Autor Wątek: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem  (Przeczytany 3344 razy)

Poul

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« dnia: Czerwiec 24, 2016, 07:33:11 pm »
Witam!
Jestem amatorem i bardzo proszę o pomoc w ustaleniu, czy otrzymałem towar zgodny z zamówieniem.

Zamówiłem w sklepie e-luk.pl łuk Jandao Begginer, o parametrach 66'' oraz sile naciągu 22 lbs. Na zamówieniu, paragonie oraz gwarancji widnieją wartości 66'' i 22 lbs.
Dzisiaj łuk doszedł do mnie, jednak na opakowaniu jest napisane Product Model: SZXL - (oraz mazakiem) 62'' / 22#. Na woreczku z cięciwą jest naklejone 62''. Na dolnej części ramion (brzegach obu ramion) ktoś napisał mazakiem 66'' 20#. Na jednym z ramion łuku jest czerwona tabelka, na której jest napisane: 62'' 22 lbs, 66'' 20 lbs, Lower Limb.
Domyślam się, że Lower Limb oznacza ramię, które należy zamontować na dole majdanu. Jednak, czemu w tabelce na ramieniu, napisano siłę naciągu dla 62'' oraz 66'', a mazakiem ktoś dopisał 66'' 20#? Na majdanie nie widzę innego miejsca na wkręcenie śrub (żeby ewentualnie wydłużyć ramię o te 4 dodatkowe cale). Oba ramiona wyglądają identycznie. Łuk po złożeniu jest wyraźnie niższy niż ja (mam 169 cm wzrostu), więc zapewne jest to 62''.

Wolę się upewnić, że sklep wysłał zły łuk, stąd moje pytanie - o co chodzi z tym 66'' na ramieniu łuku? Od razu też pytanie - czy warto łuk odsyłać (jako niezgodny z zamówieniem), czy te 4'' mniej robią dużą różnicę przy strzelaniu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:16:03 pm »
Zrób zdjęcie bo wedle Twojego opisu ciężko jednoznacznie stwierdzić czy faktycznie coś jest pomylone. Jak na moje oko wydaje się że jest ok, ale jak pisałem, zdjęcie rozwieje wątpliwości, a może ktoś bardziej doświadczony w klasykach więcej coś się wypowie :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Poul

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:57:43 pm »
Ok, więc po kolei - oto zdjęcia dla wzrokowców :P.
Przypominam tylko, że zamówiłem łuk 66'', 22 lbs i takie wartości widnieją na rachunku i gwarancji.


Napis na kartonie:

Woreczek z cięciwą:

Ramię łuku z tabelką
(tabelka tylko na jednym ramieniu):

Tabelka na ramieniu łuku. Napisy:
62'' 22 lbs
66'' 20 lbs
Lower Limb

Na boku ramienia ktoś napisał mazakiem:


TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:36:39 pm »
AyE!

Różne długości majdanów kolego. Z 24 calami majdanu będziesz miał 66, a z 20 będzie 62. Co do cięciwy - to dziwne, ale jeśli masz 66 to powinna być chyba dłuższa...

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Poul

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:56:22 pm »
Czyli rozumiem, że ten łuk ma jeszcze jakieś warianty długości majdanów?

Według strony Drizzt.pl:
Cytuj
Cięciwa pod łuk 62" - ma długość około 145 cm
Cięciwa pod łuk 66" - ma długość około 155 cm

Moja cięciwa po założeniu na łuk, pomiędzy rowkami zaczepiającymi cięciwę na ramieniach, ma około 147 cm długości. Czyli wielce prawdopodobne, że sklep podesłał mi zła wersję łuku. Czy te 4 cale różnicy ma duże znaczenie przy strzelaniu?

