Autor Wątek: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.  (Przeczytany 3217 razy)

Likaon23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« dnia: Maj 10, 2009, 04:22:21 am »
Witam!
To mój pierwszy post... Oczywiście jak to już było wałkowane tysiące razy...
chcę kupić łuk. Kilka lat temu strzelałem z łuków klasycznych. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z łukami bloczkowymi. Łuk zamierzam kupiś w USA, mój wybór padł na Guardian'a. Czy to jest dobry wybór? Zamierzam strzelać w 3D oraz rekreacyjnie. Na łuk i celownik przeznaczam 1000$. Proszę o ocenę mojego wyboru i jaki celownik wybrać do ww. łuku? Co do wymiarów i # zamierzam udać się do łuksportu i dopasować indywidualnie. Przepraszam wszystkich ekspertów, że zawracam głowę, ale bardzo lubiłem łucznictwo i chętnie do niego wrócę. 
ps. Witam wszystkich bardzo serdecznie!
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 04:28:26 am wysłana przez Likaon23 »

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 01:53:06 pm »
Witaj!

Kwota szacowna (do wydania) i bez problemu kupisz zestaw w tej cenie (he, he... dolar zniżkuje). I chociaż NIE UWAŻAM SIĘ ZA EKSPERTA!!! to chętnie pomogę.
Łuk wybrałeś - bo Ci się spodobał?? Czy miałeś z tym modelem do czynienia i "przypasował" Twoim upodobaniom? Chcesz go JUŻ? Czy możesz poczekać? Może wybierz się na najbliższe zawody w formule 3D. Znajdziesz tam kilkadziesiąt bloczków (i ich właścicieli), którzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Założę się, że nikt nie odmówi Ci rozmowy. A jeżeli się wstydzisz - no cóż - popracuj nad tym (to żart)
Piszesz, że strzelałeś z łuków klasycznych. Zakładam, że nie było to jednorazowe doświadczenie i nie są Ci obce podstawy, jak w szczególności prawidłowa postawa i długość naciągu.
W takim wypadku, w świetle Twojej orientacji (3D i rekreacja) - zapraszam do Huntersfriend.com po wybór łuku. Ostatnio pomogłem koledze (brak karty kredytowej i znajomości języka) w zakupie. I - co przeczy ostatnim narzekaniom na czas realizacji - łuk dotarł do Polski po 2 tygodniach od złożenia zamówienia!!! Inna sprawa to fakt, że składając zamówienie pozwoliłem sobie na złośliwy przytyk i wypomniałem im opieszałośc w realizacji zamówień zagranicznych.
Jeżeli nie chcesz zamawiać łuku za granicą, to polecam kontakt z Dawidem ("Herr Otto Flick", Lucjanem, Sklep w Jaworzu (!!! LUTEK - DAJ SWÓJ NAMIAR NA TYM FORUM!!!) lub z Adamem Pazdyką (lusksport.pl).
Kupisz bez problemu!

Pozdrawiam
Maciek

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 03:51:48 pm »
Bowtech to uznana marka na rynku łuczniczym. Wielokrotnie pytałem o modele z tzw. pivotem (takie jak guardian, general, sentinel czy admiral) i usłyszałem wiele pozytywnych wypowiedzi. Sam zamówiłem sobie model Sentinel (nieco dłuższy od Guardiana) jako model polecany do 3D i tarczy.

Sporo więcej o strzelaniu z łuków z pivotem może powiedzieć adamc1, właściciel modelu General ;)
Ja uważam Twój wybór za bardzo dobry ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 09:41:13 pm wysłana przez Hassassin »
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Likaon23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2009, 09:28:51 pm »
Dziękuję za odpowiedzi. Łuk poprostu mi się spodobał, wydaje sie też dość celną bestią wybaczającą błędy początkującego. Oczywiście najrozsądniejsza rada to spotkać się ze znawcą tematu. Łuk kupuję w USA za 2 miesiące -osobiście. Po powrocie do Polski dokupię resztę drobiazgów. Natomiast jeżeli zdecyduję się na Guardiana to jakiego celownika najlepiej do niego poszukać?
Pozdrawiam.

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2009, 09:58:46 pm »
Hej!

Jeżeli kupujesz osobiście w USA to i tak złóż zamówienie (koniecznie z datą doręczenia do Hotelu/na Twój adres). I bądź "firm"/asertywnym. To działa!!!. Powodzenia w zakupie i zapraszamy na nasze imprezy!!!

Pozdrawiam
Maciek

kissielec

  • Gość
Odp: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2009, 11:08:01 pm »
...co do celownika, to zależy w jakiej kategorii 3D chcesz startować. U nas w kraju obowiązuje regulamin 3d EAA, gdzie w kategorii CU - można stosować celowniki jednopinowe, regulowane - takie jak w łucznictwie tarczowym. W kategorii HU - celowniki muszą być nieregulowane, myśliwskie, ze stałymi pinami. Jeśli interesowałaby Cię kategoria myśliwska, to na początku dobrze zadbać o celownik co najmniej 5-cio pinowy, dla wygody ustawiany bez narzędzi. Najpopularniejsze u nas - są chyba Toxonics K955, niektórzy używają dodatkowo szkieł powiększających, które w kat. HU, nie są zabronione. Do celownika myśliwskiego używa się dość dużych peep-sight'ów (3/16" lub nawet więcej). Adresowane specjalnie do 3D - są hybrydy celownika myśliwskiego z tarczowym - polegajace na tym, że osłonę z pinami osadza się na bardzo długim wysięgniku - jak w celownikach sportowych. Z wyborem konkretnego modelu - sprawa niełatwa, bo oferta na rynku przepastnie duża.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 11:22:22 pm wysłana przez kissielec »

Likaon23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bowtech Guardian -Proszę o pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2009, 12:15:38 am »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!!!
Miło Was poznać.