Autor Wątek: Łuk na początek.  (Przeczytany 12505 razy)

Pavlis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Łuk na początek.
« dnia: Maj 04, 2008, 02:39:56 pm »
Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, więc zakładam go tu.

Jako że dopiero zaczynam rozszerzać swoją wiedzę na temat łuków, chciałbym poradzić się Was wszystkich, jaki łuk byłby odpowiednim na początek. Ja osobiście chciałbym łuk tradycyjny, który najbardziej mi się podoba... Ale nie wiem, czy bloczkowy lub klasyczny nie byłby lepszy. Tak więc, proszę Was o pomoc i z góry dziękuję :)

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Łuk na początek.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2008, 12:03:09 pm »
Ja osobiście chciałbym łuk tradycyjny, który najbardziej mi się podoba... Ale nie wiem, czy bloczkowy lub klasyczny nie byłby lepszy.

Lepszy do czego?

Hehe, jak Ci sie podoba tradycyjny - to kup tradycyjny :)
Lucznictwo ma byc przyjemnoscia (chyba...) wiec rob to, co Ci daje jej najwiecej.

Najwyzej kiedys zmienisz luk (jak i ja zmienilem), jak stwierdzisz ze bloczki / klasyki bylyby lepsze.
Najwazniejsze zebys ni kupil zbyt mocnego na poczatek bo sie zniechecisz - tak z 30/35 lbs @ 28 powinno byc OK :) I nie daj sobie wmowic ze "prawdziwi twardziele" strzelaja z 50tek...
Zastanow sie od razu jakie strzaly - jak do tradycyjnego (w sensie: odtworstwa historycznego) to bedziesz musial kupic drewniane zeby brac udzial w turniejach rycerskich roznej masci... Dobre strzaly sa drogie, a tanie sa zazwyczaj ciezkie i kiepskie i pozwola ci strzelac efektywnie na ok 25-30 m (no moze troche wiecej) z 35#.

A do klasyka / bloczka - mozesz isc w strzaly alu, carbon, co tam chcesz... No i bedziesz mogl strzelac na wiekszych dystansach... Z "tradycyjnego" tez mozesz takich uzywac, tylko sie beda ludzie dziwic i mowic ze "nie tradycyjne" ...

Wybor nalezy do Ciebie :)

Pozdr
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)