Ankieta

Jakich strzał oprócz Beman/Easton używasz/chesz kupić/pragniesz;)  ?

Carbon Express
10 (41.7%)
Gold Tip
7 (29.2%)
Victory Archery
3 (12.5%)
Trophy Ridge
1 (4.2%)
PSE
1 (4.2%)
Cartel
0 (0%)
Carbon Tech
0 (0%)
inne
2 (8.3%)

Głosów w sumie: 15

Autor Wątek: Easton/Beman albo nic?  (Przeczytany 2601 razy)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Easton/Beman albo nic?
« dnia: Styczeń 28, 2012, 01:40:43 pm »
Easton i Beman są bardzo popularni w Europie - prawie monopoliści  :)
Są jednak inne firmy, czy używacie także tych mniej popularnych, a wcale nie gorszych marek?

Monster

  • Gość
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:49:47 pm »
Chcieć to sobie można - a jak przychodzi do zakupów, to w Polsce można na szybko dostać tylko Eastony/Bemany - albo i tych nie, bo akurat potrzebnego spinu nie ma. A głupi bloczek lub moduł jest nie do kupienia, bo europejskie hurtownie niby w ofercie mają - a nie mają.
Tak czysto teoretycznie to bym się skusił np. na Victory V-Force HV V6 lub Gold Tip Velocity Hunter - gdyby były w ciągłej sprzedaży. A że nie będą - nie ma o czym gadać.

janusz _m

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2012, 03:35:40 pm »
Chcieć to sobie można - a jak przychodzi do zakupów, to w Polsce można na szybko dostać tylko Eastony/Bemany - albo i tych nie, bo akurat potrzebnego spinu nie ma...
Racja. Już nieraz pytałem o niskie spiny i "akurat" nie było. Swoją drogą dla mnie cena strzały (średnio 20zł/ sztuka) to najboleśniejszy wydatek w tym hobby, zwłaszcza że czasem jedna strzałka służy tylko jeden raz  >:( Gdyby łucznictwo było tak popularne jak np. strzelectwo pneumatyczne to cena strzałki nie przekroczyła by pewnie 5-ciu zł. Pomarzyć można...

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2012, 05:19:09 pm »
ja obecnie szukam odpowiedników easton ST Epic jak znajdę i będą w lepszej cenie (ważne żeby jakościowo nie gorsze) to na pewno zamówię co najmniej tuzin. tyle ode mnie.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:08:24 pm »

Racja. Już nieraz pytałem o niskie spiny i "akurat" nie było. Swoją drogą dla mnie cena strzały (średnio 20zł/ sztuka) to najboleśniejszy wydatek w tym hobby, zwłaszcza że czasem jedna strzałka służy tylko jeden raz  >:( Gdyby łucznictwo było tak popularne jak np. strzelectwo pneumatyczne to cena strzałki nie przekroczyła by pewnie 5-ciu zł. Pomarzyć można...
Bez przesady... W USA jest łucznictwo tak popularne a uwierz że 2$ nie kupisz tam strzały.
Że w EU jest drożej niż tam nikt nie ukrywa, ale dobry sprzęt kosztuje.

Co do dostępności polityki dystrybutorów jest taka a nie inna i my malućcy nie mamy na nią za bardzo wpływu.


Monster

  • Gość
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:31:29 pm »
Swoją drogą dla mnie cena strzały (średnio 20zł/ sztuka) to najboleśniejszy wydatek w tym hobby, zwłaszcza że czasem jedna strzałka służy tylko jeden raz  >:(

Z dwunastu strzał kupionych do chińskiego bloczka prawie dwa lata temu zostało mi jeszcze 9 (jeden "robin hood", jedna zniszczona nie przeze mnie w czasie tuningu podstawki i tylko jedna roztrzaskana z mojej winy). Bełty do kuszy, którą trzymam u znajomych w Czechach (bo tam legalne) i z której strzelam dość często mam od 2 lat wszystkie. Od pół roku nie zniszczyłem ani jednej strzały strzelając z Mathewsa.
A strzelam dość przeciętnie, amatorsko. Nie niszczę strzał nie dlatego, że tak świetnie strzelam, lecz że znam swoje ograniczenia. Maksymalny skuteczny dla mnie dystans myśliwski to 30 jardów - i nie strzelam z większych odległości. Nawet wymontowałem z celownika najniższy pin, by nie kusiło...

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 10:18:12 am »
Z Carbon Express na zawodach strzelają więc może ta marka.
Tylko jeżeli Eastony dobrze latają to czy warto je zmieniać? Chyba, że cena byłaby korzystna to pewnie tak.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Easton/Beman albo nic?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:43:38 pm »
Z Carbon Express na zawodach strzelają więc może ta marka.
Tylko jeżeli Eastony dobrze latają to czy warto je zmieniać? Chyba, że cena byłaby korzystna to pewnie tak.
Pozdrawiam
Z CX po zmianie sponsora strzela także Dave Cousin.