Autor Wątek: podstawka do fobow  (Przeczytany 8265 razy)

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
podstawka do fobow
« dnia: Kwiecień 17, 2010, 03:48:00 pm »
pewnie wielu forumowiczów strzela z fobów i jestem ciekawy czy ktoś z Was używa podstawek np. takich http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/napquicktune-2100-drop-away-759.html, bo przerażający będzie zakup RIPCORD-a

kissielec

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2010, 04:08:03 pm »
Podejrzewam, że większość z nas `używa jednak standardowych lotek... ale ta podstawka, z tego co zaobserwowałem jest faktycznie b. popularna.


FOBy - to niegłupi patent, ale do jednego strzału na polowaniu. Wtedy mają same zalety.
Do treningowego szycia do mat nadają się wg mnie średnio (często zdarza się, że wraz z nasadką spadają z promienia po uderzeniu w matę, lub bywają uszkadzane przez następną strzałę uderzającą blisko).
Próbowałem...i zaniechałem, ale nie chcę zniechęcać entuzjastów  :).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 08:46:26 pm wysłana przez kissielec »

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2010, 05:22:54 pm »
Podejrzewam, że większość używa jednak standardowych lotek... ale ta podstawka, z tego co zaobserwowałem jest faktycznie b. popularna.
może i popularna ale czy dobra dla fobów ?

FOBy - to niegłupi patent, ale do jednego strzału na polowaniu.
Do treningowego szycia do mat nadają się wą się wg mnie średnio. g mnie średnio.
a czemu nadają się średnio ? treningowe szycie mi osobiście jakoś kojarzy się z uszkodzonymi lotkami-dlatego zastanawiam się nad całkowitym przejściem na foby odstraszające są tylko ceny podstawek które widzi się na filmikach związanych z fobami

kissielec

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2010, 05:33:41 pm »
Być może, że do FOBów rekomendowane są konkretne podstawki, a wg mnie każda opadająca, której widełki nie podskakują z powrotem do góry - mogłaby być dobra.
Pokazana podstwka często ma tendencję do uderzania w półkę okna majdanu, co może powodować odbicie widełek - i ich zawadzenie o FOBa. Natomiast z tego co pamietam - ma regulację szybkości opadania widełek - więc teoretycznie można ją tak ustawić, by widełki odbijały się już po przejściu FOBa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 05:38:55 pm wysłana przez kissielec »

N

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2010, 05:41:53 pm »
"Wynalazkiem" o podobnym działaniu co FOB,ale nie wymagającym opadających podstawek(może być nawet whisker biscuit) jest Turbo nock Dead X/Hunter i T4.
Dwa pierwsze można zastosować wyłącznie do strzelania z łuku bloczkowego; trzeci zaś-sama nasadka bez "usterzenia" jest uniwersalna(można strzelać z dowolnego łuku,także tradycyjnego/klasycznego)





http://www.youtube.com/watch?v=EEeESn-D2V8&feature=related

podobny temat :) :
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/wynalazki-zamiast-lotek-t61.0.html



Z tego co wiem, z racji spiralnego "skręcenia" nasadki bardzo szybko wycierają owijki na cięciwie...

Pozdr

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 07:34:39 pm wysłana przez N »

kissielec

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2010, 06:11:36 pm »
Z chęcią wypróbowałbym i ten drugi pomysł. Wydaje mi się całkiem całkiem.
Z tym, że prawdopodobnie największą zaletą tych patentów, jest uproszczenie procesu komponowania strzał z jednoczesnym poprawieniem precyzji rozłożenia lotek.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2010, 09:14:08 pm »
Być może, że do FOBów rekomendowane są konkretne podstawki, a wg mnie każda opadająca, której widełki nie podskakują z powrotem do góry - mogłaby być dobra.
O i tutaj mógłbyś się naciąć na to stwierdzenie. Nie każda opadająca pasuje do FOBa. Listę podstawek, które współpracują z FOBami znajdziesz tutaj:
http://fob-nation.com/SMF/index.php?&board=23.0

Trwałość FOBów to ich najsłabszy punkt i nie ma co dawać wiary przesadzonym filmikom propagandowym, w których ktoś jeździ pickupem po FOBie. Tak jak napisał Kissielec FOBy lubią pękać... Strzała z pogiętą lotką doleci do celu. Z pękniętym FOBem może zdarzyć się, że przy oddawaniu strzału FOB efektowenie eksploduje a wtedy - jeżeli strzelasz w terenie - to strzały już nie znajdziesz.

Słuszne napisał Kissielec - FOB ma same zalety jeżeli chodzi o pojedynczy strzał na polowaniu, a do trenowania średnio się nadają.

Podstawki opadające tanie nie są, ale co dobre tanie nie jest. Nie ma obecnie lepszych podstawek jak opadające. Ceny nie są porażające - drop away jest droższa od zwykłej tylko o 100%. Ale jest warta swej ceny.

