Autor Wątek: Zwyczajni-Niezwyczajni  (Przeczytany 3880 razy)

N.E.M.O

  • Gość
Zwyczajni-Niezwyczajni
« dnia: Wrzesień 20, 2009, 12:37:31 am »

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Zwyczajni-Niezwyczajni
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2009, 06:30:34 pm »
Witam serdecznie
Bardzo dziękuję Kol. NEMO za wstawienie tego filmu. Od 2009.09.07 wylądowałem na wózku inwalidzkim po częściowej amputacji lewej nogi. Byłem załamany do dnia dzisiejszego i nadal jestem. Leżąc w szpitalu często się zastanawiałem nad sprzedażą wszystkiego. Nie wyobrażam sobie życia na wózku bez sportu..
Ten film jest przykładem tego, że ludzie na wózkach też mogą strzelać z łuku. W przypadku zawodników to cały sprzęt nosi ekipa a zawodnik tylko strzela. Ja nie wiem, jak rozwiązać problem przemieszczanie się środkami komunikacji miejskiej na Siekierki z łukiem i tarczą o wymiarach 90cm. Również nie bardzo wiem, jak poruszać się po tym wyboistym terenie na wózku.
Może z czasem ten temat też sobie jakoś rozwiąże. Zaczyna być zimno i sezon strzelecki się w tym roku kończy.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 06:42:38 pm wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

burykot

  • Gość
Odp: Zwyczajni-Niezwyczajni
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2009, 07:40:57 pm »
Czy ta osoba po wypadku strzelała wcześniej z łuku ?. Kto to jest,  gdzie mieszka i inne bliższe informacje.
Proszę o kontakt, na pewno bedzie można jakoś pomóc.
Tylko się dziwię, że White Eagle i NEMO nie słyszeli o łuczniectwie inwalidzkim, które stoi na wysokim poziomie, a czołówka bloczkowców polskich nie miała by żadnych szans z czołówką światową łuczników niepełnosprawnych. Rekord świata w bloczkach inwalidzkich jest 1393 czyli tylko 26 pkt mniej od wyczynowców. Można tu wspomnieć o polskich łcznikach niepełnosprawnych takich jak: Tomaszu Leżańskim z Warszawy, Ryszardzie i Małgorzacie Olejnikach z Kielc czy o Alicji i Ryszardzie Bukańskich z Gorzowa Wlkp. wielokrotnych medalistów paraolimpiad, mistrzostw świata i europy.
www.burykot.gorzow.pl

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Zwyczajni-Niezwyczajni
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2009, 08:20:41 pm »
Witam

O tym że łucznictwo uprawiają także osoby niepełnosprawne wiedziałem już od bardzo dawna...dziwiło mnie za to, że jakoś nikt wcześniej nie poruszył tego tematu(ten wątek został np.dopiero dzisiaj odkopany)- może tylko poza Tobą Burykot...

Łucznicy-a także inni sportowcy-na wózkach(i nie tylko) zasługują na szczególny szacunek nie tylko ze względu na swoje bezdyskusyjne umiejętności i sukcesy ale także za swój godny podziwu hart i pogodę ducha...to prawdziwi twardziele...
Oni są już zwycięzcami zanim oddadzą swój pierwszy strzał i niezależnie od tego które zajmą miejsce...

Wielką niesprawiedliwością jest to że w polskich mediach wiele mówi się o sukcesach "pełnosprawnych" sportowców a nic albo prawie wcale o ich gorzej doświadczonych przez los kolegach...
Często przyglądając się poczynaniom tych pierwszych można odnieść wrażenie że powinno być na odwrót...
 
Dlatego temat tego wątku brzmi tak jak brzmi...

@ White Eagle

Nie załamuj się...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 10:41:18 pm wysłana przez N.E.M.O »

kissielec

  • Gość
Odp: Zwyczajni-Niezwyczajni
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2009, 01:38:23 pm »
... i Ryszardzie Bukańskich z Gorzowa Wlkp. wielokrotnych medalistów paraolimpiad, mistrzostw świata i europy.
Gwoli ścisłości,... nasz forumowy kolega burykot i wspomniany R. Bukański to... ta sama osoba  ;D. Miałem przyjemność poznać - na Mistrzostwach Polski Weteranów. Pozdrawim !
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2009, 01:45:08 pm wysłana przez kissielec »

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Zwyczajni-Niezwyczajni
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2009, 03:48:35 pm »
Witam serdecznie
O zawodach "ludzi sprawnych innaczej" nie mówi się nie tylko w polskich mediach ale również i w zagranicznych.
Przychodzą do mnie zalamani ludzie po pomoc, którym życie się mocno skomplikowało. Wtedy biorę takiego gościa "pod rękę" i prowadzę piętro niżej i mówię "Ty nie wiesz co ze sobą zrobić? Załamało Ci się życie?" i pokazując ludzi trenujących szermierkę na wózkach dodaję "powiedz to im". Ty masz ręcę nogi a oni ....
W ten sposób gością stawiam na nogi.
Zupełnie to innaczej wyglądało, gdy sam wylądowałem na wózku. Nie byłem taki silny.

Byłem w Warszawie na ul. Smolnej gdzie jest ośrodek sportowy START, zajmujący się osobami "sprawnymi innaczej", które chcą trenować jakiś sport. Niestetym ale łucznictwa bloczkowego tu nie ma, jak również strzelectwa wiatrówkowego. Koło Warszawy mieszka Tomek, który strzela z łuku ale nie bloczkowego. Sam sobie jest trenerem.
Odszedłem z kwitkiem.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Zwyczajni-Niezwyczajni
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2009, 03:58:46 pm »
Czy czasem trener Adam Pazdyka (kontakt może być taki, jak na sklep łuksport) nie zajmował się łucznictwem niepewnosprawnych? Może on by coś doradził odnosnie tego gdzie i jak?

pozdr.
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego