Autor Wątek: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)  (Przeczytany 4638 razy)

KAT444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« dnia: Styczeń 02, 2015, 06:36:56 pm »
Witam.
Na wstępie się przedstawie.
Mam na imię Michał, w tym miesiącu skończę 19 lat :)
Parę lat temu zacząłem swoją przygodę z łucznictwem, kupując jakiś tani łuk za 50zł "hawk" czy jakoś tak, a jest on różowy :).
Po pewnym czasie zainwestowałem 100zł w łuk z drewnianym majdanem i ramionami z włókna szklanego (takimi cienkimi, ścięty okrąg w przekroju).

Dodam, że mam 175cm wzrostu, budowe ciała i siłe mam raczej w normie, szczupły ale nie chudy :) (przenoszenie butli z gazem nie stanowi problemu :D ).

Chciałem zainwestować teraz w porządniejszy łuk, czytałem co nieco o Samicku Polaris.
Czy byłaby to dobra inwestycja? Do strzelania rekreacyjnego, żeby się odprężyć i raczej nie denerwować na sprzęt, ale żeby mieć przy tym frajdę, powtarzalność strzału i polepszanie swoich wyników.

Czy ten łuk będzie warty tych 270zł czy 300 bo nie pamiętam ;) ?
Co powinienem dobrać pod swoje wymiary, jeśli chodzi o długość ramion i siłę naciągu ?
Jeśli chodzi o naciąg, to wolałbym cięższy żebym coś w to włożył aniżeli ledwo czuł że naciągam :)

Jakie strzały polecicie do tego łuku ? Gumowe czy piórowe lotki, długość ich i materiał z którego będzie wykonana strzała.

Rozważę inne propozycje łuków, jeśli takie są. Gdzie polecicie zakupić łuk abym nie był zaskoczony przy odbiorze towaru?

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym roku :)

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2015, 06:44:33 pm »
Polaris jest dobrym wyborem jak nie masz zamiaru wykładać na sam łuk(majdan i ramiona) więcej niż 300zł
Długość zalecałbym 68" i jak chcesz coś czuć siły to może od 32 do 36#
Strzały poleciłbym http://www.sklepluczniczy.pl/strzay-karbonowe/1715-strzala-karbonowa-cross-x-ambition-sklep-luczniczy.html
Można powiedzieć że wart swej ceny
 Lotki poleciłbym gumowe
W tym przedziale cenowym innego łuku bym nie polecił, chyba że bawić się w łucznictwo tradycyjne wtedy Dianke czyli
http://www.sklepluczniczy.pl/uki-proste---longbow/1549-luk-diana-lukbis-sklep-luczniczy.html
Równie ciekawa opcja
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

KAT444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2015, 07:55:19 pm »
Okej dzięki :)
A czytałem gdzieś że dla normalnego człowieka w mniej więcej pełnoletnim wieku 40# mozna brać. Czy to fałsz? Nie wiem, może będzie za dużo, co o tym powiesz?
A strzały czemu z gumowymi lotkami a nie piórkowymi ? Piórkowe chyba łagodniej się składają na podstawce pod strzałę? Możesz to jakoś wyjaśnić ? :)
A gdzie najlepiej kupić ten łuk nie bojąc się o trefny towar czy coś ?
W tradycyjne raczej nie chcę się bawić, ten mi się podoba :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2015, 07:57:59 pm »
Ja sugeruję max 35#
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2015, 08:03:33 pm »
Przy 40# łatwo dorobić się problemów z barkiem
http://www.sklepluczniczy.pl/uki-klasyczne-zestawy/1687-luk-sf-optimo-sklep-luczniczy-w-jaworzu.html dobierzesz tamte strzały i bedzie napewno ok... ja nie widzę różnicy między optimo a polarisem. W tym przypadku polecałbym 32# bo mierzone są przy długości naciągu 26"
i wtedy dobrałbym 900 albo 800 i długość strzał ok 27,5 albo lepiej dłuższą czyli 28.5 zakładając że masz rozpiętość ramion zbliżoną do wzrostu

