Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 678919 razy)

_michaś

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #555 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:20:40 pm »
Myślę, że ja starałbym się uniknąć zabierania zbędnych kilogramów ze sobą na polowanie. Wystarczyłoby mi dobrze obejrzeć mojego Hoyta czy nic się nie przeciera a przed każdym sezonem wymieniałbym obowiązkowo cięciwę i kable. Jeżeli miałbym coś nieść ze sobą, to raczej coś z tych rzeczy. No, a jakbym chciał mieć cichego Hoyta, to zastosowałbym się do /pechowo adresu nie mogę wkleić, ale na bowhuntingmag.com -> sekcja "Video" ->zakładka "Tactics" jest "Making a bow whisper quiet"./ tych rad.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 11:27:37 pm wysłana przez _michaś »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #556 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:23:02 pm »
michaś a co nie masz cichego hoyta? :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #557 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:48:01 pm »
a jakbym chciał mieć cichego Hoyta, to zastosowałbym się do /pechowo adresu nie mogę wkleić, ale na bowhuntingmag.com -> sekcja "Video" ->zakładka "Tactics" jest "Making a bow whisper quiet"./ tych rad.

Jakże zazdroszczę wszystkim posiadaczom Hoytów! Mogą realizować swoje hobby instalując w długie zimowe wieczory te wszystkie ściszacze, wytłumiacze, przeciwdrgacze i tym podobne ustrojstwa - a właściciele zet 7 Xtremów są w tym czasie smutni, bo wszystko już fabrycznie zainstalowane, nawet to, czego Hoytowcy z powodów praw patentowych zainstalować nie mogą... :P
to wrodzona niechęć do hoyta czy tak po prostu?
z tym wyciszaniem to kolega michaś miał może coś innego na myśli. Chodzi mi o to że jak wszytko jest ustawione ok to przecież hoyty nie są głośne:) a z 7 też do "deadly silent" też nie należy ;)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

_michaś

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #558 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:54:19 pm »
Jakże zazdroszczę wszystkim posiadaczom Hoytów! Mogą realizować swoje hobby instalując w długie zimowe wieczory te wszystkie ściszacze, wytłumiacze, przeciwdrgacze i tym podobne ustrojstwa - a właściciele zet 7 Xtremów są w tym czasie smutni, bo wszystko już fabrycznie zainstalowane, nawet to, czego Hoytowcy z powodów praw patentowych zainstalować nie mogą... :P
Myślę, że posiadacze Hoytów to w gruncie rzeczy szczęśliwi ludzie. Mają bezawaryjny sprzęt i zamiast zabierać jakieś sznurki, prasę i łuk w częściach mogą sobie włożyć do plecaka kawałek czekolady na osłodę życia. Chociaż, jakbyś pogłókował w długie zimowe wieczory, to niewykluczone, że z tych sznureczków i przenośnej prasy udałoby Ci się zrobić jakiś patent na wnyki czy cuś ;) To też jakaś myśl ;) ;)

_michaś

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #559 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:28:34 am »
Tak po prostu... żart, nic więcej.  :P
Choć brakuje porównań głośności. Każdy producent reklamuje swoje łuki jako super ciche - a przecież któryś z nich musi być najgłośniejszy. Ciekawa sprawa była z kuszami: Excalibur, czołowy producent kusz recurve wmawiał, że tego typu kusze są cichsze, niż bloczkowe - na tyle skutecznie, że tak większość kupujących sądziła. Aż w końcu porobiono badania porównawcze decybelomierzem i kusze bloczkowe okazały się znacznie cichsze od Excaliburów.
Wyznacznik jest taki, że dopóki myśliwi wracają z uwieńczonych sukcesami polowań dopóty ich sprzęt jest dobry. Jeżeli byłoby inaczej to przestaliby używać firmy X a zaczęli Y. Reszta jest tylko po to, żeby się droczyć czy też wabić klientów ;)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #560 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:06:17 am »
pojedynek z udziałem Monteleone świetny. Tyle że oni mają czas pocelować co jest charakterystyczne dla łuków bloczkowych. Po to są letoffy itd. W Polsce nie masz szans a nawet celowości uczyć się celować tak długo gdyż najprawdopodobniej nie zdążysz wystrzelać wszystkich strzał w ograniczonym przez PZŁucz czasie. Gratulacje dla "polskiej innowacyjności". Szkolimy łuczniczych rewolwerowców. Szkoda tylko iż wyniki najlepszych z nich nie chcą się zbliżyć do choćby europejskiej czołówki.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #561 dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:43:04 am »
Co prawda nie bardzo bloczka dotyczy ale jest zgodne z tematem "Kacik chwalipiety czyli zdjęcia sprzętów ;)" wiec takie coś wydłubałem dzisiaj za stali 1.4301


