Autor Wątek: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?  (Przeczytany 3341 razy)

RiKo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« dnia: Lipiec 05, 2011, 04:17:34 pm »
Witam, mam 16 lat i zastanawiam się nad kupnem na sam początek Łuku Sportowego "Little Dino", który jest do kupienie w granicach 400zł. Czy on by był dość wystarczający? Ma on siłę około 25 lbs (11-12kg) ? Podaje adres do tego łuku : http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_little_dino_%283103%29_p3808.xml     Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź  :) :)
KTO Z TORUNIA ? : P

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2011, 04:56:53 pm »
Niewiele ma "to"wspólnego z łukiem bloczkowym,a za tą cenę kupisz dobrego klasyka z kilkoma strzałami np.nieśmiertelny polaris Samicka, jak będziesz sobie radził z klasykiem,to za jakiś czas poradzisz sobie z bloczkiem, jak zaczniesz od "tego" albo znienawidzisz ten sport,albo zrobisz sobie krzywdę.
Samick Woodsman 50#

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2011, 06:03:19 pm »
Witam!!!
To badziew!!!!
Takich rzeczy się wogóle nie kupuje.Lepiej jak zrobisz tak jak napisał Świstak. Lub odłożysz więcej i kupisz coś lepszego nowego albo coś używanego od kogoś.
Takie jest moje zdanie.
Tomasz Kobuszewski

N

  • Gość
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2011, 06:32:37 pm »
Jak wyżej

Dobra rada na przyszłość: omijać szerokim łukiem wszelkie sklepy paramilitarne (a nawet sporą część tzw. sportowych)...
Już same "profesjonalne"opisy "sprzętu"(patrz :wciskanie ludziom kitu) to niezły ubaw (b.często pospolite bzdury lub wykluczające się pojęcia, klonowane bezmyślnie na wielu różnych podobnych stronach)...podobnie jak żenująca wiedza merytoryczna sprzedawców...a raczej jej kompletny brak...co w tym momencie jest też równoznaczne z brakiem jakiejkolwiek fachowej porady...

No ale to i tak wystarczy by zwykły kał sprzedawał się jak ciepłe bułeczki...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 07:20:06 pm wysłana przez N »

Baila

  • Gość
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2011, 09:56:32 pm »
 PROSZĘ PRZECZYTAĆ: Przed rozpoczęciem korzystania z forum.
I wszystko jasne !!!!

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:15:42 pm »
Wszystko j/w dodam jeszcze, iż na początek przygody z bloczkiem potrzebujesz tak min.około 1500zł na jakąś używkę, jeśli masz możliwość wdepnij do jakiegoś klubu lub na zawody ;)  ;D popytasz ludzi, na pewno nikt nie odmówi. Pozdrawiam Adam.
Jakiś tam łuczek jest .....

RiKo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:35:32 pm »
Dobra, dzięki wszystkim  ;) ;) ;)
Ale w czym te łuki są takie słabe ? Niecelne ? Słabe ? Psujące się ?  Tylko to mnie jeszcze interesuje ... A tak po za tym to kupię chyba jakiegoś klasyka np. Samick Polaris . ;D ;D
KTO Z TORUNIA ? : P

RiKo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:47:24 pm »
A co sądzicie o tym  http://allegro.pl/luk-sam-wha-archery-i1703701764.html#gallery  . Co to w ogóle jest i jaką ma moc ? Bo na necie nic o nim nie ma ...
KTO Z TORUNIA ? : P

Bowhunter

  • Gość
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2011, 06:23:29 am »
paraetry sa zawsze napisanena dolnym ramieniu.Zadaj pytanie sprzedajacemu .

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2011, 08:11:06 am »
A co sądzicie o tym  http://allegro.pl/luk-sam-wha-archery-i1703701764.html#gallery  . Co to w ogóle jest i jaką ma moc ? Bo na necie nic o nim nie ma ...

To jest łuk dla leworęcznych, więc musisz/powinieneś mieć lewe oko dominujące. Lepiej kupić w sklepie, masz pewność gwarancji, możesz zawsze wstępnie dobrać parametry łuku bez problemu.
Jeśli chodzi o bloczki to w dziale 1 jest info. dla osoób takich, jak, Ty łącznie z orientacyjnymi cenami, opis łuków typu dino, po prostu należy przeczytać.
Pozdro i powodzenia.
Sage 35#

RiKo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:03:26 am »
Okey ;) To który łuk na początek, Dianę czy Samicka Polaris? Wiem, że Polaris jest lepszy bo posiada on także przyrządy celownicze, natomiast Diana jest tańsza i nie wiem czy wciągnie mnie ten sport. Nie wiem czy od razu kupować ten droższy łuk... A jaką siłę byście poradzili, sądzicie, że 18kg (40lbs) naciągu by było ok? czy na sam początek trochę słabszego siłą ?
KTO Z TORUNIA ? : P

N

  • Gość
Odp: Łuk Sportowy "Little Dino" na początek ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:53:57 pm »
Okey ;) To który łuk na początek, Dianę czy Samicka Polaris? Wiem, że Polaris jest lepszy bo posiada on także przyrządy celownicze...

Tak się składa że oba łuki są tak samo dobre(poza tym są reprezentantami dwóch odmiennych typów) a to czy można(lub nie) zamontować do jednego z nich celownik nie ma żadnego znaczenia; to czy któryś z nich jest lepszy od drugiego jest wyłącznie kwestią gustu i umiejętności jego użytkownika.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 08:58:18 pm wysłana przez N »