Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 678990 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1575 dnia: Październik 23, 2015, 10:22:37 am »
Nie no podnieś nam ciśnienie przy piątku i chociaż wrzuć zdjęcie wszystkich kartonów ustawionych w piramidkę :D

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1576 dnia: Październik 23, 2015, 02:26:10 pm »
@makato - jak już postrzelasz to powiedz jak się spust sprawuje, bo myślałem i myślę o nim intensywnie :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1577 dnia: Październik 23, 2015, 06:01:31 pm »
Nie no podnieś nam ciśnienie przy piątku i chociaż wrzuć zdjęcie wszystkich kartonów ustawionych w piramidkę :D
Przykro mi ale fotki ustawionych w piramidę kartonów ;) będę mógł zrobić dopiero w poniedziałek.

@makato - jak już postrzelasz to powiedz jak się spust sprawuje, bo myślałem i myślę o nim intensywnie :)

Spustem pobawiłem się już trochę wczoraj i kilka tygodni wcześniej pożyczonym. Jednym słowem bajka. Musisz tylko zwrócić uwagę na trafny dobór rozmiaru. Miałem w ręku jako pożyczone spusty ( Shootof, SX3, Jast-X ), wszystkie w rozmiarze L i pomimo, że pochodzą od jednego producenta to wielkościami różnią się i to bardzo. W kolejności od największego: SX3, Shootof i Jast-X ( w tym towarzystwie Jast-X wypadał jak pigmej). Ja wybrałem M-kę  SX3 , z uwagi na możliwość blokowania szczęki na czas treningu pracy spustu oraz na pewną formę podpórki pod mały palec ,  zapomniałem dodać że kupiłem wersję 3 finger i te które pierwotnie miałem okazję przymierzyć to też były 3-finger. Gdybym zdecydował się na Shootoff'a to kupowałbym L-kę , jest wielkości M-ki SX3
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 06:14:41 pm wysłana przez makato »
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1578 dnia: Październik 23, 2015, 09:09:42 pm »
Spustem pobawiłem się już trochę wczoraj i kilka tygodni wcześniej pożyczonym. Jednym słowem bajka. Musisz tylko zwrócić uwagę na trafny dobór rozmiaru. Miałem w ręku jako pożyczone spusty ( Shootof, SX3, Jast-X ), wszystkie w rozmiarze L i pomimo, że pochodzą od jednego producenta to wielkościami różnią się i to bardzo. W kolejności od największego: SX3, Shootof i Jast-X ( w tym towarzystwie Jast-X wypadał jak pigmej). Ja wybrałem M-kę  SX3 , z uwagi na możliwość blokowania szczęki na czas treningu pracy spustu oraz na pewną formę podpórki pod mały palec ,  zapomniałem dodać że kupiłem wersję 3 finger i te które pierwotnie miałem okazję przymierzyć to też były 3-finger. Gdybym zdecydował się na Shootoff'a to kupowałbym L-kę , jest wielkości M-ki SX3

To już wiem i niestety to jest duża przeszkoda w decyzji dotyczącej zakupy, a niestety nikt ze Śląska nie ma żadnego z tych spustów :/
Strasznie się napaliłem na SX3 i JustX, ale bez przymiarki nie kupię spustu za 1000 zł...
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Munin

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1579 dnia: Październik 23, 2015, 09:38:07 pm »
Miałem w ręku jako pożyczone spusty ( Shootof, SX3, Jast-X ), wszystkie w rozmiarze L i pomimo, że pochodzą od jednego producenta to wielkościami różnią się i to bardzo. W kolejności od największego: SX3, Shootof i Jast-X ( w tym towarzystwie Jast-X wypadał jak pigmej).
Jak możesz podaj jeszcze jaką masz rozmiarowo wielkość łapki, może koledze po zmierzeniu swojej będzie łatwiej się w rozmiar wstrzelić.


