siebie są bardzo celne, to łucznicy wszystko psują   ;D    Poluje się na dystansie do 50 m, 3D do 40 m a FITA do 90 m. A wytrzymałe... Jeśli będziesz łuku używał zgodnie z przeznaczeniem, wymieniał cięciwy i kable aby nie pękły, nie oddawał strzałów bez strzały, nie używał zbyt lekkich strzał, kilkanaście lat z pewnością posłużą... To są łuki "markowe" a nie jakieś ... a, nie ważne.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

grigori

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2009, 09:14:23 pm »
Zastrzeliłeś tymi pytaniami...

wiem pytanie nie było zbyt mdre ale to bedzie mój pierwszy łuk a nie chciał bym go zmieniać w najbliższym czasie tak więc stwierdzenie że przez kilkanaście lat posłużą w zupełności mi wystarczy reasumując dzieki za wypowiedź ;D ale gdy ktoś by miał jakiś inny łuk na uwadze w cenie do 1000 zł. to chętnie skorzystam
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 09:16:19 pm wysłana przez grigori »

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2009, 11:13:49 pm »
Łucznictwo zdradzieckie jest. Jeśli Cię wciągnie, wymienisz łuk na lepszy, szybciej niż za kilkanaście lat.
Pozdro.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

Azim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2009, 06:19:33 pm »
Witam
A co myślicie o Kap Maxtry a konkretnie jak to się ma do Browninga Micro Midasa lub Micro Adrenaline albo do PSE Nova?
Dopiero mam zamiar kupić łuk a że jestem skromnej postury (173 cm, 65 kg) to jakby wolę nie rzucać się na twarde łuki bo taki błąd popełniłem w klasyku (halny 16 kg jak dla mnie duuużo) a czytałem że łuki na swoich minimalnych ustawieniach nie pracują najlepiej czy to prawda? (np PSE Nova ustawiony na 40 funtów)
Pozdrowienia

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: dobry łuk niskim kosztem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2009, 10:34:04 pm »
Napisz do Jeża na priva, on ma KAPa , może Ci pożyczy do przetestowania
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku