Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 679047 razy)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #720 dnia: Sierpień 16, 2012, 06:47:55 pm »
...
Wracając do parametrów miałem na myśli o cal więcej niż podawane jest to w spec, czyli w tym przypadku chodziło mi o 31'', a te 20 fps to dla mnie to jest tylko czysta teoria, nie potwierdzona pomiarem ;) dlatego dalsza dyskusja w tym kierunku jest raczej zbędna.
...


porównaj M5, M6, M7, M8. Na stronie Mathewsa jest porównywarka. Każdy z tych modeli w wymienionej kolejności ma o cal dłuższy "rozbieg". Przyrost IBO nie jest liniowy co jest częstym błędem świeżo "napakowanych wiedzą łuczniczych guru". Łuk jest analogowy a efekty są wypadkową wielu czynników i funkcji zmiennych. W końcu ramiona to nie równoległa do osi strzały sprężyna a bloczki zwane również krzywkami są krzywe a nie okrągłe. Więc trudno doszukiwać się liniowości, proporcjonalności. Krótko mówiąc zjawiska zachodzące w łuku trudno opisać prostym (prymitywnym modelem). Należy się wykazać holistycznym podejściem do zjawisk w nim zachodzących. Zasadniczo jednak łatwo zaobserwować z porównania tych modeli, że im dłuższy jest ten "rozbieg" tym przyrost IBO jest coraz mniejszy. Tak więc pogoń za tymi calami to nie do końca dobry pomysł. Tym bardziej że jak już pisałem wcześniej może to wymusić zastosowanie egzotycznych strzał o dużej sztywności okupione zwiększeniem masy i utraty atrybutu prędkości. Można strzelać miękkimi strzałami ale to kolejny czynnik..., który zmniejsza szanse na precyzyjne trafianie. Jest to po prostu niepoprawne.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #721 dnia: Sierpień 16, 2012, 08:35:41 pm »
Co do Draw Lenght to właśnie wątek w innym dziale przypomniał mi pewne moje dawne spostrzeżenie, którego nie jestem pewien. Mianowicie iż wartość ta jest mierzona od czoła majdanu a uchwyty w różnych modelach mają różną szerokość w miejscu chwytu, choć pewnie jest to normalizowane. W przypadku Monstera Darka jest tam solidny drewniany grip, który ten parametr cywilizuje oczywiście kosztem odległości cięciwy w stanie spoczynku do punktu podparcia dłoni o majdan (grip). Może to wyjaśnia fakt że te 30" jeszcze daje radę, choć moim zdaniem warto by spróbować z 29,5" a nawet 29". Mathews ma w swojej ofercie customowy grip (montowany seryjnie w Z7 Extreme), który by z pewnością zmienił pozycję ręki cięciwnej względem twarzy przy pełnym naciągu. Po prostu ręka "weszła by głębiej w majdan" i skutecznie utrudniłoby to "napieranie na ścianę" w przypadku zbyt dużego parametru DL. Reasumując ten drewniany grip, być może powoduje taki efekt jakby łuk miał mniejsze BH i krótsze DL. Ale to tylko teoria i zapraszam do weryfikacji. Ja ekspertem nie jestem.
.... zerknąłem do neta i stoi że DL to od nock pointa do punktu podparcia plus 1 i 3/4"...

 http://www.yeoldearcheryshoppe.com/drawlength.php

w takim razie jeśli suwmiarką zmierzysz w Monsterze odległość od czoła majdanu do najbardziej wklęsłego  miejsca na gripie od wewnętrznej strony i będzie to więcej niż 1 i 3/4" to teoria się potwierdzi. Choć to nie do końca jest miarodajne ze względu na profil gripu, który może tak ustawić nadgarstek iż będzie on "bardziej odpychał" majdan. To tyle.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #722 dnia: Sierpień 16, 2012, 08:45:39 pm »
Druga życzliwa rada nie pozwalaj wsadzać Mathewsa (nawet jeśli ktoś bardzo nalega) w amatorskie prasy.

Dobra rada Darek :), nie wsadzaj swojego mathewsa nie tylko w amatorskie prasy, ale w jakiekolwiek.. z tymi elementami na ramionach. prasowany łuk nie powinien się opierać na tych śrubach.
Nawet jak Ci ktoś mówi, żeby je zdjąć, nie machaj na to ręką i posłuchaj amatora.. ;) aa.. i lepiej nie naprawiaj swojego łuku o 00:00 w nocy.. bo, zmęczenie, pośpiech to zły doradca.
zapalony łucznik