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1580 dnia: Październik 23, 2015, 10:15:47 pm »
Miałem w ręku jako pożyczone spusty ( Shootof, SX3, Jast-X ), wszystkie w rozmiarze L i pomimo, że pochodzą od jednego producenta to wielkościami różnią się i to bardzo. W kolejności od największego: SX3, Shootof i Jast-X ( w tym towarzystwie Jast-X wypadał jak pigmej).
Jak możesz podaj jeszcze jaką masz rozmiarowo wielkość łapki, może koledze po zmierzeniu swojej będzie łatwiej się w rozmiar wstrzelić.

Dzięki, ale ja mam ten problem, że mam dosyć szczupłe dłonie i długie palce, bez przymiarki nawet po zdjęciu miary bałbym się kupić nowy spust.
Na razie rozstrzelam to co mam, potem się będę bawił w dopieszczenie jakości strzelania :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Andrzej_w

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1581 dnia: Październik 24, 2015, 01:21:28 pm »
Hoyt Podium-X  27"  54#
Hoyt Alpha Elite 27 '54#
Shibuya Ultima+ CBE 0,75
Arrow Rest Arc System MonoRest
AAE PRO BLADE
T.R.U BALL The Incredible / ARC SYSTEME INDEX

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1582 dnia: Październik 24, 2015, 05:37:09 pm »
Kurcze fajnie odpala się strzał,ruch dłonią jest naprawdę minimalny. Dzieki za filmik.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1583 dnia: Październik 24, 2015, 06:02:26 pm »
no fajnie się z niego strzela, jest dosyć delikatnie teraz ustawiony i w sumie szukam jeszcze swojego punktu kotwiczenia. Niestety pogoda już w tygodniu nie pozwala na strzelanie, a póki co lokalu na ten sezon halowy brak.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1584 dnia: Październik 24, 2015, 07:00:21 pm »
no fajnie się z niego strzela, jest dosyć delikatnie teraz ustawiony i w sumie szukam jeszcze swojego punktu kotwiczenia. Niestety pogoda już w tygodniu nie pozwala na strzelanie, a póki co lokalu na ten sezon halowy brak.
Marku, jaką rolę w spuście HBC pełni triger? Na filmie po naciągnięciu wyraźnie go puszczasz. Dlaczego, jest tam jakieś zabezpieczenie przed oddaniem strzału podczas naciągania?
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1585 dnia: Październik 24, 2015, 07:24:06 pm »
Triger zabezpiecza przed przedwczesnym odpaleniem np.podczas naciagania. Napierajac kciukiem na triger nie pozwalamy aby dłoń nam się skręcila w drugą stronę i odpalila strzał.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1586 dnia: Październik 24, 2015, 07:43:51 pm »
tak jak sipap pisze, ten trigger to głownie zabezpieczenie przed niekontrolowanym przeciągnięciem spustu, mechanicznie jest całkowicie nieruchomy i to taka podpórka pod kciuk, ja jak już wyceluję to zabieram kciuka bo tak się przyzwyczaiłem.

tu kilka fotek spustu

https://goo.gl/photos/J9LtkKzD9jDF4AUT9
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1587 dnia: Październik 24, 2015, 07:56:52 pm »
Dzięki za wyjaśnienia ale nie bardzo rozumiem. Skoro jest nieruchomy to w jaki sposób zabezpiecza przed czymkolwiek. Położyć kciuk to można i na górnej części obudowy.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1588 dnia: Październik 24, 2015, 08:02:49 pm »
czyni chwyt pewniejszym i pozwala utrzymać spust pod konkretnym kątem w momencie naciągania. A układ anatomiczny dłoni i palców lepiej sobie radzi z triggerem niż bez.

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1589 dnia: Październik 25, 2015, 10:10:01 am »
czyni chwyt pewniejszym i pozwala utrzymać spust pod konkretnym kątem w momencie naciągania. A układ anatomiczny dłoni i palców lepiej sobie radzi z triggerem niż bez.

dzięki.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33