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:57:36 pm »
Witaj
Ja również zamawiałem w e-łuk.pl łuk Jandao Begginer 66''
Nie pamiętam co pisało na pudełku - dawno skończyło jako fragment wypełnienia tarczy :D - ale na Lower limb mam 62" - 30 lbs ( gdzie 30 jest namalowane białym markerem/korektorem), i 66" - 28 lbs (28 jest namalowane białym markerem/korektorem)..
Łuk ma - nienaciągnięty - długość 164 cm ( w prostej linii łączącej oba końce ramion).

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:59:37 pm »
Bardziej bym obstawiał że ewentualnie to cięciwa będzie zbyt krótka, zobacz w specyfikacjach jakie ma być BH i w tedy będzie wiadomo, no i ten majdan sprawdzić ile ma dlugosci
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:59:58 pm »
ps. cięciwa ma 158 cm.

Poul

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:07:11 pm »
Mój majdan w najszerzej położonych punktach ma 50 cm.

Łuk ma - nienaciągnięty - długość 164 cm ( w prostej linii łączącej oba końce ramion).
U mnie nienaciągnięty łuk ma 153 cm, czyli znacznie krócej niż u Ciebie.

Czyli jednak sklep wysłał zły łuk. Ech to moje szczęście :D.

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:22:41 pm »
Mój majdan na obu krańcach po linii prostej ma 60, czyli wysłali Ci za krótki majdan chyba....

Poul

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:38:25 pm »
Gdyby wysłali dłuższy majdan, wtedy znowu cięciwa by się pewnie nie zgadzała. Wyraźnie coś namieszali. Jest to o tyle dziwne, że na rachunkach wszędzie widnieje poprawna wartość. Zapewne czynnik ludzki zawinił - któryś z pracowników sklepu zapakował i wysłał złe pudełko. Cóż - zdarza się. Szkoda tylko, że teraz to ja mam problem z wysłaniem tego z powrotem.

No nic, wielkie dzięki wszystkim (w szczególności dar_o) za pomoc. Teraz przynajmniej wiem, że otrzymałem nie to co zamówiłem.
Pozdrawiam,
Paweł

Munin

  • Gość
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:09:30 pm »
Załóż ramiona na właściwe miejsca, weź metrowke czy metr krawiecki i zmierz długość łuku od zaczepu na cieciwe do zaczepu na cieciwe mierząc od strony brzuśca czyli od tej która widzisz przy strzelaniu.
Ewentualnie zrób to cieciwą, powinno jej zabraknąć do zmierzenia o jakieś cztery cale.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2016, 11:11:37 pm wysłana przez Munin »

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:17:46 pm »
Jakkolwiek by nie mierzył - mogę mu w razie potrzeb porównać wynik z moim - chyba poprawnym - nie zauważyłem nic w swoim niepokojącego :) ew wkleję fotki z pomiarów

Munin

  • Gość
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2016, 03:40:18 am »
Na spokojnie przeczytałem cały temat i wreszcie zobaczyłem zdjęcia.
Na worku z cięciwą jest napisane do jakiej długości łuku jest cięciwa a nie jaka jest jej długość czyli 62" łuk, ta cięciwa powinna mieć około 58 cali długości czyli koło 147 cm. Pakujący się pomylił, napisz maila do sklepu lub zadzwoń i teoretycznie powinni to wymienić na zamówiony wraz z pokryciem kosztów transportu o ile łuk nie był strzelany.

Poul

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jandao Begginer - zgodność parametrów z zamówieniem
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2016, 06:46:49 pm »
Wszystko dobrze się skończyło. Po poinformowaniu sklepu o wyżej wymienionej sytuacji, sklep wysłał do mnie kurierem poprawny łuk 66'' i ten sam kurier zabrał ode mnie łuk 62'' (w pudełku, które wcześniej opakowałem tylko czarną folią).
Żadnych listów przewozowych nie musiałem drukować, kurier już wiedział co i jak ma zrobić :). Dodatkowe koszty transportu pokrył sklep. Tak więc wszystko poszło bardzo gładko i mam już poprawny łuk w domu.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc, problem został definitywnie rozwiązany.
Pozdrawiam