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #723 dnia: Sierpień 16, 2012, 08:54:49 pm »
Ciekawe. Ani godzina się nie zgadza ani fakt mówienia o zdejmowaniu tych elementów. Był co prawda taki wniosek ale post factum z jednoczesnym "rozwiązaniem problemu": pisaczkiem zamaskujesz. No ale redukcja dysonansu poznawczego w postaci dobrej konfabuły to rzecz powszechna. Wracając do merytoryki serwisowania łuków marki Mathews: zależy od konstrukcji prasy oraz od jej klasy. Moja przenośna nie koliduje z tymi elementami, jednak ma pewne ograniczenia. Mimo to do zadania regulacji okablowania by się nadała. Szkoda że ktoś się uparł żeby w "stacjonarnej" to zrobić mimo kilkukrotnego oponowania z mojej strony. Ani to szybciej, ani lepiej a efekt pisaczkiem się nie zamazał. W porządnej prasie te elementy nie przeszkadzają, gdyż właśnie po to są po obu stronach aby było symetrycznie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 09:04:58 pm wysłana przez g13r0 »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #724 dnia: Sierpień 16, 2012, 09:37:25 pm »
Było nas dwóch. Ty masz swoją wersją, ja swoją.
Baaarzdo dziwne jest to, że zawsze..?
Najwięcej prawdy ma ten, który najzacieklej jej broni i przekazuje jak najwięcej treści wręcz elaboratów, uwierz mi.
Nie muszę się usprawiedliwiać, Ci którzy mnie znają, ufają mi. ;)
To co jest faktem a, co nie.. jest kwestią bardzo wydumaną, z tego punktu widzenia.
Biorę udział w zawodach, odnoszę sukcesy, pomagam kolegom, współtworzę łucznictwo w swoim miejscu zamieszkania.. no cóż. Na tym zakończę, i zapamiętam.. słuchać rad i nie pomagać wszystkim, którzy proszą Cię o pomoc. Nieprawdę możesz wypisywać na ogólnym forum, jeśli Ci to da szczęśliwy sen.. proszę.

Ja wycofuję się z zaśmiecania tego wątku głupotami. Jest on zbyt wspaniały, na tego typu historię.
zapalony łucznik

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #725 dnia: Sierpień 16, 2012, 10:23:56 pm »
Fajny , ale o Mathewsach nie zapomniałeś chyba?
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #726 dnia: Sierpień 16, 2012, 10:38:19 pm »
Fajny , ale o Mathewsach nie zapomniałeś chyba?
.. o Mathewsach Tomo, nigdy nie zapomnę. A8 leży i czeka na wyposażenie.., już zaopatrzyłem się nawet w zapasowe nowe ramiona, chociaż te na łuku są takie same nowe.
Przewiduję mieć A8 dłuuugo. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 11:27:06 pm wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #727 dnia: Sierpień 18, 2012, 10:25:38 am »
Fajny sprzęcik, jak z niego strzelałem to aż mi dreszcz po grzbiecie przeszedł :)
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #728 dnia: Sierpień 18, 2012, 11:51:04 am »
 Łuk jak łuk. nie każdemu może się podobać  :P .   Ta hybryda do celowania za to bardzo fajna  ;D
Diamond Marquis Mathews Monster

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #729 dnia: Sierpień 18, 2012, 10:37:35 pm »
Łuk jak łuk. nie każdemu może się podobać  :P .   Ta hybryda do celowania za to bardzo fajna  ;D

oj.. wiadomo.. ;D
Łuk ten nie jest koniecznie piękny, ale dobrze mi się nim pokazuje na cel i dosyć przyjemnie strzela.
W miarę lekko taszczy po lesie.

..ale, ja wiem jaki Ci się łuk spodoba Iras.  ;)

Ta hybryda do celowania fajna i lekka, chociaż z kółkiem byłaby bardziej precyzyjna.. ale, źle nie jest.

To jest też fajne:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2012, 06:14:10 pm wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik

Grzegorz Gierek

  • PBA
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #730 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:00:33 pm »
To ja się pochwalę w imieniu mojego 2 letniego syna. Co prawda sprzęt nie jest zbyt prestiżowy ale trenować technikę składu i naciągu można.






Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #731 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:02:18 pm »
... :) no ale składa się już nie najgorzej.
Anarchy, Conquest Apex 8

Grzegorz Gierek

  • PBA
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #732 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:57:04 pm »
Niestety "ramiona" nie wytrzymały i potrzeba zorganizować inny "łuk".

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #733 dnia: Wrzesień 08, 2012, 12:07:23 am »
I robi to samo co ja - wygina nadgarstek łuczny ;D
Sage 35#

Grzegorz Gierek

  • PBA
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #734 dnia: Wrzesień 11, 2012, 03:20:57 pm »
Nie wiem Danielu co masz na myśli pisząc o nadgarstku łucznym ale może to być kwestia źle wyprofilowanego gripu (w przypadku sprzętu mojego syna) ;).
Jeśli jednak masz jakiś problem z chwytem to polecam książkę uznanego zawodnika, trenera i nauczyciela łucznictwa jakim jest Larry Wise. Jego książka "Core Archery" porusza tą kwestię dość szczegółowo. Pozycja jest w języku angielskim ale w przystępnej formie, niezbyt obszernej i ze sporą ilością zdjęć. Polecam.

http://www.bowhunting.net/artman/publish/Straight_Talk_-_Interviews_107/Straight_Talk_-_Larry_Wise.shtml

www.larrywise.com

p.s. używa zestawu RH do polowań i LH do targetu. w przypadku tego drugiego używa Moneymaker LH podobnie jak nasz Stasiu Kalisiak