Autor Wątek: Długość strzaly  (Przeczytany 1367 razy)

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Długość strzaly
« dnia: Listopad 23, 2019, 09:46:22 am »
Mam problem mianowicie kupując hoyta dostałem z nim powerflighty z różnymi lotami i jak dla mnie ogólnie latają średnio ale przy naciągu 30" są naciete na wymiar. Mam swoje lightspeedy o długości 31" które z chęcią bym wykorzystał ale są zauważalnie dłuższe te kilka cm i wystają poza obręb majdanu. Jak to jest w bloczkach z tą długością czy strzały mają być przecięte do naciągu czy mogą być trochę dłuższe? Na pewno widzę że przy dłuższej strzałę muszę całować wyżej bo leca słabiej tzn na tarczy tak 10 cm poniżej krótszych. W sklepie /eluk/ powiedzieli mi zepowinny być na wymiar i musiałbym przyciąć z tych 31 na 30. Co myślicie?  ;D

Mollo999

  • Gość
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2019, 10:12:15 am »
Ogólnie im dłuższa strzała tym słabsza ( bardziej miekka) . Zależy też od rodzaju podstawki i jej położenia względem majdanu żebyś np nie zostawił za małego zapasu 1cm bo przy miękkiej ścianie możesz to przeciągnąć albo wbić sobie strzale w rękę jeżeli spadnie z podstawki jeżeli będzie zbyt krótka.  Ja przy naciągu 28" strzaly mam na 27,5 i jest perfekt.

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2019, 10:59:48 am »
Czyli trzeba by  przyciąć

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


humungus

  • Gość
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2019, 12:33:43 pm »
ja mam naciąg 27,5  i strzały na 27,5 (promień wystaje 1cm poza majdan + długość grota) - mam wrażenie, że spust którego używam, skraca mi naciąg o 0,5   (tru ball 360) ale to osobna historia

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2019, 09:01:29 pm »
Trochę pomyślałem i doszedłem do wniosku że moich lightspeedow przycinać nie będę bo mi szkoda mówiąc wprost i mam zamiar zresztą dalej z nich strzelać z recurva :p więc bloczek dostanie całkowicie nowe strzałki przeglądając forum legolas zaciekawiles mnie tymi 3dhv  A więc w poniedziałek je zamawiam xD
Tylko długość, te powerflighty mają 74,3 cm są miej wiecej równo z majdanem plus grot czyli ok 4 cm za podstawka. I tu pytanie czy nowe zamawiać podobnej wielkości tych 29" czy jednak koło 29,5 skoro naciąg mam 30"?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Mollo999

  • Gość
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2019, 09:10:55 pm »
Cokolwiek zrobisz , jeżeli przeliczać będziesz na centymetry i odwrotnie to pamiętaj dokładną długość 2,54 cala a nie 2,5 jak niektórzy liczą bo można się oszukać przy takim zaokrągleniu.

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2019, 09:20:01 pm »
Spokojnie nie mam zamiaru nic liczyć sam od tego mam program żeby takich błędów uniknąć i nie tracić kosztownego sprzętu jak co poniektórzy stracili sondę na marsie xD

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


humungus

  • Gość
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2019, 10:15:21 pm »
yhy program, ja mam jeno kalkulator

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Długość strzaly
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2019, 10:22:51 am »
Na pewno widzę że przy dłuższej strzałę muszę całować wyżej bo leca słabiej tzn na tarczy tak 10 cm poniżej krótszych.

A ważą te strzały tyle samo, czy długie są cięższe od tych krótszych?
To od tego zależy czy mają większy czy mniejszy opad.
 
Jeśli sztywność strzały pasuje do Twojego bloczka i latają w porządku,
to możesz sobie nimi strzelać i nie potrzebujesz nowych,
to że wystają trochę za majdan nie przeszkadza.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.