Łucznictwo tradycyjne > Tematy związane ze sprzętem

Rękawice/skórki...

(1/2) > >>

forlorn:
Nie widziałem takiego tematu więc....
Nie do końca wiem co i jak... Póki co mam rękawicę Herbis typ 1 ale mam wrażenie, że mam w niej średnie czucie cięciwy.

Strzelam z 3 palcami pod strzałą i chciał bym spróbować obu rozwiązań tj rękawica i skórka.
Polecicie jakiś typ/model skórki i rękawicy?

PS z czego strzelacie i dlaczego?

Pozdrawiam.
Bartek

Munin:
Najlepsza rękawica jaką do tej pory używałem jest od Bodnika Speed Glove. Jest podszyta na palcach takim śmiesznym syntetycznym tworzywem po którym cięciwa ślizga się jak wściekła.
Moim zdaniem w teren czy na inne polowanie na gumowe żaby czy księżniczki rewelacyjna sprawa.
Próbowałem skórki barebowowej i mi nie podpasowala.

Ełczanin:
Ponieważ strzelam przede wszystkim z bloczków ale z dwóch "dlugich" też z palców to polecam rękawice łucznicze ze skóry łosia! Są miękkie ale dobrze osłaniają palce. Na ogól jest to żółta skóra. Jeśli jakaś skóra jest twarda można zmiękczyć ją za pomocą oleju do siodeł.

doozers:

--- Cytat: Munin w Styczeń 04, 2019, 03:07:38 am ---Najlepsza rękawica jaką do tej pory używałem jest od Bodnika Speed Glove.
Jest podszyta na palcach takim śmiesznym syntetycznym tworzywem po którym cięciwa ślizga się jak wściekła.

--- Koniec cytatu ---

W sklepie berpaw piszą, że to cordura jest na palcach.

Może się pokuszę o sprawdzenie ripstop nylnonu w skórce, to w sumie podobny materiał,
albo poszukam jakiej cordury.

Cordovan drogi i ciężko zdobyć, może to się nada :)

forlorn:

--- Cytat: doozers w Styczeń 08, 2019, 02:20:42 pm ---
--- Cytat: Munin w Styczeń 04, 2019, 03:07:38 am ---Najlepsza rękawica jaką do tej pory używałem jest od Bodnika Speed Glove.
Jest podszyta na palcach takim śmiesznym syntetycznym tworzywem po którym cięciwa ślizga się jak wściekła.

--- Koniec cytatu ---

W sklepie berpaw piszą, że to cordura jest na palcach.

Może się pokuszę o sprawdzenie ripstop nylnonu w skórce, to w sumie podobny materiał,
albo poszukam jakiej cordury.

Cordovan drogi i ciężko zdobyć, może to się nada :)

--- Koniec cytatu ---
Jak to sprawdzenie na skórce? doszyjesz? PS jak ktoś z Was ma jakiś w miarę sprawdzony sposób/projekt jak zrobić skórkę samemu to chętnie zerknę  ;)
Co do rękawicy poszukam takiej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej