Tematy ogólne > wszystkie inne tematy związane z łucznictwem ;)

tarcza z dywanu - moje refleklsje

<< < (3/3)

Wek:

--- Cytat: humungus w Listopad 02, 2019, 05:19:13 pm ---dzisiaj testowałem dywan firmy agnella, naturalny - wełniany - w zasadzie darmowy


a zatem:

nie nadaje się na samodzielną tarczę, kulołap

dane z odległości 18m:

1 warstwa strzałą przelatuje, robi dziurę na wylot i leci dalej
2 warstwy, przelatuje prawie cała z lotkami
4 warstwy, zatrzymuje się w połowie
dalej nie testowałem

przestrzeliny nie zabliźniają się

BARDZO źle wyciąga się strzałę, można powiedzieć , że jak z boazerii

ale będę go dalej testował, jako ostatnią warstwę mojej już dość mocno  przestrzelanej tarczy z pianki  ociepleniowej  do rur, 9 warstw powinno dobrze hamować strzałę po przejściu przez piankę, przy założeniu, że grot nie przebije ostatniej warstwy dywanu

--- Koniec cytatu ---

Ja tnę kawałki wykładziny i robię warstwowo gąbka - wykładzina tak kilka warstw, lub wykładzina-styropian. 7 warstw naprzemiennych wystarcza by nie przechodziły strzały, a wyciąga się lżej niż z warstw samej wykładziny

adept:
Za 20-kilka zł. można kupić karimatę (ok. 50 zł. kosztuje grubsza).
Wystarczy pociąć na odpowiedniej wielkości kawałki i złożyć wafla - jeśli uważasz, że z 1-ej karimaty wyjdzie za cienka, kup 2.
To jest dokładnie taka sama pianka jak w tych "porządnych tarczach".
Tyle, że można tą tarczę mieć za 50-100, a nie 300-400 zł.

lubmich:
Tu jest dobra propozycja
https://youtu.be/jGsEBwiKnCI

Tylko bardziej stacjonarnie.... kombinuje gdzie tu w lesie skitrac żeby mi tego ktoś nie sprzątnął za szybko..

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

oldarcher:
Czyściwo prasowane BHP + trochę karimaty na front. Mam takich kilka i służą od lat. Kiedyś nawet na YT poczyniłem film jak coś takiego zdziałać. Zatrzymuje strzały i 70lbs Nitruxa jak i 40lbs olimpijczyka. Koszt całkowity celu 50x50cm poniżej 50zł

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej