Autor Wątek: Javelina  (Przeczytany 11292 razy)

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Javelina
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2013, 08:51:34 am »
Czyli decyzja pada na javelina 45#. A jeśli chodzi o strzały to do samicka polaris miałem Beman Carbon Flash parametr 570. Czy nadadzą się do javeliny czy kupować nowe.

N

  • Gość
Odp: Javelina
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2013, 02:47:25 pm »
Czyli decyzja pada na javelina 45#. A jeśli chodzi o strzały to do samicka polaris miałem Beman Carbon Flash parametr 570. Czy nadadzą się do javeliny czy kupować nowe.

Nie nadadzą się - są zbyt miękkie(zwłaszcza przy Twoich 29,5"); poza tym BF`y nadają się do twardości max 40# przy założeniu że długość naciągu jest poniżej 28" i łuk o raczej łagodnych charakterystykach.
Najtańsza możliwa ale dobra opcja to Beman ICS Bowhunter lub bliźniaczy Easton Powerflight.
Jeśli chodzi o łuki polowe Samick to niestety już historia, a sprowadzanie zza oceanu mało opłacalne- chyba że trafi się używany/niechciany egzemplarz z drugiej ręki lub z jakiejś aukcji...aktualnie na alle...alle ktoś wystawia 55# Stingray`a.

Pzdr

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Javelina
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2013, 05:15:43 pm »
A co ze strzałami drewnianymi takie się nadadzą http://www.e-luk.pl/strzala-cedrowa-polska-owijka-p23.html. Żeby nikt nie pomyślał że stronę reklamuję po prostu podoba mi się ta strzałka. Zaznaczę że jestem zdecydowany na Javelina 45#.

N

  • Gość
Odp: Javelina
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2013, 07:17:36 pm »
Moim zdaniem jedne z najgorszych strzał jeśli chodzi o wykonanie ( owijki różnej długości, krzywe, każda w inną stronę, zbyt duże przerwy między poszczególnymi zwojami co sprawia że pióra tracą jednolitą powierzchnię) no ale cóż de gustibus non est disputandum

Pomijając powyższe pewnie by się nadały z tym że trzeba by było dobrać odpowiedni parametr ;)

Jednak najlepiej byłoby najpierw zmierzyć siłę naciągu Javeliny przy Twojej długości naciągu i dopiero wtedy dobrać strzały.

W tej chwili teoretycznie musiałbyś wybierać "na ślepo" między czterema różnymi wartościami spinów tj. 55-60 lub 60-65 (gdyby siła naciągu oscylowała poniżej 50#) albo 60-65 lub 65-70 (gdyby była równa lub wyższa niż 50)

PS
Tak na marginesie w kwestii owijek na lotkach :
Żeby spełniały swoją funkcję czyli wzmacniać połączenie lotek z promieniem powinny być przyklejone; w innym przypadku bardzo szybko zaczną się przesuwać  i "ogolą" lotkę do samej stopki...

A tak już w ramach ciekawostki:
Wytwórcy strzał z takimi lub podobnymi (bardziej lub mniej starannie wykonanymi)owijkami prawdopodobnie wzorowali się na historycznych angielskich "szytych" pierwowzorach , tylko że na tamtych poszczególne zwoje nie były naplątane bez ładu i składu ;)
Na każdy cal długości lotki przypadały dokładnie 4 pętle-nie mniej i nie więcej...

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Javelina
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2013, 07:32:10 pm »
Kupię łuk zmierzę siłę i będę wtedy zawracał wam głowę. A co do strzały to po prostu ciągnie mnie do strzał drewnianych (nie koniecznie z tego linku). Pozdrawiam.

N

  • Gość
Odp: Javelina
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2013, 07:37:23 pm »
I słusznie ;)
Tak swoją drogą są strzały drewniane i Strzały Drewniane, zapewniam Cię że jedyne co je ze sobą łączy to materiał z którego zostały zrobione.. ;)

Pzdr

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Javelina
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2013, 06:35:53 am »
Ja używam do tego łuku strzał karbonowych easton powerflight .500 z naturalnymi lotkami 4" shield. Latają jak po sznurku. Używając podstawkę po strzałę Hoyt Hunter można też strzelać strzałami z lotkami wykonanymi z tworzywa.

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Javelina
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2013, 07:20:25 pm »
Łuczek jest jak jutro go przetestuję to dam znać. Wykonanie jest lepsze niż na polarisie. A co do naciągu to chyba będzie mniejszy niż pisałem, bo zapomniałem dodać że strzelam z trzech palcy umieszczonych pod strzałą. A co za tym idzie strzała jest mniej naciągana.

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Javelina
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2013, 07:10:57 pm »
Ja też strzelam trzema palcami pod strzałą.

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Javelina
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2013, 09:35:55 am »
Ok. Po konsultacji z "Rafalpd" wynika, że siła łuku przy moich 29calach to około 47 lbs. Jak macie jakiś namiar na fajne drewniane strzałki to bym bardzo prosił o podpowiedź.