Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 678971 razy)

bowx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 22, 2010, 07:46:57 pm »
To chyba najprostszy sposób na "prasę", co prawda opatentowany i do horyzontala, ale na użytyek prywatny i do wertykala da się zaadaptować:

http://www.youtube.com/watch?v=eVYZoSiGXaA&feature=related

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 22, 2010, 08:47:58 pm »
Tak jak pisał Piotr nadaje się do wymiany cięciwy i transportu rewelacja.
Wskazówka Jopsy w temacie śruby rzymskiej też jest trafna, jako urządzenie podręczne.
Jednym słowem rozwiązań jest ilość "n"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 09:56:47 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 29, 2010, 05:44:15 pm »


PK

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 29, 2010, 06:22:12 pm »
Uu-łaa!
cóż to za mrożący krew w żyłach HORROR  ???
Rozpoznaję ramiona Bear'a.
 :o
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 06:33:31 pm wysłana przez PK »

N

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 29, 2010, 06:45:45 pm »
...jakież "piękne", podręcznikowe pęknięcie z przemieszczeniem...zawsze to smutne gdy się zdarza...ale dobrze że zauważyłeś to Michale teraz a nie w najmniej odpowiednim do tego momencie...na przykład w momencie strzału... :(

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwiec 29, 2010, 07:06:42 pm »
 A ja myślałem, że chociaż dzielone ramiona nie pękają  :(
Diamond Marquis Mathews Monster

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwiec 29, 2010, 07:21:33 pm »
Tak...
Naciągałem łuk i usłyszałem jakieś dziwne trzeszczenie (nigdy ani razu nie był strzelony na sucho, strzały w okolicach 5,8gn/#). To, co zobaczyłem uwieczniłem aparatem...

Pora odświeżyć Katerę - osprzęt już przełożony, zostało "tylko" tuning zrobić. :)

P.S.
Ciekawe czy Bear Archery będzie chciało, żebym wysłał cały łuk za ocean czy wystarczy im same ramię...

P.S.
Sprawdziłem dzisiaj konfiguracje Game Over 31,5" 70# na Power Flight (100gn + 3x Arizona 2,3"). 285,2 FPS. Malinka :) Szkoda, że się długo nie nacieszyłem :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 07:25:28 pm wysłana przez @(o.o)@ »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #352 dnia: Czerwiec 29, 2010, 10:07:05 pm »
;D W Bear Archery wiedzą, jak uszczęśliwić klienta. Wysłałem zdjęcie, napisałem co i jak i już dostałem odpowiedź, że nie muszę wysyłać łuku. Ramiona wyślą w ramach gwarancji, tyle, że muszę to zrealizować przez lokalnego dystrybutora ich sprzętu :)

PK

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #353 dnia: Czerwiec 30, 2010, 08:13:40 am »
;D W Bear Archery wiedzą, jak uszczęśliwić klienta...

To prawda...kontakt z firmą jest szybki i przyjemny. Reagują natychmiast...

...a w przeciwieństwie do wielu innych firm - można się z nimi skontaktować bezpośrednio e-mailem, a nie wyłącznie przez autoryzowanych dealerów :).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 08:19:02 am wysłana przez PK »

Dany

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 01, 2010, 08:02:51 am »
A ja skonstruowałem sobie taką małą praskę do łuku ;), słuzyła mi generalnie do PSE FIRE FLIGHTA, tania (ok. 25 pln), prosta, mobilna ;) (to zalety) dała radę z NOVĄ, ale trzeba by lepiej obmysleć blokowanie śruby rzymskiej. Bloczki do blokowania na ramionach to 2 śruby z podkładkami ze skóry z pasa wojskowego, linka stalowa 4 mm, zaciski na linkach na podwójnie wkręcone śrubki. Do wad zaliczyłbym brak możliwości szybkiej regulacji długości na linkach (mam 2 dł. do fire flighta  i Novej) oraz brak "certyfikatów bezpieczenstwa" no i coś muszę wymyśleć z blokadą śruby rzymskiej.



SiD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 01, 2010, 08:45:27 am »
" no i coś muszę wymyśleć z blokadą śruby rzymskiej.



[/quote]
taka jak moja
jeśli chodzi oto zeby sie nie kręciła razem z linkami to wystarczą 2 pręty w formie nunczako, zrobiłem prowizorke z 2 dwożdzi
z kobrą dawało rade


w akcie rozpaczy można też wsadzić te stalowe linki na imadło
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 08:56:26 am wysłana przez SiD »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 01, 2010, 08:46:06 am »
Ha, ja też robiłem próby ze śrubą rzymską. Śruba rzymska ma jedną poważną wadę - lubi się zakleszczać przy obracaniu i obraca się cholernie ciężko.

Pomny swoich doświadczeń gorąco polecam tą prasę:

http://www.prototechind.com/

Dany

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 01, 2010, 09:05:22 am »

....jeśli chodzi oto zeby sie nie kręciła razem z linkami to wystarczą 2 pręty w formie nunczako, zrobiłem prowizorke z 2 dwożdzi
z kobrą dawało rade...


Nie o to chodzi, z tym daje radę jakoś się kręci :D ale by być że w pewnym momencie podczas pracy nie odwinie w szczenę ;D Normalnie to przywiącuję pręt na śrubie do majdanu.

Śruba rzymska ma jedną poważną wadę - lubi się zakleszczać przy obracaniu i obraca się cholernie ciężko.


Tak to prawda zwłaszcza pod koniec dociągania ramion i z dwudzielnymi ramionami nie da rady :( Przynajmniej moja... Ale dość rzadko używana jest prasa ta, a cena tej polecanej duża jest ;) Też chciałem kupić ale na razie odpuściłem bo wszystko reguluję na bloczkach.
Pozdr.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 01, 2010, 09:36:19 am »
Cena bowmastera to $40USD. Do ramion dzielonych ($15USD) trzeba co prawda dokupić adaptory, ale do np. niedzielonych ramion (jak PSE Nova) już nie.

Za śruby, linki i zaciski do linek wydasz 1/3 ceny tej prasy. Biorąc pod uwagę wygodę pracy nie wiem czy warto...

Dany

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 01, 2010, 01:11:02 pm »
Cena bowmastera to $40USD. Do ramion dzielonych ($15USD) trzeba co prawda dokupić adaptory, ale do np. niedzielonych ramion (jak PSE Nova) już nie.

Za śruby, linki i zaciski do linek wydasz 1/3 ceny tej prasy. Biorąc pod uwagę wygodę pracy nie wiem czy warto...

Nie to było zamiarem by stworzyć coś lepszego za niższą cenę (bo tylko patentować i sprzedawać ;)) tylko spróbować czy coś wyjdzie ;D (zwłaszcza, że nie wychodza mi "robótki ręczne") Jak już wspomniałem w zeszłym roku cena wyniosła ok. 25 do 30 złotych, a jesli chodzi o NOVĄ to na razie sam kabli i cięciwy nie zmienię, więc zrezygnowałem na razie z zakupu prasy, no chyba że uzbieram na misia jakiegoś :D
Pozdr.