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 12:32:01 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #562 dnia: Wrzesień 14, 2011, 03:28:10 pm »
Co prawda nie bardzo bloczka dotyczy ale jest zgodne z tematem "Kacik chwalipiety czyli zdjęcia sprzętów ;)" wiec takie coś wydłubałem dzisiaj za stali 1.4301



fajny zekierek choć ja spotkałem się z poprzecznym wgłębieniem na którym spoczywała cięciwa w pozycji zamkniętej

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #563 dnia: Wrzesień 14, 2011, 03:40:10 pm »
Ten ma służyć do strzelania z krawędzi, w innych mam takie nacięcie o którym mówisz.
Problemu ze zrobieniem takiego nacięcia nie ma, natomiast od jakiegoś czasu zastanawiałem się jak zrobić zekier z metalu który nie będzie zostawiał brzydkiego śladu na ręce kiedyś stosunkowo łatwy do pozyskania był tytan ale teraz jest dość drogi i w końcu zdecydowałem się stal nierdzewną. Półproduktem była zwężka symetryczna ze stali 1.4301 do wspawania 3/4' na 5/4" ale ja mam spore dłonie dla drobniejszych osób właściwym rozmiarem byłoby  1/2" na 1"  lub 1/2' na 5/4".

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #564 dnia: Wrzesień 14, 2011, 03:46:11 pm »
No i widzę że wracamy do głównego tematu.

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 16, 2011, 04:48:36 pm »
Stroiłem dzisiaj taki instrument i muszę przyznać że gra pięknie. ;)
Długość strun ATA 37".
Szczególnie podoba mi się witraż majdanu.
Grip mi się nie podoba ponieważ przywykłem do znacznie cieńszego jak w APEX'e, dlatego wymieniam na markę Shrewd.








« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 10:04:17 pm wysłana przez VERO »
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 16, 2011, 05:11:01 pm »
potwierdzam,piękne i zgrabne sylwetki,prawie jak Doda. A jeśli chodzi o zekierek, jeśli tak się to nazywa, to ja bawiłem się kawałkiem rogu wołowego,przy końcu zwężenia ma świetny profil, i jest naturalny,przyjazny ekologicznie, a oto chodzi,czyż nie. Spróbujcie, do każdego palca dopasujecie.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 16, 2011, 05:19:13 pm »
Stroiłem dzisiaj taki instrument i muszę przyznać że gra pięknie. ;)
Długość strun ATA 37".

..piękny mathewsik ;), nie wiem.. te łuki maja coś w sobie..
zapalony łucznik

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 16, 2011, 07:35:36 pm »
wyjątkowo zgrabny łuczek, miałem podobnego w dłoniach i zdziwiłem się jakie wąziutkie wręcz filigranowe są jego ramiona. Piękna konstrukcja

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 16, 2011, 07:54:31 pm »
tak,co do ramion masz rację,natomiast,majdan ,jak moje nazwisko, nie wziął bym na polowanie,chyba że na otwartym terenie, ja, podczas zabawy w lesie,podchodziłem do sarny, oczywiście BEZ STRZAŁY. przy naciąganiu wlazła mi sucha gałązka pomiędzy witraż w majdanie, i nastąpił trzask,sarna pobiegła,a,ja zrozumiałem że do polowań łuk nie może mieć luk i otworów w majdanie,sprawia to dyskomfort dekoncentrację,wiadomo że im więcej zarośli tym mamy wieksze szanse, czekam na wasz punkt widzenia względem takich ramion do polowań,na preriach i stepach tak, dżungla-las, odpada.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 08:00:23 pm wysłana przez majdanek66 »
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.