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 08:12:21 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

KAT444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2015, 09:42:54 pm »
Okej, to wybrałbym gdzieś 34 albo 35#.
A co z tymi strzałami ? Czemu gumowe lotki ? :)
Wolałbym chyba postawić na 100% polarisa, a nie coś innego mimo, że to może być to samo :) Wole mieć pewność że to polaris.
Gdzie kupić więc 100% polarisa z dodatkami (celownik, podstawka) ?

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2015, 10:11:45 pm »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 10:14:49 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Munin

  • Gość
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:39:04 am »
Moim zdaniem w temacie lotek, jak będziesz strzelał z podstawki jest to obojętne aczkolwiek do sportowego (olimpijskiego) strzelania używa się sportowego (olimpijskiego) sprzętu a tam obecnie się już naturalnych lotek nie stosuje.
Jeśli natomiast zrezygnujesz ze strzelania z podstawki i przeniesiesz się nieco niżej na półkę to już uzasadnione byłoby użycie naturalnych lotek ale to już jest "goły łuk" (barebow).

Wysłane z HTC za pomocą Tapatalk2

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2015, 08:30:17 am »
By strzelać z 40#+ trzeba trenować regularnie i stale... chyba, że chcesz używać łuku okazyjnie do oddania kilku strzałów byle gdzie.
Ja do ułomków nie należę, lecz jak odpuszczę sobie intensywność ćwiczeń w którymś miesiącu to mam potem problem z przekroczeniem 100 strzałów na treningu, a 40# nie używam. No i jeszcze jednak rzecz: ćwiczenie techniki na 40#, gdy nie ma się jeszcze ani kondycji ani wypracowanej postawy, jest chybionym pomysłem.
Mój trener polecał na początek 32# dla dorosłego mężczyzny jako bezpieczny i łatwy do opanowania sprzęt, nie powodujący kontuzji i pozwalający na rozwój [choć wiem, że to się może wydawać nudne :) ]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 02:02:10 pm wysłana przez Szumak »
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2015, 08:32:51 am »
do sportowego (olimpijskiego) strzelania używa się sportowego (olimpijskiego) sprzętu a tam obecnie się już naturalnych lotek nie stosuje.

Stosuje się w halówce.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:37:07 pm »
Sam na wiosne zeszłego roku stałem przed takim dylematem. I tez myślałem ze jestem kafar i dam rade. Guzik z pentelką. Akurat byłem w Warszawie w sklepie gdzie mili panowie dali mi postrzelać z Huntera 40# po 8 strzale ręce mi się trzęsły. Wtedy zakupiłem łuk 30# i myślałem ze to już oki. Niestety nadal było za mocno. Dopiero po dokupieniu ramion 22# mogłem zacząć skupiać sie na postawie i technice, a nie na walce ze sprzętem.

Dlatego zacznij od Polarisa około 25# jak już stwierdzisz ze trafiasz 10 x w 10 to kupisz 30 lub 40#.
Samick Polaris 70" 36#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Trzeci łuk (Samick Polaris) ? :)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2015, 07:13:14 pm »
Ja robie w zime trening mieszany. 42 funty na zmiane 38. Aczkolwiek muszę przyznać, że problem mam ze strzałami. Mimo, iż nabyłem ich kilkaset ale jednak tolerancja jest bardzo mała. Strzały to jak buty. Za małe i za duże - źle. No i przebijalność i precyzja to już  są problemy. Strzelając z aluminiaków X7 i 38 funtów jakoś daję radę powiedzmy 15 cm w tarczy. Jak użyję 42 i Carbon Exp Nano to już tarcza razem z drzwiami z tyłu na wylot sa przebijane i to z 50 m. Wracając na 18 m i 38 funtów łuk jest jak zabawka dla dzieci.