Autor Wątek: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski  (Przeczytany 12018 razy)

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2014, 08:48:15 pm »
Jacek ma rację. Powerflighty są słabej wytrzymałości. Głównie dlatego że to strzała nie w 100% wykonana z carbonu. Jak się złamie to wyłazi ze środka białe włókno szklane. No ale są tanie. GT to 100% carbon. Ja mój łuk zamówiłem przez sklep-robinhooda.pl w lancasterarchery.com. Zapłaciłem jakieś 650zł

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2014, 08:56:47 pm »
Strzelałem z GT Ex Hunter i moim zdaniem są to dużo lepsze strzały pod względem wytrzymałości niż Powerflighty. Minusem jest większa cena komponentów i ich mniejsza dostępność.
Sklepluczniczy oferuje tuzin GT Ex hunter razem z insertami i nasadkami z tego co mi wiadomo inserty takie same jak maja powerflighty nasadki chyba tez ?

Nie, inserty i nocki są inne GT produkuje swoje, aczkolwiek Super Nocki Eastona też pasują. Ale pewnie są małe różnice w wadze.



Z tego co pamiętam nock i insert GT są po około 3 zł szt. Niestety te inserty są dość krótkie i często zostawały mi w pilśni.

Obecnie strzelam z Eastonów Aftermath, prawdopodobnie są tej samej konstrukcji co Powerflight bo ten sam biały syf wyłazi i są wyraźnie słabsze od GT. Jeśli chodzi o różnice w celności nie stwierdzono.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 09:09:41 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2014, 10:46:46 pm »
Ah :) ja dzieki tobie zadzwoniłem do sklepu robinhooda i mila obsluga wszystko ok wyszło mi jakieś 620zł sprzedawca z sagitarius archery oferował mi ten łuk za 699zł bez cięciwy z cieciwa 720 bo podrożały przed sezonem i takie tam. Później okazało się że pomylili pudełka i moge mieć samicka lighting clear za taka samą cene tylko 735zł taki fajny łuk o niebo lepszy od Phantoma itp wiec zrezygnowałem i zadzwoniłem do sklepu robinhooda jak mi polecil Rafał :) noi wszystko dobrze zaliczke wplaciłem łuk miałem w 2 tygodnie u mnie zadowolony jeste z zakupu :) A tak wogóle to dzieki za rady co do strzałek kupie te Gold tipy tylko czy nie bedą zalekkie ? 7,5-7,7gpp przy dacronie i tłumnikach ? jakbym zdecydował się wymienić cięciwe na inna np fast flight albo BCY 425x ? Szukałem na różnych forach nietylko polskich jedni piszą że można schodzić do 7gpp drudzy że maks do 8gpp już sam nie wiem. Jakie są bezpieczne przedziały dla danego typu cięciw ? dajmy na to Dacron minimum 6gpp Fastflight 7gpp i inne materiały ?
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2014, 11:05:31 pm »
W kwestii formalnej: nie 425X tylko 452X;-) Nie wiem, dla mnie to materiał stricte dla bloczków kompletnie nierozciągliwy, choć niektórzy używają do recurve.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 11:08:35 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2014, 01:16:05 pm »
By nowego tematu nie zaczynać - jaki hunterek wytrzyma naciąg do 30 cali bez szkody dla siebie? Siła np 60-55#
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2014, 02:53:39 pm »
właśnie...

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2014, 10:57:07 pm »
Pawian nie wkręcaj się do tego wątku  >:(  . Precyzuje- czekałem na Woodsmana ale okazało się że nie ma już możliwości by go zciągnąć . Jako niezły łuk pan  Marek z bowhunting.pl polecił mi PSE King Fisher , sprawdzali i można go ciągnąć nawet do 32 tyle że ..... jakoś sam wygląd do mnie nie przemawia. Jeśli ktoś z niego strzela to proszę o mały opis. Zanim podejmę decyzje chcę się jeszcze trochę rozpytać . No i podstawowe znaczenie ma fakt iż musi to być łuk skręcany .
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2014, 06:44:16 pm »
By nowego tematu nie zaczynać - jaki hunterek wytrzyma naciąg do 30 cali bez szkody dla siebie? Siła np 60-55#
No to tak :) Myśle że 60cali było by dobrze choć zależy od modelu łuku i cześci pracującej ramion bo np są łuki które mają małutki majdan ok 15cali Samick Phantom 62" (krótki majdan i długie ramiona) a sa i takie co maja ok 20 np Samick SHT 58" (krótkie ramiona długi majdan) Mój Samick Phantom pracuje dobrze nawet powyżej 30cali naciągu. Szukaj coś podobnej budowy np lighting albo lion albo po prostu zadzwon do sklepu powiedz jakie masz wymagania i może coś znajda dla ciebie :)
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2014, 10:56:17 pm »
Dzięki, coś w tym typie myślałem -krótszy majdan i dłuższe ramiona długość łuku nawet bardziej 62 niz60 bo przy takim naciągu np. przy krymie strasznie gniecie palce. Jak wygląda szybkość ramion przy  Phantomie ?
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2014, 11:22:56 pm »
Właśnie nie wiem :( niemam chrono żeby zmierzyć miałem otrzymać pomiar ale się nie doczekałem..... strzelam lekkimi strzałkami ok 415grain naciągam go na 29-30cali ma ok 55# naciągu. I ładnie śmigają :D celniej niż z Javeliny a i przyjemniej nieodczuwam tej ściany.
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#