Zastanawiający tylko fakt, że na zawodach FITA czołówka światowa z nich nie strzela tylko z Trophy Takera spring steel :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 09:47:48 pm wysłana przez @(o.o)@ »

kissielec

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2010, 10:14:18 pm »
Ja kocham swoją opadajacą,...ale zwykle do decyzji światowych czołówek...mam szacunek, więc korci mnie by spróbować postrzelać trochę z blachy. Niedawno kolega zmienił opadającą na blachę - i stwierdził, że drastycznie poprawiło mu się skupienie. Dziwne...ale spróbować warto i przekonać się na własnej skórze... ;)

@(o.o)@

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2010, 10:34:23 pm »
Ja kocham swoją opadajacą,...ale zwykle do decyzji światowych czołówek...mam szacunek, więc korci mnie by spróbować postrzelać trochę z blachy. Niedawno kolega zmienił opadającą na blachę - i stwierdził, że drastycznie poprawiło mu się skupienie. Dziwne...ale spróbować warto i przekonać się na własnej skórze... ;)
Ja spróbowałem. Bez wątpienia wolę opadającą. Na mój rozum to decyzja może brać się stąd, że TT to zwykły kawałek blachy, który jest rozwiązaniem prostym i mniej narażonym na defekt niż mechanizm podstawki opadającej. Jakby nie było to na MŚ FITA gra jest o niezły worek pieniędzy, więc używając drop-away ryzykuje się sporo.

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2010, 05:16:36 am »
QuikFletch wygląda na dobre i szybkie rozwiązanie-takie awaryjne  :D

Aktualnie po oddaniu kilku strzałów na podstawce http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/cartel-hunter-113.html użyte strzały EASTON XX75 GAMEGETTER nie wyglądały najlepiej, lotki od strzał odpadały po wejściu w cel bo wiadomo że może czasami za głęboko zagłębić się strzała w strzało-chwycie-czego to może być wina ?

kissielec

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2010, 02:32:56 pm »
To nie jest podstawka dla łuku bloczkowego.

A jeśli strzała wchodzi w cel z lotkami - niewiele jej brakuje do przejścia na wylot, więc nie jest to zbyt bezpieczne,...nie mówiąc już o tym, że szkoda lotek i strzał. Należy bezwzględnie zmienić matę. 

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2010, 05:32:15 pm »
To nie jest podstawka dla łuku bloczkowego.
Doskonale o tym wiem-wystarczy na sklepie zobaczyć co jest napisane, niestety takowa podstawka a raczej łudząco podobna jest dołączana do psełdo łuku Cobra, niestety trzeba poczekać troszeczkę na niedźwiadkowego zabijakę z US :(

A jeśli strzała wchodzi w cel z lotkami - niewiele jej brakuje do przejścia na wylot, więc nie jest to zbyt bezpieczne,...nie mówiąc już o tym, że szkoda lotek i strzał. Należy bezwzględnie zmienić matę. 
niestety nie korzystam z oryginalnej maty-takową zrobiłem sam z kartonu po mikrofali i masy kartonu-poprostu kilka warstw trzeba będzie dodać i powinno być dobrze, ale przy tak nie precyzyjnym łuku oczywiście bez żadnych przyrządów często strzałę zniesie w ściółkę a wtedy to już po niej bo jak się nie zgubi to wystarczy kamień w ziemi i aluminiowa strzała wygina się w banana :D a przy okazji jak za głęboko wejdzie to i lotki raczej się uszkodzą...

kissielec

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2010, 07:33:31 pm »
Prowizoryczna mata do szybkiego wykonania - i jednocześnie niezwykle trwała i skuteczna - to worek lub pudło wypchane dobrze ubitymi, starymi szmatami (może być zniszczona lub nieużywana garderoba).

Staraj sie strzelać z bliska do kilku namalowanych na macie punktów, by nie poniszczyć strzał. Po krótkim czasie i z Cobry można osiągnąć zadowalające efekty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 07:48:24 pm wysłana przez kissielec »

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2010, 07:47:53 pm »
Prowizoryczna mata do szybkiego wykonania - i jednocześnie niezwykle trwała i skuteczna - to worek lub pudło wypchane dobrze ubitymi, starymi szmatami (może być zniszczona lub nieużywana garderoba).

Staraj sie strzelać z bliska do kilku namalowanych na macie punktów, by nie poniszczyć strzał. Po krótkim czasie i z Cobry osiągniesz lepsze skupienie.

chwilowo to cobra służy bardziej do treningu siłowego, jest po prostu za krótka, dlatego zdecydowałem się na niedźwiadka, o strzało chwycie z worka i starych szmat czytałem lecz dla mnie bardziej poręczniejszy jest kwadratowy karton z rączką który idealnie mieści się w bagażniku no i stanowi idealny cel

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2010, 10:57:41 am »
tak zapytam bo doświadczenia nie mam-jaką najlepiej kupić podstawkę Do 3D